Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Ce te-a facut sa razi azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

#tzandareiul-a-invins!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Editat de Kleopatrah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:   Țăndărei a devenit Chicago for Romanian gangsters ... mai sa fie!!!   Am fost acolo in 1971 dar nu parea sa fie decat o crescatorie de gâşte era pene si puf ca zapada in alta parte iarna pe pamant.   A fost cel mai inapoiat loc ce am vazut pan-atunci in viata mea.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 02.05.2020 la 12:15, The Unknown a spus:

:lol2:   Țăndărei a devenit Chicago for Romanian gangsters ... mai sa fie!!!   Am fost acolo in 1971 dar nu parea sa fie decat o crescatorie de gâşte era pene si puf ca zapada in alta parte iarna pe pamant.   A fost cel mai inapoiat loc ce am vazut pan-atunci in viata mea.   

A trecut ceva vreme, din 1971, de când ai trecut tu prin Țăndărei. Citește aici: 

mediafax.ro/social/tandarei-beverly-hills-al-gangsterilor-tigani-vezi-cum-si-au-facut-romii-vile-din-asistenta-sociala-britanica-8274687

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai fost tu ultima oara in Beverly Hills???  Uite aici comparatia ... 

google.com/search?q=beverly+hills&rlz=1C1CHBF_enUS749US749&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=m8xM02e87QlcqM%3A%2CHgR0HonD9YkXUM%2C%2Fm%2F0k049&vet=1&usg=AI4_-kSSKOxM98YE5GgyDeWIJVYUl9vdSg&sa=X&ved=2ahUKEwj1hoLD85TpAhVFqJ4KHTwaDcUQ_B0wKXoECAEQAw#imgrc=m8xM02e87QlcqM:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, The Unknown said:

Nu e vorba că aș fi fost eu în Beverly Hills. Încearcă să înțelegi despre ce e vorba în realitatea românească. E vorba că  în Țăndărei, romii și-au construit niște vile din asistența socială britanică. Și a fost denumit, ironic „Beverly Hills al gangsterilor țigani”, de către presa britanică. De aici și gluma de mai sus.

Încearcă să citești articolul.

 

cc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii isi mascheaza lipsurile, altora le lipsesc mastile.

Editat de Kleopatrah
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×