Sari la conținut
Forum Roportal
canon

dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, Canon!

Vad ca tema a fost data uitarii de ceva vreme. Probabil ca timpul le rezolva pe toate.

Problema este ca mi se intampla si mie acelasi lucru. Nu difera prea mult de povestea ta. Doar ca suntem impreuna de 10 ani, casatoriti de 6 ani, iar tipul este un roman plecat in Franta. Si eu o iubesc atat de mult...

Mi-ar placea sa vorbim. Astept un semn.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai...

parerea mea e urmatoarea

In fiecare casnicie exista asemenea "coborasuri" ca si "urcusuri"... fiecare ne indoim la un moment dat de iubirea celuilalt sau chiar de a noastra. Asa e firea lumii. Iar daca nu esti capabil sa ierti, nu iubesti indeajuns sau nu esti pregatit pentru casatorie si riscurile ei.

Faza cu inselatu' "mintal" m'a dat pe spate. si eu m'am gandit de multe ori cum ar fi sa fac sex cu Keanu reeves sau cum s'o scrie...si m'a batut sotu'!!! hai sa fim seriosi, sa revenim la realitate!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sentimentalman:

 

Incercam sa fac o paralela intre voi doi...nu va intrebati si unde e vina voastra?

Si eu sunt una din cele care am inselat cu gandul...vina a fost a amandurora...cel mai greu este sa ne acceptam greselile...ai vorbit cu sotia ta despre ce te nelinisteste??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA,CANON,

De cele mai multe ori invatam din acele lucruri care ne provoaca durere.viata capata sens in momentul in care ai probleme si le rezolvi.Datorita provocarilor reusim sa ne dezvoltam mental si spiritual.Nu-ti irosi energia emotionala si fizica pe probleme false,afla toate datele problemei si cauta solutia cea mai buna pt voi dar niciodata nu refuza DRAGOSTEA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea e un dar cu care fiecare din noi suntem inzestrati. Pacat insa ca fiecare dintre noi iubeste in felul lui, nu suntem cu totii la fel in aceasta privinta, Dragostea e un al 7-lea simt care traieste si se dezvolta in fiecare dintre noi, iar in momentul cand ea devine suficient de matura atunci e cazul sa dea nastere unei noi Iubiri, care la fel ajunge sa de-a nastere alteia. Insa cele din urma nu pot muri nici o data.... IUBITIVA MULT PUPICI>> :crazy:

 

Nimic din ceia ce am scris nu este copiat de la nimeni totul este scris din inima mea cu totii putem descrie faptul acesta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu ce va place sa complicati singuri viata asa. De ce nu luati lucrurile asa cum sunt ele fara a mai filosofa? Asta nu inteleg. :angry: Viata , din punctul meu de vedere e frumoasa, desi are multe greutati. Nu inteleg de ce unii tin neaparat sa o faca si mai grea si urata pe deasupra. Eu traiesc fiecare clipa si ma bucur de ceea ce am, si ca sa fiu on topic, eu una nu am reusit sa imi fac niciodata probeleme de genul "la cine se gandeste sotul meu" desi la noi in casa vin atat prieteni sau fosti iubiti de ai mei care au devenit prieteni comuni, cat si prieteni si foste iubite din partea lui. :angry: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Mirelutza!

 

Ma bucur ca este cineva receptiv si la problema mea, si voi aduce cateva date noi pentru a ma deosebi putin de Canon.

Deocamdata nu pot sa-mi povestesc intreaga viata aici, si asa mi-a fost greu ieri - pana acum nu am vorbit cu nimeni despre asta (inafara de sotia mea cu care am fost foarte sincer si i-am spus ceea ce simt), chiar daca cateodata imi venea sa opresc un strain pe strada si doar sa povestesc cuiva dispus sa ma asculte, fara macar sa ma astept la o parere sau la un sfat.

As vrea sa facem o deosebire intre a avea o fantezie cu cineva, sau intre a vorbi cu cineva (asa cum discutam noi) si a te indragosti de cineva pe internet, chiar a te intalni pe ascuns cu respectiva persoana. Eu cred ca este o diferenta.

Despre vina mea in cadrul relatiei, aceasta este incontestabila, o accept si incerc sa indrept ce am gresit, cu riscul de a face din nou greseli. Din greseli se invata, ar fi absurd sa spun ca de acum nu voi mai gresi deloc.

As mai vrea sa spun ca in cadrul relatiei noastre am avut parte de o foarte frumoasa poveste de dragoste (cred ca fiecare ar trebui sa avem parte asta in viata), am simtit ca am langa mine un prieten cu care pot discuta orice, pe cineva in care sa am incredere totala si care ma ajuta neconditionat, orice i-as cere.

am simtit ca am langa mine o sotie frumoasa, devotata, loiala, care isi doreste sa petreaca cat mai mult timp alaturi de mine. De aceasta imagine sunt indragostit, si vreau ca acele timpuri sa se intoarca, ba chir sa fie si mai frumos. Imi doresc oare prea mult?

Poate ca nu am apreciat asa cum trebuie aceste dovezi de dragoste, poate ca am fost prea mult deranjat de gelozia care o insotea, de explicatiile pentru fiecare nou numar de telefon, controlatul buzunarelor sau justificarea timpului pe care nu l-am petrecut impreuna, toate absolut fara motiv, dar, in dragoste suntem doi, amandoi avem dreptul sa iubim, amandoi avem dreptul sa gresim.

Interesant este faptul ca gelozia aceasta o resimt eu acum si ea nu o mai simte. Frica de a pierde persoana iubita ma face sa trec printr-o perioda mai grea (asemenea experienta nu doresc nimanui). La inceput am dat frau liber sentimentelor si am spus tot ce simteam, acum incerc sa-mi ascund gelozia fiindca simt ca fac aceleasi greseli care au mai fost facute, simt ca cu cat iti doresti pe cineva mai aproape de tine, cu atat il indepartezi mai mult.

Imi face bine sa vorbesc. Stiu ca nu pot cuprinde totul in cateva randuri, poate multe lucruri esentiale nu au fost spuse, cu toate ca si detaliile conteaza, dar incerc sa sintetizez ceea ce simt si sa explic situatia mea asa cum este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am crezut mereu ca gelozia excesiva nu aduce nimic bun. Daca vrei un sfat.... incercati sa o luati de la capat. Sa va recapatati increderea unul in celalalt. Surprize, iesiri....

Fiecare greseste. Tu ai constientizat asta. Poate o va face si ea. Ajutati'va reciproc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×