Sari la conținut
Forum Roportal
bose

Calculator care se restarteaza

Postări Recomandate

Am un AMD Athlon XP1700+ si cand imi e lumea mai draga se restarteaza...

 

De la ce sa fie de la sursa? de la RAM? ca de la sa.O. nu este ca am instalat XP si zdranc, am instalat 2000 si zdranc, am instalat 98 si zdranc.

 

 

Sau o fi din BIOS...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil e din cauza temperaturii procesorului.

Verifica temperatura din bios in momentul restartarii.

 

Daca calculatorul nu e in garantie, incearca sa-la deschizi. Asta va scadea temperatura.

Cea mai buna solutie, in cazul in care temperatura a mare.... alt cooler sau unul suplimentar pe sistem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai probabil e din cauza temperaturii procesorului.

Verifica temperatura din bios in momentul restartarii.

Cel mai probabil e o derglare de la sursa sau palca de baza Eu recomand sa verifici si bios voltjele de pe placa de baza daca apar variatii mari e clar ca e o problema daca nu ai in bios voltajele fa rost de Aida32 cu programelul asta poti sa vezi tot ce e in calculatorul tau

Chestia asta cu oprirea se intampla de curand cumva de cand ai pus o piesa in plus in calculator ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca suna cam ciudat dar verifica-ti panglica IDE. Eu am am avut aceeasi problema si acolo era buba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BAI SI CALCULATORUL MEU SE RESTARTEAZA UNU MI-A SPUS CA CIKA E DE LA PASTA AIA DE LA CULLER SAU CAM ASA CEVA.MA ENERVEAZA TARE, CE SA FAC???

 

BAI SI CALCULATORUL MEU SE RESTARTEAZA UNU MI-A SPUS CA CIKA E DE LA PASTA AIA DE LA CULLER SAU CAM ASA CEVA.MA ENERVEAZA TARE, CE SA FAC???

post-57950-1160310800_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×