Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Roman, romanca

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, marea majoritate a barbatilor romani care au emigrat sunt casatoriti cu femei romance pentru ca stiu ca Romania are cele mai frumoase femei. Nu degeaba majoritatea strainilor care sunt prin trecere sau vor sa se stabileasca in tara noastra raman fascinati si se indragostesc de femeile romance.

:swoon:

Asta e o zapaceala totala. Daca erai femeie, intelegeam ca ai fost indoctrinata ca aberatii din astea si ca inca n-ai depasit stadiul in care le crezi, insa asa... ;)

Partea a doua a postarii tale (adica ce a ramas necitat) ar putea insa sa aiba partea ei de adevar.

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

au pus si ei mana pe o "cetaceanca straina" si se cred in "l'ombelico del mondo"

'ai de capul nostru!

am modificat; l'ombelico se scrie cu apostrof ...

Editat de *Mitzu*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti in locul potrivit, IMHO. (am vazut eu ca se zice asa pe net) Mai zaboveste nitel pe-aici.

 

 

 

Daca zici tu. Cine sunt eu sa te contrazic.

 

In My Humble Opinion?:)Pai zabovesc ca n-am unde sa plec:)Sunt insa destul de rupt de femeile Romance...nu am avut de-a face cu una de...30 ani!!!!Dar am "calatorit" prin lumea lor si am avut experiente de toate felurile cu Japoneze,Chinezoaice,Viet Nameze,Coreene,spaniole,Creole,Negrese,Indience americane si din India,Nu pun la socoteala deci caucasian girls dar nu am avut fete din EU de est de nici un fel.Romance insa...am uitat de tot...pot insa sa afirm ca am ..calatorit mult si asta doar traind in America:)Un lucru insa ar trebui sa spun,dar asta e din experienta mea personala: aceste femei cu care am fost m-au gasit fascinant si atragator lor si chiar si pe faptul ca eram nascut si venit din RO li se parea exotic si interesant incat sa vina sa ma agate ele pe mine de fapt:)Mi s-a parut f. ciudat ca nu trebuia sa fac mare curte ca sa obtin imediata lor prietenie.Chestia e ca nici nu arat ca un roman...sa stiti si acest adevar: NIMENI in America nu a crezut ca-s roman.dar toti ar fi jurat ca-s de origine hispanica!!!!

Sa zic acum o poveste comica ca mi-am adus aminte(am atatea de povestit....de aia dau din una in alta )Deci eram la muzeul Metropolitan si lucram la art conservation dept. si zilnic duceam diverse obiecte de arta de o mare valoare,pe niste carturi speciale de la un dept la altul,in general de restaurari si mereu dadeam pe un hol lung peste un batranel din Puerto Rico ce lucra ca paznic si asta cum ma vedea incepea sa-mi vorbeasca pe spaniola:):):)Era convins ca-s si eu ca el! Eu ii raspundeam in engleza ca nu stiu limba si nu-s hispanic si el se oftica,credea ca fac misto de el.Si tot asa de vreo 3-4 ori s-a intamplat asta cu el pana cand m-am sucarit si cand el imi vorbea in spaniola eu ii vorbeam in romaneste:)Si-a dat seama in final,a ras si a plecat dind din cap.Nu m-a mai oprit de atunci dar ne salutam si eu pe romaneste si el pe spaniola:)

 

Aici in Mexico...pai ce sa mai zic??? Astia sunt convinsi ca-s de-al lor:):) Asa am invatat si eu spaniola:):)Unde pui,de multe ori sunt oprit pe strazi de diversi Mayasi care imi vorbesc NU in spaniola ci pe anumite dialecte strabune de-ale lor si au vreo 16 aici.In special taranii vorbesc cu dialect.Ei cred ca cunosc:) Acum ca sunt si f. bronzat(e cald si soare aici zilnic si vara si peste 34 grade C zilnic)sunt si mai bine infiltrat in populatia Mayasa:):)

 

In fine..uite unde ajunsei...am trait mult prea multe si intens in 30 ani ,mai mult decat ati trai voi in 10 vieti.Incep ceva si dau in altceva:) Scuze.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai de capul si de steaua noastra Buli daca e normal ce se intampla. Majoritatea romancelor cred ca barbatii romani sunt slabi la cele mai multe capitole si urati pe deasupra fata de barbatii straini care sunt macho si au cu ce se lauda.

 

Am ajuns de rasul ornitorincilor aschilopati. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dai prost flacau; si s-ar putea sa dai buleala!

nu ma fa tu aprecieri la ce fac sau au facut si trait altii; mai sunt destui pe aici, care au trait la randul lor intr-o zi cat tu in 7.

las-o mai moale, nu ma ud cand te citesc.

 

Ai de capul si de steaua noastra Buli daca e normal ce se intampla. Majoritatea romancelor cred ca barbatii romani sunt slabi la cele mai multe capitole si urati pe deasupra fata de barbatii straini care sunt macho si au cu ce se lauda.

 

Am ajuns de rasul ornitorincilor aschilopati. :focus:

taticu, daca tu crezi asta despre tine, n-ai decat; eu nu pot botul la prostiile si aberatiile unora.

si nici nu ma cac pe mine cu trecutul meu de mare aventurier si cuceritor.

 

putin imi pasa ce cred majoritatea romancelor; nici nu ma intereseaza; in viata inalnesti cateva...si nu numai romance domnilor si domnelor speriati de cetatenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(e cald si soare aici zilnic si vara si peste 34 grade C zilnic)

 

:scare:

 

Majoritatea romancelor cred ca barbatii romani sunt slabi la cele mai multe capitole si urati pe deasupra fata de barbatii straini

 

Haidi maiii shi vorghesti tu aishea... Mai paco, baga-ti mintile-n cap..

Eu cred ca nu m-as putea potrivi cu alta natie. Mie-mi plac romanii, stiu care-i treaba cu ei.

Restu's crescuti altfel, educati altfel, au alte impresii in cap, pi cari io nu li tolerez.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Black Elk - ca si tine mai sant ,slava domnului ,pacat ca sant putini .

Nu intotdeauna romancele aleg barbati de alte nationalitati doar pt bani ,o mai fac si ca sa aiba o viata mai linistita ,fara un barbat betiv ,care le bate .. Si nu imi spuneti ca nu e asa ca doar am trait si eu in tara si am vazut destule.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa-ti tai avantul, pentru ca scrii niste postari interesante, insa trebuie sa intelegi ca in momentul in care tu te desfasori niste masculi din preajma se simt complexati si reactioneaza urat. Unii simt nevoia sa goleasca cerul de stele ca sa straluceasca si ei. :roll:

Si da, imi cer scuze ca pe langa faptul ca si cred ceea ce am scris, ma si folosesc de context pentru a intepa. Deh, daca tot se permite... :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×