Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Universul este o simulare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deja incep sa ma enervez. Eu nu vad nici o jignire, doar o figura de stil in acel context.

ABCdar nu are obiceiul sa jigneasca pe nimeni, si cu asta am incheiat.

Cine nu se pricepe sa nu se bage.

 

Dap

 

Te asigur ca era reala :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abc se jigneste singur prin faptul ca vine si face pe cineva prost pe un topic de filozofie. Si fii sigura ca are darul jignirii ca am mai interactionat cu el si nu stie sa se controleze. Macar daca ii mergea mintea sa poata intelege cateceva, da numai replici prafuite din carti si faze de la tara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deja incep sa ma enervez. Eu nu vad nici o jignire, doar o figura de stil in acel context.

ABCdar nu are obiceiul sa jigneasca pe nimeni, si cu asta am incheiat.

Cine nu se pricepe sa nu se bage.

Ba da Athmy...am obiceiul sa jignesc, dar numai atunci cand persoana respectiva nu pricepe de vorba buna. Nu imi place atitudinea asta a unora de a se crede mai mult decat sunt.

 

Mai zen... omenirea are multe cunostinte. Inainte sa te avanti ca ai descoperit tu vreun nou adevarat, documenteaza-te, ca ai de unde. Nici nu iti trece prin minte cate lucruri sunt deja explicate si te asteapta si pe tine sa le aflii. Pe masura ce vei citi, iti vei da seama cat de naive au fost teoriile tale. Abia dupa multi ani de munca, daca tot vor fi lucruri pentru care nu gasesti nicaieri vreo explicatie, abia atunci poti veni tu cu teoriile tale. Dar chiar si atunci, trebuie sa aduci argumente.

Stii zen... inainte ca tu sa vii pe lumea asta, omenirea nu a stat degeaba, ci a explorat, a cunoscut. Arata putin respect pentru toti acesti oameni.

Athmy, aceasta lipsa de respect a unora ma deranjeaza si ma determina sa ii jignesc.

 

 

Abc se jigneste singur prin faptul ca vine si face pe cineva prost pe un topic de filozofie.

Filozofia aia trebuie si ea sa se bazeze pe ceva. Nu poti filozofa chiar orice. Nu poti spune ca oamenii au aripi, care defapt sunt invizibile, ca e clar ca bati campii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai jignire :flowers:

Daca toti oamenii ar jigni ca tine m-as simti in al noulea cer

 

Abc se jigneste singur prin faptul ca vine si face pe cineva prost pe un topic de filozofie. Si fii sigura ca are darul jignirii ca am mai interactionat cu el si nu stie sa se controleze. Macar daca ii mergea mintea sa poata intelege cateceva, da numai replici prafuite din carti si faze de la tara.

 

Nu l-ai inteles, el vrea sa interactioneze. Poate il deranjeaza oamenii cu aripi, mai stii :(

E un iluminat si nu face sa aveti polemici de genul asta. Are si el un punct de vedere ca si tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti un indoctrinat pur sange asa ca nu-mi explica mie ce sa fac si cum. Daca ti-e ciuda ca unii au si alte pareri decat ce vrei sa studiezi tu in viata si ca cineva iti zdruncina tie conceptia despre lume care ti-e comoda, e problema ta. Ascunde-te in biblioteca.

Omenirea a mai studiat lucrurile si pe partea neoficiala, dar esti prea mic si prea ignorant sa poti tu sa intelegi. De exemplu ti se pare tie ca un fulg de gheata ar mai putea semana si cu asa ceva ?

 

hexagonal_cube.gif

 

Poti sa pricepi ce zicea Carl Sagan cu flatland, cu umbrele obiectelor hiperdimensionale ? Carl Sagan e om de stiinta - is it not ? Michio Kaku face parte din elita LHC - is it not ? si e sustinator si coautor al teoriei stringurilor si hiperdimensiunilor. Ai citit cartea Universul Holografic bazata exclusiv pe argumente stiintifice, in care se explica pas cu pas ca universul/realitatea e doar o ceata holografica, o panza energetico-informationala ? Ce poti sa stii tu sau sa pricepi cand esti un ignorant incapatant. Si mai faci si pe Agent Smith, bai replicantule.

Editat de Zen`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce era cu videoclipul ala freeky ca eu nu pricepui? Imi explici te rog?

Se poate ca tonul sa fi fost freeky la inceput ups. E o explicatie in engleza despre simularea care ai intrebat tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu speram sa fie o scamatorie :(

Am dat mai departe si cand colo il vad pe unu strambandu-se. Ce dezamagire :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot avea tupeul de a contrazice afirmatiile acestor savanti,cercetand veti afla contributiile lor in domeniile fizici si a filozofiei moderne,dar am dreptul sa am o anumita retinere.

Imi pun urmatoare intrebare:

Daca tot venii vorba de o simulare,oamenii detin in posesia lor arme atomice si nucleare de peste 50 de ani.

Nu este un miracol ca nimeni nu a avut curajul de a apasa pe,, butonul rosu,,?

Editat de Lightsome

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×