Sari la conținut
Forum Roportal
Robert477

Instabilitatea emotionala intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

total de acord că din previzibilitate şi rutină, apare decăderea

 

dar nici să vii acasă, să saluţi plin de voie bună "bună iubito/iubitule", să te aştepţi la o seară frumoasă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici daca zboara din prea multa pasiune?

 

 

Robert, te inteleg ca poate o iubesti pe fata asta si v-ati facut candva planuri marete, dar de ce sa tii cu dintii de ceva ce nu mai merge?

Nu stiu. Poate din cauza ca de maine vom face din nou planuri marete.

 

LA MULTI ANI DUMNEAVOASTRA, ACELE DOAMNE SI DOMNISOARE CARE MI-ATI CITIT RANDURILE. VA DORESC CA ASTAZI, SI NUMAI, SA VA SIMTITI IUBITE, SA VA SIMTITI FEMEI, SA FITI FERICITE. LA MULTI ANI!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atunci, daca tu stii ca asta urmeaza, deci a devenit rutina, accept-o asa.

 

acuma na, depinde pana unde merg toanele astea ale ei.

 

ti-ai pus vreodata problema ca poate ceva din comportamentu tau i le provoaca? macar 1%?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum este impropriu spus - colegi de munca. Anul trecut am prins intradevar cam 7 luni de munca in aceeasi institutie, in aceeasi cladire. Ulterior, s-a mutat in alt oras, nu departat, dar in cadrul aceleeasi institutii. Avand in vedere distanta, credeam ca nu va mai rezista relatia. Totusi au trecut 6 luni si am rezistat. Pana joia trecuta cand a devenit " impietrita".

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc Diela! Recunosc ca am taiat impreuna cu ea firul in patru, am discutat despre cauze, despre efectele pe care le pot produce acele cauze, etc. Nu sunt un psiholog, desi ma pasioneaza nlp-ul si tehnicile de comunicare. Ma gandesc ca dupa ce ii va trece "impietrirea" sa o conving sa mergem impreuna la un doctor, sa cautam tot felul de remedii pentru a-i dispare acele stari. Altfel, as considera-o perfecta.

 

Nu cauta solutii chimice la un comportament uman - e foarte probabil ca asa defuleaza ea supra stressul - daca o iubesti , arata-i - investeste in ea caldura si sentiment , incearca sa ii raspunzi cu bine si atunci cand o astfel de manifestare te pocneste din senin , asa vei obtine rezultate

Poate nu vor dispare de tot - dar situatia va fi pe deplin tolerabila - si la urma urmei fiecare din noi are tzacaneliile lui - eu zic ca e preferabil sa inveti coabitarea , nu sa speri in pastila roz care iti aduce partenerul perfect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cauta solutii chimice la un comportament uman - e foarte probabil ca asa defuleaza ea supra stressul - daca o iubesti , arata-i - investeste in ea caldura si sentiment , incearca sa ii raspunzi cu bine si atunci cand o astfel de manifestare te pocneste din senin , asa vei obtine rezultate

Poate nu vor dispare de tot - dar situatia va fi pe deplin tolerabila - si la urma urmei fiecare din noi are tzacaneliile lui - eu zic ca e preferabil sa inveti coabitarea , nu sa speri in pastila roz care iti aduce partenerul perfect

MUltumesc :beee:!

 

MUltumesc :o:!

Gata, ne-am reimpacat :P :wub: :)! Va multumesc pentru tot!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×