Sari la conținut
Forum Roportal
canon

dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci ,clar..intre canon si sotia lui nu exista comunicare...doar faptul ca a stat de vorba cu un altul....da de gandit....ce a putut sa-i spuna respectivul...si sotul ei nu?..de a ajuns la aceasta concluzie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci ,clar..intre canon si sotia lui nu exista comunicare...doar faptul ca a stat de vorba cu un altul....da de gandit....ce a putut sa-i spuna respectivul...si sotul ei nu?..de a ajuns la aceasta concluzie?

Daca ai fi citit cu atentie post-urile mele ai fi observat ca i-am spus si eu, referitor la comunicarea dintre cei doi soti...Poate a intrat pe mess din curiozitate si s-a ajuns la altceva...

Dar chestia asta cu statul pe mess nu e valabila si in cazul tau? Ca mie asa mi se cam pare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai fi citit si tu posturile mele...ai fi observat ca am spus ca si eu stau...foarte mult pe mess..dar nu a influentat cu nimic casnicia mea.....ce ar fii valabil???...eu nu m-am indragostit pe net...pentru ca am acasa ceea ce imi doresc......cu alte cuvine nu e cazul meu....

vorbind de comunicarea intre cei doi soti...eu doar am tras o concluzie ,nu te contraziceam...

Editat de lucyanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate pentru sotia lui era o curiozitate ceea ce a gasit pe chat si poate de asta nici nu i-a zis sotului.Mie nu mi se pare atat de grav.De ce sa-si riste casnicia pentru o nebunie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai poate pentru sotia lui era o curiozitate ceea ce a gasit pe chat si poate de asta nici nu i-a zis sotului.Mie nu mi se pare atat de grav.De ce sa-si riste casnicia pentru o nebunie?

nu stiu cat de grav e daca a spus ca EL e sufletul pereche(el fiind cel de pe mess)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lucyanna cat stai pe mess? si cu cine vorbesti ?

la mine era o perioada cand venea de la serviciu, nici nu se dezbraca si dadea drumul la calculator.era perioada cand statea de la 17.00 pana pe la 11-12 noaptea.dimineata deabia astepta sa plec la serviciu ca sa deschida calculatorul.tu faci la fel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lucyanna cat stai pe mess? si cu cine vorbesti ?

la mine era o perioada cand venea de la serviciu, nici nu se dezbraca si dadea drumul la calculator.era perioada cand statea de la 17.00 pana pe la 11-12 noaptea.dimineata deabia astepta sa plec la serviciu ca sa deschida calculatorul.tu faci la fel?

 

 

pai zici ca era o perioada.......acum tot asa e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce ai face daca ti-ar spune intr-o buna dimineata ca nu mai simte nimic pentru tine?

in sfarsit a trecut

incetul cu incetul toate incepeau sa intre pe fagasul lor .pana astazi, cand, surpriza... aflu din intamplare ca scumpa mea sotioara a declarat saptamana trecuta ca e(eu asa am inteles) indragostita de un turc(sau grec) si ca ar fi vrut sa se duca la el(citez:daca El e sufletul meu pereche?).imi sun sotia si o intreb ce inseamna asta... ea imi spune caa fost ceva trecator,ca o fost o nebunie de moment...ce sa cred?sa o cred pe ea sau sa cred ceea ce a scris? cine imi garanteaza ca daca s-a intamplat o data nu se va intampla si a doua oara?

si totusi... ne-am casatorit din dragoste...cum poate sa dispara asa o data...eu o iubesc enorm si mi-e frica sa nu-si bata joc de sentimentele mele...cateodata as vrea sa lupt pentru ea dar nu stiu...merita?

asta stau si ma intreb.inima imi spune ca da ,dar in adancul mintii a incoltit ceva care ma face sa dau inapoi.

pe cine sa ascult? inima sau mintea?nu stiu

tare as vrea s gasesc raspunsul sa ma eliberez de obsesia asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce ai face daca ti-ar spune intr-o buna dimineata ca nu mai simte nimic pentru tine?

in sfarsit a trecut

incetul cu incetul toate incepeau sa intre pe fagasul lor .pana astazi, cand, surpriza... aflu din intamplare ca scumpa mea sotioara a declarat saptamana trecuta ca e(eu asa am inteles) indragostita de un turc(sau grec) si ca ar fi vrut sa se duca la el(citez:daca El e sufletul meu pereche?).imi sun sotia si o intreb ce inseamna asta... ea imi spune caa fost ceva trecator,ca o fost o nebunie de moment...ce sa cred?sa o cred pe ea sau sa cred ceea ce a scris? cine imi garanteaza ca daca s-a intamplat o data nu se va intampla si a doua oara?

si totusi... ne-am casatorit din dragoste...cum poate sa dispara asa o data...eu o iubesc enorm si mi-e frica sa nu-si bata joc de sentimentele mele...cateodata as vrea sa lupt pentru ea dar nu stiu...merita?

asta stau si ma intreb.inima imi spune ca da ,dar in adancul mintii a incoltit ceva care ma face sa dau inapoi.

pe cine sa ascult? inima sau mintea?nu stiu

tare as vrea s gasesc raspunsul sa ma eliberez de obsesia asta

Dupa multele intrebari pe care ti le pui, cu siguranta ca iti este foarte greu...Vezi acum te intrebi daca merita...Nu ti-ai intrebat sotia cu ce e mai special cel de pe mess?!

In general noi oamenii gandim cu mintea si simtim cu inima...Dar sunt si oameni care ajung la performanta de a gandi cu inima si a simti cu mintea, mai putini, dar exista...Incearca si tu si vezi daca poti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×