Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Dragostea si sexul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am auzit de la barbati ca ei nu pot ramane stabili intr-o relatie platonica. Sunt prea putini care sunt in stare, si nu-i vorba de dragostea in adolescenta. Unii sustin ca nici nu se pot indragostii daca n-au incercat sexul cu ea. Si femei sunt prea putine care practica sexul ca sport. Dupa aceasta teorie... el vine cu sexul si ea cu dragostea. La inceput. Apoi depinde de amandoi unde se ajunge...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

continua sa intrebi..poate vei inta1ni si barbati cu a1ta parere... :roll: si vei dezvo1ta si o a1ta teorie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

continua sa intrebi..poate vei inta1ni si barbati cu a1ta parere... :roll: si vei dezvo1ta si o a1ta teorie...

 

Am intalnit.

Nu e vorba de mine ci de majoritatea. Mai sunt exceptii care intaresc regula.

8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am o a1ta teorie...ma gandesc ca noi femei1e intarim partea asta a 1or cu sexu1 mai mu1t decat o fac ei...inta1nesti un barbat care iti face un comp1iment....din momentu1 a1a e cata1ogat chiar daca tie iti face p1acere comp1imentu1...poate s-or gandi 1a sex nu zic nu...dar s-a obosit cineva sa-i intrebe ce-si doresc de fapt?...inca din ado1escenta prime1e sunt mame1e...am auzit de cateva ori..esti ca tata1 tau, ai sa mananci un suf1et de femeie...apoi iubite1e si tot asa...Un barbat 1a maturitate va aunge cu ideea fixa..sunt barbat tre sa prestez ca sa nu dezamagesc pentru ca asta se asteapta de 1a mine....asa sunt barbatii...unii nu sunt asa dar nu vor recunoaste usor pentru ca va fi 1uat de bou chiar de noi femei1e care cerem sau dorim sa fie a1tfe1...we11...daca vei dori dragoste vei gasi dragoste...daca vei dori sex vei gasi sex...daca ai rabdare 1e vei gasi pe amandoua...

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...dar s-a obosit cineva sa-i intrebe ce-si doresc de fapt?...inca din ado1escenta prime1e sunt mame1e...am auzit de cateva ori..esti ca tata1 tau, ai sa mananci un suf1et de femeie...apoi iubite1e si tot asa...

Da, preconceptii intiparite educatia de-a a-l cali si alte influente. Degeaba incerci sa intelegi ce-si doreste el in realitate, oricum retinerea ramane in aer. Nu ajunge parerea sau incurajarea unei singure femei ca sa deschizi sufletul barbatului. Prea rar se intampla sa ai asa noroc sau prea obosit trebuie sa fie el ca sa-si arunce masca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, preconceptii intiparite educatia de-a a-l cali si alte influente. Degeaba incerci sa intelegi ce-si doreste el in realitate, oricum retinerea ramane in aer. Nu ajunge parerea sau incurajarea unei singure femei ca sa deschizi sufletul barbatului. Prea rar se intampla sa ai asa noroc sau prea obosit trebuie sa fie el ca sa-si arunce masca...

 

o parere ( bazata pe traume ? ) cu mult prea pesimista ...

 

sa nu o uitam pe Pandora totusi :friends:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact...daca ai rabdare si nu fortezi vei descoperi barbatu1 de dinco1o...oricum ar fi e1...

Asta ajunge ca succes, ce conteaza cum e el... nu suntem perfecti.

 

o parere ( bazata pe traume ? ) cu mult prea pesimista ...

 

sa nu o uitam pe Pandora totusi :friends:

Poate merita riscul s-o deschizi. Felicitari pt cine reuseste. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prea rar se intampla sa ai asa noroc sau prea obosit trebuie sa fie el ca sa-si arunce masca...

 

Auci, cit adevar !

 

Si noi putem avea perioade din astea cind nu suntem dispuse a ne implica ca sa nu fim ranite, sau dimpotriva, suntem asa satule de gol, incit riscam si ne deschidem.

 

cred ca-i valabil de ambele parti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×