Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Sesizeaza abuzuri asupra animalelor la numarul de telefon 9667!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Putini stiu ca Politia animalelor are acum un numar de telefon la care pot fi sesizate abuzurile asupra animalelor. Acesta este 9667!

 

Utilizati-l ori de cate ori intalniti acte de cruzime asupra animalelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se poate suna daca un om intarata pe caini asupra ta?

Sunt unii proprietari de animale care isi intarata cainele sau cainii sa atace trecatorii.

 

Parerea mea e ca, in cazuri de genul asta, trebuie sa te adresezi politiei, nu pare a fi un caz de abuz asupra animalelor, ci aspura oamenilor.

 

E degeaba numarul de telefon sau cel putin era.

Cand am sunat eu, mi-au zis ca ei doar in sectorul 3 activeaza...celelalte sectoare sa cheme politia :think:

 

Recunosc ca nu am incercat sa sun niciodata. Inteleg ca acest numar este valabil la nivel national, ca 112, poate au vrut sa scape de tine.

Eu nu am aflat de existenta acestui numar decat acum cateva zile, mi s-a parut util sa il postez. Daca eu nu il stiam, e posibil sa mai existe si altii ca mine, nu? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea e ca, in cazuri de genul asta, trebuie sa te adresezi politiei, nu pare a fi un caz de abuz asupra animalelor, ci aspura oamenilor.

Şi exploatarea animalelor de casă poate fi sesizată. Doar dacă emigrezi.

 

Se poate suna daca un om intarata pe caini asupra ta?

Exact, emigrezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recunosc ca nu am incercat sa sun niciodata. Inteleg ca acest numar este valabil la nivel national, ca 112, poate au vrut sa scape de tine.

Eu nu am aflat de existenta acestui numar decat acum cateva zile, mi s-a parut util sa il postez. Daca eu nu il stiam, e posibil sa mai existe si altii ca mine, nu? :)

Foarte bine ca l-ai postat.

Eu zic doar ca am sunat...si am sunat degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne zici si noua cum decurg lucrurile. Chiar sunt curioasa daca se face ceva...

Revin după aproape o lună scursă dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va ajut cu ce am gasit pe siteul Politia animalelor :

 

Activitatea noastra necesita o buna comunicare cu publicul, de aceea rugam persoanele care au cunostinta de situatii de abuz sau neglijare fata de orice categorie de animale sa ne sesizeze acest lucru la numarul scurt 021 9667.

 

I.G.P.P.A. denumit in continuare Politia Animalelor este o structura a societatii civile, avand calitatea de operator de date cu caracter personal sub nr. 19162, inregistrata la Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal, si se supune prevederilor Legii nr. 677/2001 pentru protecţia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date.

 

Sesizari se mai pot face folosind datele de contact de mai jos:

 

Numere de telefon:

 

Tel: +40.21.3146165; +40.21.3146067

Fax: +40.21.3153199

 

Sau ne puteti scrie pe adresa de mail: office@politiaanimale.ro.

 

Va rugam sa tratati cu seriozitate aceste sesizari! Orice actiune bazata pe informatii false are ca rezultat imposibilitatea de a rezolva o posibila situatie reala!

 

Va multumim pentru intelegere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×