Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci ai 60 de minute la dispozitie sa o calmezi

 

 

deci ii spui ca nu ai de gand sa o ajuti?

nu ii spun asta. asta gandeam...

ii spun aia cu ajutatu sa iasa din cercu ei vicios.

Incerc sa ii explic, cu argumente, ca o refuz pentru ca imi pasa de ea. Si ca daca are astfel de dorinte intr-o sedinta de psihoterapie pe care o solicitase tocmai ca sa scape de aceste apucaturi, e ca si cum singura ar recunoaste ca are o problema.

Si ca eu o pot ajuta sa scape de ea. Dar numai daca ma ajuta si ea pe mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am invatat de la Marcel Iures ca nu se poate face sex cu pacientu'.

 

Deci ,raspunsu' meu ar fi... "imi pare rau dar regulamentul ne interzice asa ceva " :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe ea au lasat-o alti terapeuti . tu de ce ai ramane cu ea?

 

 

 

nu are efect asa ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie in terapie i-a spus psihologului ei ca vrea sa se culce cu el in acel moment nu mai tarziu . Ce ati face concret in situatia asta ?

Empatizare cu nevoile femeii. Analiza a nevoilor. Este simplu o nevoie de sex sau este ceva mult mai complex.

Dupa empatizarea cu nevoile ei, exprimarea propriilor nevoi si verificarea receptiei lor (sa nu fie auzite ca acuze sau evaluari/judecari).

 

Daca nevoile pe care incearca sa si le implineasca persoana sunt din alta categorie, explorarea optiunilor alternative prin care poate sa si le implineasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca va cere sex in mod direct si chiar agresiv a ce iti suna tie ca psiholog catelusulschiop?

 

in fond hai sa va zic si ce ne-a zis profu` : daca o parasim inseamna ca am face ca ceilalti terapeuti daca o culpabilizam devenim agresori

 

scopul femeii era sa il treaca pe psiholog prin aceleasi chinuri pe care le a trait ea .

 

eu am raspuns ca as lasa balta cazul

 

da eram curioasa de raspunsuri

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faptul ca va cere sex in mod direct si chiar agresiv a ce iti suna tie ca psiholog catelusulschiop?

stress foarte ridicat, probabil o trauma recenta sau o trauma mai veche ce a fost readusa recent in atentie (contactul cu persoana ce a traumatizat sau ceva similar).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stress foarte ridicat, probabil o trauma recenta sau o trauma mai veche ce a fost readusa recent in atentie (contactul cu persoana ce a traumatizat sau ceva similar).

 

da . corect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii zici ca nu faci sex cu ea ca nu e bine in situatia ei, ce-i de explicat? nu pateste nimic daca ii zici ca nu vrei.

 

A da, continui, asa as face eu, ce legatura are asta cu terapia?

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

comportamentul pacientului...... in cadrul terapiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×