Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

In sfarsit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sper sa realizam asta si sa fim mai inteligenti ca altii.

Corect, spune asa ceva celui care accepta o punga de malai si mai ales, celui care apeleaza la astfel de metode in plina campanie electorala.

Din pacate, unde-i saracie, e si prostie... multa si chiar infricosatoare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un om capabil nu se va putea dezvolta pe plan personal niciodata, atat timp cat traieste de pe o zi pe alta. De exemplu, IQ-ul meu a scazut considerabil de cand am inceput sa am posibilitati financiare mai limitate decat in trecut.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un om capabil nu se va putea dezvolta pe plan personal niciodata, atat timp cat traieste de pe o zi pe alta. De exemplu, IQ-ul meu a scazut considerabil de cand am inceput sa am posibilitati financiare mai limitate decat in trecut.

Sau poate incepi sa imbatranesti :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Grevele fac rau. Iesitul in strada nu aduce nimic. Venirea USL a destabilizat total cursul. Oare de ce investitorii nu au incredere in USL ? :spiteful:

 

Asa spunea si Iliescu...sa stam cuminti...uite ca stam cuminti iar la alegeri s-au votat intre ei :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În sfârşit începe ! Începe declinul băsismului prin votul cetăţenilor.

 

În urma alegerilor pentru administraţiile locale, care au avut loc ieri, PDL a pierdut majoritatea primăriilor şi consiliilor judeţene din ţară. Urmează în toamnă-iarnă, pierderea Parlamentului, apoi, pierderea..Băsescului.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate Lupini in timpul asta se va intampla si pierderea oricaror sperante pentru romani.Declinul PDL-ului ar fi putut fi un eveniment pozitiv, daca nu ar fi adus la putere trei forte cu mult mai nocive : PSD, PP-DD si PC.Cat priveste liberalii ,nu inceteaza sa ma dezamageasca ,asa incat nu pot adopta atitudinea ta sarbatoreasca.

Mandatul Basescului va inceta constitutional in mai putin de doi ani ,in nici un caz mai devreme si nu imi provoaca nici un fel de emotii.Sustinerea mea fata de presedinte a tinut doar cat a tinut pozitia sa de forta.Cine nu stie sa pastreze puterea nu merita sa o aiba.A fost valabil pentru PDL.Basescu nu mai are timp sa piarda inainte de termen si a securizat pozitia sa prin schimbarea legii.Problema va fi pusa de USL doar pentru a mentine cald sentimentul anti basist nu la modul serios.

In timp ce jubilezi,nu uita ca le-au trebuit USL-istilor doar doua luni de guvernare ca sa dea peste cap total economia, sa numeasca niste ridicoli imberbi in posturile eliberate politic,sa nu-si tina nici macar o promisiune reparatorie in afara celor deja bugetate de fostul guvern,sa prabuseasca leul si investitiile , sa creasca toate preturile, sa inventeze cateva impozite noi si total neconstitutionale, fara vreo sansa de aplicare si bomboana pe coliva ,sa topeasca un miliard de euroi din rezerva Bancii Nationale.Se simte clar o tensiune latenta in societatea romaneasca, aerul a devenit irespirabil si am inceput deja sa ma sufoc.Tu sarbatoreste in continuare linistit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mandatul Basescului va inceta constitutional in mai putin de doi ani

Asta doar dacă va juca aşa cum îi vor cânta cei care vor forma majoritatea parlamentară, începând din toamnă-iarnă. Că dacă nu va juca, atunci, "unde-i stau picioarele, îi va sta şi capul", cum e vorba în poveştile cu zmei.

 

Precizez că nu doresc ca un partid sau altul să câştige alegerile, ci doresc naufragierea cât mai rapidă a Băsescului. Dacă ăsta ar fi noul deziderat al PDL-ului, aş vota chiar şi cu ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta doar dacă va juca aşa cum îi vor cânta cei care vor forma majoritatea parlamentară, începând din toamnă-iarnă. Că dacă nu va juca, atunci, "unde-i stau picioarele, îi va sta şi capul", cum e vorba în poveştile cu zmei.

avand in vedere ca Base a fost cel mai bun politician roman de dupa '89[poate cu exceptia lui Boc si eventual a lui Tariceanu], asa va face. vreau sa-i vad fata cuiva care in fiecare dimineata isi va vedea visul de a ajunge la jucaria visata, tot mai departe. pana in dimineata cand i se va spune clar si in fata - chiar de catre colegii de alianta - ca nu are varsta potrivita pentru astfel de jucarii. :o:

 

Precizez că nu doresc ca un partid sau altul să câştige alegerile, ci doresc naufragierea cât mai rapidă a Băsescului. Dacă ăsta ar fi noul deziderat al PDL-ului, aş vota chiar şi cu ei.

din pacate, asta a fost unicul si maruntul scop al aliantei usl. daca nu era asa, as fi putut vota chiar si cu psd. :o:

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×