Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Roman, romanca

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Domnul Buleala, ma simt nevoita sa repet ceea ce am mai scris o data in seara asta.

Atunci cand o persoana de sex feminin este reactionara la niste tare masculine, aceasta nu inseamna ca este feminista sau misandra ( ma bucur ca, macar de dragul audientei si al moderarii, ati renuntat la clasicul si elevatul dumneavostra "nefe"). Atata timp cat eu am adus in sprijinul afirmatiilor mele dovezi care tin de cotidianul in care traim, si nu aspecte ale vietii de familie si de grup din epoca de piatra ( descriind astfel, intr-o statie de tramvai, false cai evolutioniste,) , rogu-va a ma contrazice cu argumente asemanatoare cu ale mele. Sunt sigura ca vastul si elevatul dumnevoastra intelect ( v-am zis ca va ador cand vorbiti despre "masculi"? :flirt:) poate elabora mai multe argumente decat niste simple si banale etichete.

 

Si, in cele din urma, urmarind comportamentul domniei voastre in ultima vreme, va invit sa va faceti rost si de un caracter. Macar unul la mana a doua v-ar prinde bine. :roll:

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

eu te citesc ca fapt-divers si doar ca divertisment; crezi tu ca reusesti sa-mi sugerezi ceva?!

ti-am mai zis; mai ai vreo 10-15 ani de tras pana vei reusi sa caut sa te inteleg, accept.

regret doar, ca reusesti sa manjesti cu atitudinea ta si alte prezente feminine respectabile de aici.

de eram mai tinerel poate eram mai tolerant si incercam un dialog cu tine; si atunci o faceam dezinteresat... acum, nu mai am disponibilitatea necesara.

 

(postarea asta este pentru d-soara ciiva)

Editat de *Mitzu*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce cred eu? Ca iti irosesti inteligenta si timpul, analizand ceea ce nu merita analizat.

de unde credeti ca as putea face rost de un caracter " la mana a doua"?

imi puteti facilita o negociere cu domnisoara acuzata de misandrism?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

Desi acuzi voalat ca unii au prieteni si, implicit, sunt 'privilegiati' pe forum, eu iti raspund direct: Ceea ce afirmi mai sus, este doar interpretarea ta.

N-am acuzat nimic. Simplul fapt ca stiu ca unii dintre voi sunteti prieteni si in alte contexte nu schimba cu nimic ceea ce am relatat eu. Si faptele sunt asa cum le-am relatat eu. Daca semnalizez toleranta mai ridicata si virulenta mai scauzuta a moderarii fata de atitidinile misogine, decat fata de cele misandre, asta nu inseamna ca stau si pun prieteniile voastre in balanta. Banuiesc ca stii ca nu m-am trezit vreodata urland ca m-as simti nedreptatita de catre moderare- la sanctiuni ma refer.

Ma rog, asta-i o discutie pentru o cauza pierduta.

Cat despre calitatea si claritatea perceperii imaginii mele pe forum, crede-ma ca o sa ma preocupe extrem de tare fenomenul in momentul in care imi va si folosi la ceva. Si nu te grabi atunci cand citesti aceasta ultima fraza. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau de-astea! :o:

poate va povestesc cum am sucit eu mintile fetelor de alte cetatenii...si cum au plans ele dupa a' lu bulescu!

si cat am suferit si eu... :cry:

si ce impresie deosebita am lasat eu despre masculii din romania :roll:

si ce aventuri cu iz de telenovele am trait.!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×