Sari la conținut
Forum Roportal
Flori22

Nu imi place sexul,....... sunt eu sau el de vina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si daca el ii canta: I can't be your Superman ? :flowers:

Relatia lor poate continua si ea sa nu aiba mai departe niciun orgasm. Cred ca tre sa isi gaseasca un barbat mai in varsta, casatorit, care sa o invete ce este aia.

N-a zis nimeni ceva de genul asta. Ai capsa pusa degeaba. ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offtopic: imi cer scuze pentru jignirea de mai devreme, Wanderer.

On-topic: vedeti un medic, ceva, incercati jucarioare sexuale, nu va grabiti. Totusi eu sint de parere ca e o diferenta intre a sta intr-o casa a voastra si a fi pe fuga, mai mult sau mai putin, intr-un loc care nu va apartine. Nevasta-mea, de exemplu, nu vrea sa facem nica "in deplasare".

 

 

Pai? Daca nu e tavanul ala, perdelele alea, nici nu pleaca trenuletzul :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare cat costa sexologul?? nU prea am bani, recunosc :haha:

Flori, nu este o rusine sa nu ai bani.

 

Cred ca ai un blocaj cand vine vorba de sex propriu-zis si cred ca e o problema de natura psihica, nu ai nevoie de sexolog.

Ai incercat vreodata sa preiei tu controlul, astfel incat sa faci ceea ce crezi tu de cuviinta pentru a duce la capat un act sexual?

 

PS: nu exista nicio 'vina', este doar un soi de anomalie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am pretentii de expert dar in mod sigur am un punct de vedere cu totul si cu totul diferit de 90% din postangii de aici. Hai sa-ti impartasesc un secret despre viata sexuala a unei femei care sper sa-ti revolutioneze modul de gindire. Tu esti "in charge" cu cit de bine te simti sau nu cind ai sex! In timpul actului sexual, datorita naturii mai delicate a "echipamentului" tau tu trebuie sa stii cum sa ajungi la orgasm sau cum sa-l ghidezi pe el. Trebuie sa devii egoista din acest punct de vedere, n-ai nici o grija, el se simte bine oricum. Inainte sa-i darui lui placeri "nebune" fii sigura ca ti le oferi tie prima. Am retinut ca nu ai experienta, dar nici virgina nu mai esti. Asta nu-ti da dreptul sa astepti minuni de la el, mai ales daca nu stii exact ce-ti place, ce vrei si cum vrei sa-ti faca. Trebuie sa incepi sa experimentezi singura ce-ti place, ce fel de atingeri te stimuleaza mai tare, unde, cu ce presiune, cu ce viteza, etc. Si nu ma refer la strinsul plapumii sau whatevs, ci la degetelul tau propriu si personal sau un vibrator ceva. Invata asta despre tine si de-abia dup-aia incearca sa le ceri de la el. Ia putin initiativa in pat, ti-as sugera sa lasi rusinea la o parte, fii tu deasupra lui in timpul actului, aceasta pozitie iti ingaduie sa controlezi adincimea la care ii intra, frecventa, unghiul de penetrare, etc. Si aplica ce-ai invatat cind te jucai singura. Chiar daca crezi ca esti excitata destul, foloseste un lubrifiant de fiecare data. Si sa nu crezi ca sexul oral le rezolva pe toate, nu mai fii asa complexata ca nu il poti oferi, o sa vina in timp. Cu cit mai multa presiune si stress pui pe tine in momentele alea, cu atit mai greu o sa ajungi la orgasm. Incearca sa te relaxezi si sa ai fun, nu sa te gindesti ca degeaba, nu se intimpla nici de data asta, etc.

 

Si nu mai asculta la aberatii de genul " e OK" sa te prefaci ca ai orgasm ca nu e, e cea mai lasa atitudine pe care poti sa o ai despre sex. Cum dreaq poate omul sa te ajute sau sa-si imbunatateasca tehnica daca tu-l minti si n-are nici o idee ce se intimpla in patul lui? Cum poti sa crezi ca in momentul cel mai mare de intimitate, cind faceti dragoste pina trupurile si sufletele vi se unesc o mincina va ajuta sa va apropiati si mai tare? Mi se pare o lipsa de respect masiva fata de partener sa fie mintit in clipe de-astea si cred ca doar un barbat extraordinar de egoist si lipsit complet de dorinta de a-si satisface partenera poate aprecia genul asta de femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aha, cum ziceam.

Fac eu traducere la ce zice TrueNorth, e vina ei si gata, asta se aplica la toate femeile care fac asa.

 

Nu te mai erija tu in traducator, ca stim si noi sa citim.

Si daca atata ai inteles din ce a scriiis... e un pic trist.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×