Sari la conținut
Forum Roportal
kataramas

Vals Elvis Presley

Postări Recomandate

Memphis. De ce a trebuit sa ne dam scule in bascule cu Elvis si cu lectii de muzica cand de fapt ,noi vream sa ajungem la caterinca (specifica varstei) de mirc? Trebuia sa incepi asa, si crede-ma de mult nu-ti mai raspundeam. Sau ma rog..nici nu ma bagam in discutie. Melodia aia a lui Elvis nici nu am cunoscut-o pana zilele astea. Nu-mi pare rau ca am ascultat-o insa. Dar asta spune multe despre cunostintele tale in materie de Elvis. Mi-ai servit o melodie de fata B. La fel ca asta.(pe asta n-am putut-o asculta) Alegi aleatoriu din repertorul lui Elvis(sau ma rog-ce poti copia si tu de pe net). Banuiesc ca ti-e nu-ti spun nimic titlurile alea care le vezi pe ecran..dar crede-ma, el are 200 de hituri in fata astora. Ar mai fii multe de zis, dar eu o las.

Apropo: vezi ca ce nu scrie in linkul ala e ca masura de 4/4 e compusa din doua masuri de 2/4.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo2 : Sincer...apropo-ul de sus cu masurile.. nu e pt tine. Ma gandesc ca poate citeste cineva care e la curent, alea alea...

Si eu as vrea sa ma pricep la tot. Dar nu se poate asa ceva. Si sincer..nu-i nici o grozavie daca nu-ti place/nu pricepi, un gen de muzica sau altul. Sau muzica in general. Insa exista oameni cu pasiuni. Si tu tocmai ai venit sa le spui.. Elvis -nu-ti plac frizurile, 2 mp3 modeste..si Iordachioaie. Si sa moara mama(care pt tine e doamna mama) daca nu am terminat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa te scot din ceata printzesa.... eu sunt cel care de cativa ani organizeaza in august memoriale elvis,in septembrie festival elvis si in ianuarie elvis day. ma numar printre cei doar cativa fani elvis din tara asta care au colectii importante, mai mult ..sunt singurul din informatiile de pana acum care are discuri single la prima editie (sti tu,d-alea mici...sau nu sti). asta inseamna colectie elvis,intelegi? nu prea. esti amuzant cand tu de fapt habar n-aveai de city by night,sa-mi spui mie ca nu stiu ce piese,ce hituri samd. am terminat universitatea de music-hall si jazz, e inutil sa-mi dai linkuri despre cum se canta la bas(apropos,vezi ca acolo-i alta gama dragule,stiai?) am realizat emisiuni la radio despre elvis, am colaborat la emisiuni de tv legate de elvis,prin punerea la dispozitie de materiale audio-video. ajut fani elvis din toata tara,oferindu-le gratis materiale cu elvis,am in casa saci cu scrisori de la ascultatori care imi solicita materiale,ii ajut pe toti,gratis prietene.la manifestraile organizate de mine vin fani elvis din toata tara,e posibil sa fi fost si tu p-acolo,asa cum e posibil sa te fi grabit spre casa ca sa prinzi ceva din emisiunile radio despre elvis.sau erai prea mic cand le-am inceput ,caz in care tu esti un pusti teribilist. as putea sa insir aici multe alte lucruri despre mine...ca tot mi s-a cerut la un moment dat sa spun cu ce ma ocup.am infiintat trupa jais,actualmente the teachers orchestra.pe langa asta sunt fondatorul trupei marka dar si a primului fan club elvis din romania,cu ani in urma,multi ani. cant blues,jazz si rock'n roll. chiar nu-mi place sa ma laud ,asta e si motivul pt care evitam sa dau amanunte de genu asta,mi se pare o tampenie,dar cand vad un pusti neterminat ca-mi explica cum n-am habar de muzica,de elvis si mai mult,ca-mi da suturi..e amuzant un timp,dupa care devine deranjant. dupa asemenea amenintari pe net,cred ca daca m-ai vedea in fata ta,n-ai sti cum sa te scuzi mai repede....e lumea plina de cretini care nu stiu cand sa se opreasca. in viata dai peste fel de fel de oameni, invata sa fi retinut pt ca nu sti niciodata cine e dincolo de un forum. un forum ar trebui sa ajute,sa invete,sa descoperi lucruri noi,experiente noi cu ajutorul lui. intrumentisti (asa cum te dai tu) am trimis acasa la greu,toti aveau impresia ca stiu muzica si de fapt sunt paraleli. e grea...muzica usoara prietene. vrei s-o faci,vrei sa vb de asta,f bine,invata pana-ti ies ochii din cap,studiaza pana la dementa si apoi ai sa vezi cat de departe erai cand credeai ca le sti pe toate,abia atunci ai sa vezi ca nu sti mare lucru. pricepi ceva sau esti tot in lumea ta? am vazut ca te lupti din greu cu topicuri despre sex,de ce n-ai ramas acolo?cand mi-ai spus ca mama ta e o doamna pt mine...ma gandeam cati ani ai oare si daca ar fi bine sa-ti spun cum ma cheama:))))))

Editat de memphis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:stars:) acolo-i alta gama?! Care?! Vodca de 30 de grade?

Acolo a fost o lectie de ritmica. Metrica. Si de frazare. A timpilor accentuati si neaccentuati. Nu e nicio gama. Pentru ce sa fie? E doar o nota. Sant doar sunete emise de o coarda ciupita. Care cand este, cand nu este atenuata pe grif. Mi-ai mai servit mai devreme chestia aia cu "solfegiu". Acum ma intrebi daca stiu ce-i ala single. Ai gasit si tu un cuvant nou. Exe oare il stie?!

Prostul sant de fapt eu. Ca stau de vb cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti fara scapare ba baiete,ca tine e plina lumea,iti place sa vb.nu respecti nimic,esti in lumea ta.deja provoci greata...

Editat de memphis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand v-ati terminat greturile, va rog sa reveniti la topic fara sa va aruncati insulte sau continuati-va dezbaterea despre vietile voastre pe PM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca de fiecare data in ultimi 2 ani The Teachers Orchestra organizeaza

si anul acesta un eveniment legat de Elvis Presley.

Dupa MEMORIALUL din August 2005, FESTIVALUL ELVIS din Septembrie 2005 si

ELVIS DAY din 8 Ianuarie 2006, seria de evenimente continua.

La 16 August 2006 se comemoreaza 29 de ani de la moartea artistului.

Sambata 19 August Club Big Mamou si The Teachers Orchestra organizeaza

MEMORIAL ELVIS PRESLEY. 2 ore de rock'n roll, surprize,invitati, karaoke, auditii.

Cristian Roman lanseaza cu acest prilej albumul tribut "Bringin' Him Back".

O seara de neuitat in amintirea Regelui.

Ca de fiecare data si in acest an si-au anuntat prezenta fani Elvis din

Bucuresti si din tara.

Invitati la acest eveniment sunt Daniel Iordachioaie si Stefan Banica jr.

Va asteptam la Club Big Mamou la ceea ce ne dorim sa devina o traditie

si in Romania, o cultura Elvis dovedita an de an prin evenimente ce onoreaza muzica

si viata acestui artist.

 

Contact : The Teachers Orchestra : 0722624774

theteachersorchestra@yahoo.com

post-45987-1154633141_thumb.jpg

post-45987-1154633161_thumb.jpg

post-45987-1154633337_thumb.jpg

post-45987-1154633347_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×