Sari la conținut
Forum Roportal
HareKrishna

Parintii vazatori cu duhul, real sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adica sa ma duc sa imbunez duhurile lui satan? :ninja: Ca sa nu imi fca ce? Tu chiar nu stii cum e sa fii al lui Dumnezeu, stimabile.

Sufletele morţilor nu-s duhuri, şi ele călătoresc spre EL să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce curioasa sunt sa cunosc si eu pe cineva vazator cu duhul!Trebuie sa fie o persoana care poate iubi foarte profund si care intelege si recunoaste limbajul sufletului.Un asemenea tip de comunicare exista intre sufletele oamenilor insa doar unii pot recunoaste si exprima in cuvinte ceea ce este perceput ca intuitie,sentiment sau indiciu ascuns.Nu cred ca doar preotii pot fi vazatori cu duhul.Mai exact stiu sigur ca nu doar ei.Poate fi oricine, depinde de voia divina.

Pot spune ca mi s-a intamplat si mie sa prevad lucruri de fiecare data a existat un scop pentru care am intuit evenimente,si acel scop nu l-am stiut mereu de la inceput insa incercand sa spun si altora parea ca nu e ceva important ceea ce spun iar dupa ce se intampla nimeni nu-si mai amintea ce am spus.De fapt nu chiar nimeni,dar foarte putini asa ca am decis sa nu spun direct.Cred ca mai trebuie darul de la Dumnezeu ca sa te faci auzit.Din punctul meu de vedere daca nu e de folos celorlalti oameni darul inainte vederii nu are rost

De aceea tare as vrea sa pot intalni un om care este inspirat de Duhul Sfant sa poata vedea in sufletele oamenilor.Mereu am dorit sa intalnesc un barbat care sa fie bland,sincer si cu putere de sacrificiu dupa modelul Mantuitorului caci e greu de vazut asa ceva in zilele noastre dar un vazator cu duhul este poate mai usor de gasit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, sint si oameni normali la care apare fenomenul. Mai ales in perioada de asazisa deschidere a cerurilor. Atunci fenomenul e in masa. S-ar putea la quasitotalitatea populatiei sa apara. Dar nu numai in acele perioade.

Persoanele care practica asceza, curatenia trupeasca, sufleteasca si mai ales mentala, ajung mai usor la astfel de fenomene. Si le pastreaza in functie de alti factori. Sociali sau decizia lor.

 

imi pare rau ca, va spun acest lucru ,dar ,parintele nu a stiut nimic asa ia venit in gura ca sa spuna...nu el ci cel care ,a vorbit in gura lui el doar a pronintat aceste cuvinte care i-sau dat ...

Si noi oamenii ce sintem? Niste nimicuri in mina si decizia altor entitati?

Sa nu uitam ca noi oamenii vii avem centrul vointei pe stomac, si este cel mai puternic centru energetic. Entitatile fara corp nu au vointa fiindca acel centru nu il au. Deci noi decidem ce informatii accesam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×