Sari la conținut
Forum Roportal
ALX

Dr. Watson Postmortem Windows Debugger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda..pai in mod normal ar trebui un alt program de debugging.

Eu unul stiu de existenta lor, dar sincer n-am incercat niciunul.

In schimb, pot sa-ti spun ca am drwtsn32.exe-ul si pur si simplu nu mai apare nici o eroare.

Acuma ca si sfat chiar nu stiu cum sa te indrum...

 

:yes: ... chiar nu stiu ce sa mai fac... trebuie sa dau restart zilnic pentru ca apare aceasta eroare... Mai bun era Windows XP SP 2 sau Media Center Edition fara licenta decat asta care are licenta... si cred ca am sa renunt la licenta in momentul in care voi suna la Microsoft si nu voi primii nici un fel de ajutor din partea lor pt acest debugger care dupa parerea mea este o tampenie. Sper ca pana atunci sa nu fac calculatorul praf... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul la solutie vine mai tarziu (ce sa-i faci, daca nimeni nu m-a intrebat pe mine :blink: )...

 

Eroarea apare deoarece Microsoft isi vrea propriul codeck.. si ce se intampla.. atunci cand dai click pe un film, deschizi sau orice altceva legat de asa ceva (avi de obicei) procesorul urca la 100% si poc: apare drwatson...

 

Ca sa scapati cititi pe Clicking AVI Files on explorer causing 100% CPU Usage

 

Dezactivati si e garantat ca nu mai aveti problema asta.. :focus:

Editat de adyre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunsul la solutie vine mai tarziu (ce sa-i faci, daca nimeni nu m-a intrebat pe mine :yawn: )...

 

Eroarea apare deoarece Microsoft isi vrea propriul codeck.. si ce se intampla.. atunci cand dai click pe un film, deschizi sau orice altceva legat de asa ceva (avi de obicei) procesorul urca la 100% si poc: apare drwatson...

 

Ca sa scapati cititi pe Clicking AVI Files on explorer causing 100% CPU Usage

 

Dezactivati si e garantat ca nu mai aveti problema asta.. :swoon:

 

Am renuntat de mult la windows-ul ala licentiat pe care-l aveam... folosesc din decembrie Windows XP Academical Edition si sunt foarte multumit de el, pana acum nici vorba de Dr. Watson :focus:

 

Oricum multumesc mult adyre ca ai venit cu o solutie... mai bine mai tarziu decat niciodata :bataita: daca o sa mai dau vreodata de Dr. Watson asta o sa stiu ce am de facut :blink:

 

Last edit:

 

Apropo... va recomand si voua Windows Academical Edition (SP2 bineinteles). No key activation :stars: (practic.. e licentiat, facut special pentru studenti din cate stiu eu). Bafta!

Editat de Lywyu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal

am si eu problema cu dr watson si i-mi consuma tot spatiul de pe C in timp de cateva ore curios e ca Logul pe care il face tot creste pana nu mai am loc si tot il sterg dar tot reapare

Acum am incercat sfaturile voastre sa vedem poate nu mai apare:D

Mersi mult :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! am si eu o mare problema cu afurisitul asta de dr watson, mi se inchid fisiere, se blocheaza sistemul am sters din codecuri si tot degeaba cred ca pana la urma reintalez windows-ul ....alte solutii in afara de regedit ala... mai exista?

Editat de annajanette

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda am si eu o problema . nu e da la filme sau ceva in genu ... stiu k suna banal dar daca dau click dreapta pe desktop imi apar 2 messaje de eroare . primul imi spune "explorer.exe aplication error " the memorry bla bla bla si apoi cand il inchid apare "drwtsn32.exe aplication error" cu aceiasi poveste . ce sa fac?

se blocheaza tot pe ecran da calculatorul merge . nu pot sa dau click pe nimic . apas ctrl+alt+del si opresc procesu din task manager si apoi se comporta normal . dar dak vreau sa dau click dreapta povestea se repeta

post-130961-1199987622_thumb.jpg

post-130961-1199987635_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu aceeasi problema cand dau click pe fisier imi apare un mesaj cum ca windows a blocat un mesaj si am un buton cu close mesage dupa ce ii dau imi apare o erroare cu don't send de la dr watson si se blocheaza explorelul si trebuie sa in chid folosind task manager ce pot face ?Si se deschid 2-3 dr watson si trebuie sal inchid pe cel bun ca daca nu apare la loc.Ma puteti ajuta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu aceeasi problema cand dau click pe fisier imi apare un mesaj cum ca windows a blocat un mesaj si am un buton cu close mesage dupa ce ii dau imi apare o erroare cu don't send de la dr watson si se blocheaza explorelul si trebuie sa in chid folosind task manager ce pot face ?Si se deschid 2-3 dr watson si trebuie sal inchid pe cel bun ca daca nu apare la loc.Ma puteti ajuta ?

 

 

pt prima problema cea cu fisierele AVI

 

START -> RUN si scrieti urmatoarele REGSRV32 /u shmedia.dll (vezi poza)

 

pt eroare cu poza .a lui GHIOCEL... am mai intalnit astfel de erori dak nu ma insel e posibil sa fie de la vrun virus sfat :bitdefender prof 9 un scan ceva ...sau orice antiv dorit io fol bit si e ok

post-8083-1207782835_thumb.jpg

Editat de ennzo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt prima problema cea cu fisierele AVI

 

START -> RUN si scrieti urmatoarele REGSRV32 /u shmedia.dll (vezi poza)

 

pt eroare cu poza .a lui GHIOCEL... am mai intalnit astfel de erori dak nu ma insel e posibil sa fie de la vrun virus sfat :bitdefender prof 9 un scan ceva ...sau orice antiv dorit io fol bit si e ok

gata am facut ms mult MERGEEEE!!!!

Editat de gigabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se intampla doar la fisierele video si doar atunci cand la vizualizez cu Windows Media Player.Se intampla de cand folosesc Windows XP Service Pack 2 cu licenta.Inainte foloseam fara, dar a cazut si am pus unul cu licenta.Cred ca se intampla din cauza ca nu folosesc codecuri facute de Microsoft.Daca le vizualizez cu oricealt player nu se intampla nimic.Oricum mie nu imi place Windows Media Player, deci nu reprezinta o problema mare pentru mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×