Sari la conținut
Forum Roportal
Flori22

Nu imi place sexul,....... sunt eu sau el de vina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"la ce stimuli te referi, sex oral? Pt ca in timpul preludiului exista mangaieri, saruturi, doar ca nu ii fac sex oral, dar totusi, daca nu intra dupa cateva minute ii moare, e ok? in schimb, daca in timpul preludiului imi face sex oral, erectia i se mentine cand termina jos si e in stare sa o mentina tare mai mult, doar ca mie imi scade exciattia in timp ce-mi face oral, ma plictisesc, mi se pare ca el si-a gasit jucaria si eu stau si ma uit singura la tavan "

 

Mergi la manastire. Esti frigida.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
şi tu mergi la oftalmolog - a zis că are orgasm singură, deci nu e frigidă

 

Pai toate frigidele au orgasm singur, la clitoris. Clitorisul e ca penisul, da orgasm garantat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

şi tu mergi la oftalmolog - a zis că are orgasm singură, deci nu e frigidă

 

 

 

 

Flori, discută cu prietenul tău problema

spune-i ce şi cum să facă să te simţi bine

şi nu raţiona prea mult, nu te g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Flori

 

Am fost si eu in situatia ta, traiam aceleasi nedumeriri si frustrari ca si tine. Acum e mult mai bine, am orgasm la unele acte sexuale, am reusit sa balansez actele sexuale cu masturbarea in asa fel incat daca nu e una, a doua zi e cealalta, am ajuns sa ma o viata sexuala zic eu, multumitoare.

 

O diferenta totusi: eu imi minteam, si continui sa fac asta, partenerul ca am ajuns la orgasm - pe scurt, mimez - pentru ca ei percep lipsa orgasmului tau fie ca pe vina lor - si se blocheaza - fie ca pe vina ta, si te inlatura - asa ca mimam si mimez xu nerusinare.

 

Daca doresti, pot sa iti dau mai multe amanunte, ideea e sa reusesti sa transferi ceea ce te duce la orgasm atunci cand te autosatisfaci, in cadrul actului sexual cu prietenul...

 

O alta idee e sa aflii ceea ce te excita cu adevarat, sa ti gasesti fetisul nisa care ti se potriveste, sa cazi la pace cu ea si sa inveti sa o instrumentalizezi...

 

In fine, sunt mai multe de discutat, daca doresti, cu cea mai mare placere, eu m am chinuit mult sa ajung cum sunt acuma si am facut multe tampenii, tocmai pentru ca nu am intrebat....asa ca...faci foarte bine ca intrebi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Ninja2 - tie ti se pare anormal sa nu sugi p**a/lingi pi**a. ok. pastreaza parerea pt tine si nu mai acuza pe cei cu idei opuse tie că isi "cauta scuze care n-au nicio legatura cu realitatea". in fond, realitatea e relativa, iar tu te-ai referit strict la realitatea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand incepem sa facem dragoste, daca i se scoala, nu poate preludiu mai mult de 10 min, cel mult, pt ca-i moare. Zice ca-i din cauza ca nu intra mai repede, ca trebuie sa fie inauntru si sa se miste ca sa fie in erectie mai mult timp. E normal?

Eu cateodata am chef sa ne jucam mai mult inainte de a scapa de haine. De exemplu, seara, cand nu suntem singuri, ne jucam pe ascuns, si atunci ma inebuneste, si el e in erectie, dar cand suntem singuri si putem sa mergem mai departe de jocuri, nu mai ma excit sum o faceam c-o seara inainte, oare e pt ca ma dezbraca prea repede?

 

Habar n-am...

Cat tre sa dureze preludiul cand nu o faci pe fuga?

Da-ti impresia de copii, mai ales tu...se vede ca esti incepatoare ! :)

 

Si nu te grabi sa judeci sexul oral...ai incercat ? NU; nici macar o data, ca sa stii exact cum e !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Realitate e la fel peste tot, doar ca fiecare o percepe diferit, asta nu inseamna ca se muleaza dupa cum vrea cineva, asa ceva nu se intampla niciodata.

Nu e mai igienic sa te saruti decat sexul oral cat timp n-ai bts-uri.

Asta e realitatea fie ca-ti convine sau nu.

Repulsia ta tine de educatia ta, degeaba incerci s-o dai ca realitatea mea e diferita, nu e diferita ca nu poate fi, nici la tine nu poate fi diferita, doar perceptia ta e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Realitate e la fel peste tot, doar ca fiecare o percepe diferit, asta nu inseamna ca se muleaza dupa cum vrea cineva, asa ceva nu se intampla niciodata.

Nu e mai igienic sa te saruti decat sexul oral cat timp n-ai bts-uri.

Asta e realitatea fie ca-ti convine sau nu.

Repulsia ta tine de educatia ta, degeaba incerci s-o dai ca realitatea mea e diferita, nu e diferita ca nu poate fi, nici la tine nu poate fi diferita, doar perceptia ta e.

 

Ba e foarte diferita. Tocmai d-asta iti zic sa iti vezi de lins acolo si sa nu mai incerci tu sa faci parerile altora sa para complet nepotrivite, neadevarate, ciudate s.a.m.d.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e adevarat ce zic, de ce nu as zice? problema ta daca preferi o minciuna, macar nu ma contrazice fara motiv.

 

 

 

Da-ti impresia de copii, mai ales tu...se vede ca esti incepatoare ! :flowers:

 

Si nu te grabi sa judeci sexul oral...ai incercat ? NU; nici macar o data, ca sa stii exact cum e !

 

 

Asta vroiam sa zic si eu, la fel ca Methala, are gandire infantila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×