Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

In sfarsit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Suntem dupa 12 noaptea intradevar ,dar nu am pus inca bulina ,asa ca mai usor cu "*" alea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine sa scape? sau mai bine zis, ce sa scape? sa mai scape vreun oscior dintre ciolanele acumulate?

 

si daca scapa, crezi ca va fi gratis? nu tot poporul asta invatat sa i se dea va plati din greu?

 

asa ca, de ce sa scape? sau sa nu scape?

Eu nu inteleg mentalitatea asta de "Da, stapane" fata de Basescu si restu'. Impresia ca sunt invulnerabili. Impresia proasta ca nu sunt tot oameni. Impresia ca poporul este neputincios. Impresia ca trebuie sa ni se permita de catre ei sa traim, sa ni se dea voie.

Cine sa scape, ei, ai nostri mareti lideri. Desi daca ar fi sa gandesc ca un sociolog, as spune ca pana la urma felul lor de a fi reprezinta felul de a fi al poporului, ca poporul i-a votat. Initial si eu l-am votat pe Basescu, si l-=am sustinut sa nu pice. Acum imi pare rau. La fel cum imi pare rau ca lumea voteaza pe 1 l de ulei, un kg de faina, o punga cu orez, ca vine la mitinguri pe 50 ron sau mici si bere in parc. E trist cersetorismul asta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu inteleg mentalitatea asta de "Da, stapane" fata de Basescu si restu'. Impresia ca sunt invulnerabili. Impresia proasta ca nu sunt tot oameni. Impresia ca poporul este neputincios. Impresia ca trebuie sa ni se permita de catre ei sa traim, sa ni se dea voie.

Cine sa scape, ei, ai nostri mareti lideri. Desi daca ar fi sa gandesc ca un sociolog, as spune ca pana la urma felul lor de a fi reprezinta felul de a fi al poporului, ca poporul i-a votat. Initial si eu l-am votat pe Basescu, si l-=am sustinut sa nu pice. Acum imi pare rau. La fel cum imi pare rau ca lumea voteaza pe 1 l de ulei, un kg de faina, o punga cu orez, ca vine la mitinguri pe 50 ron sau mici si bere in parc. E trist cersetorismul asta.

 

ca s-o poti intelege, va trebui sa descifrezi organizarea pe model "servicii secrete" a partidului de guvernamant... nimeni nu intra decat daca e recomandat, nimeni nu are acces la nimic decat daca are suficiente probe la dosar pentru a fi tinut in lesa... apoi, dumnezeu cu mila... luptele interne, si celelalte sunt doar scenarii, ipoteze de lucru, elemente ale matricelor de risc...

 

era o zicala, in copilaria mea... baiete, inainte sa dai cu piciorul intr-un caine, uita-te cine-l tine de lesa... asa si cu faulturile dintre ei... dai intr-unul, si nu stii pe cine superi...

 

iar poporul ala pe care-l tot compatimesti, n-a reusit in 20 de ani sa se desprinda de mentalitatea de cersetor... asteapta se i se dea, nu poate sa-si ia singur (ma refer strict la a-si asigura un trai decent cu forte proprii, nu la a fura... ca de-asta si masurile severe sunt percepute ca fiind rele)

 

pe omul care a inteles ca trebuie sa aiba singur grija de el si de familia lui, nu-l deranjeaza taxele si impozitele, ci instabilitatea lor... pot fi taxele oricat de mari, ele se rasfrang in ultima instanta in buzunarul consumatorului final... asa ca nu e nici o problema... marja de castig va ramane la fel, numai ca cei de la capatul sirului vor plati mai mult... si daca n-au, in loc sa faca ceva sa aiba, asteapta sa li se dea...

 

asa ca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... nu-l deranjeaza taxele si impozitele, ci instabilitatea lor... pot fi taxele oricat de mari, ele se rasfrang in ultima instanta in buzunarul consumatorului final... asa ca nu e nici o problema..

CEEEE?

Tu uiti ca banii s-au evaporat fara rezultate concrete in buzunarele hotilor care ne jefuiesc de 22 de ani?

Nu te deranjeaza asta?

Pai tu ai auzit de "opinie civica"?

Sau nu te deranjeaza lipsa ei ptr ca tie personal iti merge bine si nu-ti pasa de copilul care langa tine sufera de foame?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Grevele fac rau. Iesitul in strada nu aduce nimic. Venirea USL a destabilizat total cursul. Oare de ce investitorii nu au incredere in USL ? :spiteful:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avem nevoie de stabilitate. Nu avem nevoie de guverne schimbate si oameni in strada. Sper sa realizam asta si sa fim mai inteligenti ca altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Grevele fac rau. Iesitul in strada nu aduce nimic.

Noroc ca au dus la rasturnarile de guvern de asta iarna si primavara!

Venirea USL a destabilizat total cursul.

Asta din cauza populismului cu restituirea pensiilor si a salariilor, teme lansate de mincinoasa propaganda beshista!

 

Oare de ce investitorii nu au incredere in USL ?

Din cauza ca mai cred inca, ca tara este condusa tot de acelasi sconx idiot care se denumeste singur "conducatorul statului" adica tradus in germana ... F

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de norocoasa a fost schimbarea de guvern. Cea de acum este mult mai rea. O sa te convingi in timp de cine este PSD daca nu ai facut-o pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce importanta mai are daca se schimba guvernul si cine este la guvernare daca in ultimi 20 de ani economia nu a avut decat o singura directie - spre colaps !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×