Sari la conținut
Forum Roportal
raduc

suflet pereche -- intre mit si adevar

Postări Recomandate

Nu stiu daca exista un suflet pereche...depinde ce intelegi prin aceasta sintagma....mie mi se pare cam mult spus:) sunt mai degraba realista decat idealista.Oricum acel suflet pereche daca ar fi sa existe si pentru mine ...nu as vrea sa semene cu mine(ma refer la gandire) pentru ca eu nu ma pot intelege cu acele pers.In cazul meu functioneaza regula 'contrastele se atrag" :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[buna,ce-i cu voi atit de pesimisti,eu cred in sufletul pereche,cred intr-o relatie in care sentimentele,sa fie traite la cote inalte si cit se poate de impartasite.De ce nu poate fi realizata,aceasta performanta?[/b]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca exista un suflet pereche...

 

Cind stii, este obligatoriu sa si crezi.

Cind nu stii, sa crezi devine optional, si obligatoriu devine sa afli :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil esti f. tinar,sau poate putin deceptionat,dar priveste in jurul tau,chiar intilnesti un suflet care parca este o oglinda a sufletului tau,a eului tau interior,trebuie doar sa lasi deschis canalul energetic corespunzator.Lumina-n suflet si-priviri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil esti f. tinar,sau poate putin deceptionat,dar priveste in jurul tau,chiar intilnesti un suflet care parca este o oglinda a sufletului tau,a eului tau interior,trebuie doar sa lasi deschis canalul energetic corespunzator.Lumina-n suflet si-priviri!

 

PROBABIL ti sa-a parut ca refuz sa cred in sufletul-pereche... ::):

Dar poti citi si printre rinduri (lincauri).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am observat ca prin suflet pereche majoritatea inteleg o persoana cu care sa exista o relatie sentimentala in aceasta viata.

Ideea este ca un suflet pereche, dupa mine, nu ar trebui sa se rezume la o relatie sentimentala barbat-femeie (sau alte variatiuni). Sufletul nu este nici feminin ,nici masculin.

Eu prin gasirea unui suflet pereche vad o relatie foarte speciala intre doua persoane care au un trecut caarmic comun si pozitiv. Pe langa relatiile sentimentale care sunt cele mai des intalnite mai pot exista si relatiile de prietenie, relatiile discipol-maestru (sub orice forma sa-ar manifesta) sau relatiile copil-parinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sufletele pereche chiar exista si eu la-am gasit pe al meu.

 

Asta este minunat! Poti sa ne povestesti despre asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×