Sari la conținut
Forum Roportal
Laura99

Cand iubitul iti spune ca te iubeste ca pe o sora

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu gandi ca o femeie !

elesteun barbat siasa trebuie sagandesti

nu mai fi inpliniyta detine

 

 

si nu mai crede ca si alti gandesc cum ofaci tu

sunt indivizi .. si au dreptul la opinile lor !

vorbeste cu el !!!!!!

 

m-am gandit, dar am ajuns la capatul puterilor. sunt trista, nu stiu ce sa mai cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E chiar atat de greu de grezut ca omul ala poate chiar o iubeste si vrea doar s-o scoata din starea de nepasare in care se complace ea? I-a oferit doua saptamani de gandire, dupa doua zile a fost inapoi langa ea. De ce, pt ca nu-l atrage? N-ar fi mai bine in prima faza sa nu mai incercam sa gandim in locul lui, ci sa intelegem situatia? Nu sunt si asa destui manipulatori care vor femeile dependente de ei? Ar trebui sa fie multumita ca nu e un astfel de barbat si sa faca ceva. Iar daca nu-si poate schimba atitudinea, atunci nu sunt compatibili si end of story..

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E chiar atat de greu de grezut ca omul ala poate chiar o iubeste si vrea doar s-o scoata din starea de nepasare in care se complace ea? I-a oferit doua saptamani de gandire, dupa doua zile a fost inapoi langa ea. De ce, pt ca nu-l atrage? N-ar fi mai bine in prima faza sa nu mai incercam sa gandim in locul lui, ci sa intelegem situatia? Nu sunt si asa destui manipulatori care vor femeile dependente de ei? Ar trebui sa fie multumita ca nu e un astfel de barbat si sa faca ceva. Iar daca nu-si poate schimba atitudinea, atunci nu sunt compatibili si end of story..

tipa nu percepe ceva !!!

tipul pote vrea mai mult ?

dar tipa este asa de influentata ca vai de mine saracuta de mine si .. si ...

canu vede ce si cum

si si tipula obijnuito asa !

siacuma tipa recloteaza roadel comportamentului ei !

 

dar na ... !

la toti ne ie greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tipa nu percepe ceva !!!

tipul pote vrea mai mult ?

Normal, pentru o aventura tipa trebuie sa fie "fierbinte" si sa arate bine.

O casatorie presupune multe obligatii, dificultati pe care trebuie sa le depasesti si pentru asta trebuie a fie doi oameni maturi. Daca ea se comporta ca un copil si vrea sa fie alintata si tinuta in brate, sigur ca nimeni nu vrea sa-si ia un copil pe cap, care sa-i mai faca doi copii. Ce te faci de unul singur cu o casa de copii.

Ca sa cresti doi copii si daca mai ai si doi batrani de intretinut, trebuie sa fie doi oameni capabili sa-si asume responsabilitati, doi oameni puternici.

El a spijinit-o sa prinda curaj si incredere in ea, sa devina matura si puternica.

Trebuie sa lupte si ea. Viata nu-i roz ca la televizor. Satisfactile vin dupa ce depasesti dificultatile.

Televizorul iti ofera surogate, un fel de "etnobotanice" psihologice ambalate in povesti(telenovele).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde si ce vrea el de la tine . Nu cred ca exista femeie care sa aibe nota 10 in toate calitatile : feminina, gospodina, sexi, matura, copilaroasa, atractiva, fidela, mama, prietena, cool, moderna, etc si sa fie si intreaga la cap. Nu se poate ca tu sa nu ai nicio calitate, altfel el n-ar fi stat atata timp langa tine. Poate ca el are o piatra semipretioasa si vrea una pretioasa. E foarte greu sa faci schimbarea asta in oameni. Si poate te-ar ajuta ca el sa nu te prinda sa nu cazi de cate ori vrei sa zbori. Roaga-l sa iti spuna exact in ce situatii considera el ca esti imatura ( puteti scrie pe hartie daca vreti) si gandeste-te unde ai putea schimba ceva. Orice calatorie incepe cu primul pas.

Si apropos ca ti-a zis ca te iubeste ca o sora, din ce spui tu nu reiese ca nu e atras de tine, este o declaratie de dragoste mai rar folosita, cand un barbat vrea sa iti spuna ca ii esti mai apropiata decat orice femeie.

Editat de Aseneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal, pentru o aventura tipa trebuie sa fie "fierbinte" si sa arate bine.

O casatorie presupune multe obligatii, dificultati pe care trebuie sa le depasesti si pentru asta trebuie a fie doi oameni maturi. Daca ea se comporta ca un copil si vrea sa fie alintata si tinuta in brate, sigur ca nimeni nu vrea sa-si ia un copil pe cap, care sa-i mai faca doi copii. Ce te faci de unul singur cu o casa de copii.

Ca sa cresti doi copii si daca mai ai si doi batrani de intretinut, trebuie sa fie doi oameni capabili sa-si asume responsabilitati, doi oameni puternici.

El a spijinit-o sa prinda curaj si incredere in ea, sa devina matura si puternica.

Trebuie sa lupte si ea. Viata nu-i roz ca la televizor. Satisfactile vin dupa ce depasesti dificultatile.

Televizorul iti ofera surogate, un fel de "etnobotanice" psihologice ambalate in povesti(telenovele).

sau tipa vrea mura in gura ?

poate si tipul e devina !?

a obijnuito asa si tipa bine merci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da` cat e nevoie sa-ti dai seama ca nu esti atras fizic de cineva?tease.gif

 

gretzooos.... se descotoroseste de tine dupa atata vreme cu acest motiv....focus.gif

 

sa piara.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incepe sa se faca un pic de lumina in mintea mea...datorita voua..insa pentru mine este foarte confuza chestia asta...imi spune ca ma iubeste ca pe o sora si ca asta poate sa imi ofere momentan...si ca faptul ca tine la mine si ca respecta este temelia noastra pe care putem sau nu sa construim ceva...asta depinzand doar de mine....DAR cu toate astea..ma suna imi da mesaje azi ne-am vazut,se poarta fosrte dragastos cu mine....adica gen pupat mers de mana tinut in brate..chestii normale si banale de cuplu....adica acum ma intreb si eu ca tampita...asa faci cu o sora??iar cu el chiar nu mai vreau sa reiau discutiile astea pentru ca simt ca desachid iarasi cutia pandorei si primesc aceleasi raspunsuri...adica zice ceva dar faptele lui cam arata altceva...asta vis a vis de iubirea ca pe o sora

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×