Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Nevoia de a-ti plange de mila

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:stars:

 

Atunci pupa si taci :crazy:

 

as vrea eu .... :suicide:

amandoua :stars:

 

:focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da Doamne sa il vindeci . Asta da usurare :suicide:

As vrea eu sa am asa o putere. Fiecare se vindeca pe sine, dupa ce oboseste sa-si tot linga ranile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E luna plina in noaptea asta sau ce? :suicide:

 

Rosu o face de ani de zile ..... Nu o zic cu rautate . Are el niste bariere peste care nu trece . Eu as vrea sa il vad happy si linistit asa cum ii vad si pe altii dar na .. Om trai si om vedea

Asa fac barbatii... niste copii mari :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu . Eu chiar am intalnit barbati multumiti cu viata lor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totusi, esti constient ca iti cladesti intreaga viata spirituala pe o presupunere ? Si daca da, esti dispus sa iti asumi riscurile acestui act fata de propria existenta in contextul in care esti constient de imposibilitatea de a argumenta esentialul ?
Nu iti pot demonstra existenta lui si nici nu incerc. El este, atunci cand am probleme pentru ca stiu ceea ce stiu, acele probleme nu ma coplesesc, el ocroteste si mentine echlibrul. Nu iti pot argumenta nimic, e pur si simplu ceva ce stiu si ce simt.

Cu alte cuvinte este frica de a-ti infrunta normalitatea pe care ti-ai proiectat-o pana intr-un moment din pricina faptului ca iti confera tot ceea ce ai nevoie din punctul de vedere al satisfacerii sentimentelor; pana intr-un punct sunt de acord cu aceasta betie a indiferentei fata de diferite chemari justificate ale ratiunii, chemari care, chiar daca sunt negate , ele exista si chestioneaza propria normalitate dar sunt infranate de primatul natural al satisfacerii sentimentelor in detrimentul ratiunii .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu te-au plictisit ?

 

Nu . Mereu gaseau ceva nou de facut . Nu era starea aia de mediocritate la care cred eu ca te referi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu . Mereu gaseau ceva nou de facut . Nu era starea aia de mediocritate la care cred eu ca te referi

Deci a fi multumit de viata ta si a face lucruri noi este echivalentul retetarului de succes in existenta .

Nu sunt multumit de viata pe care o duc, uneori o dispretuiesc iar lucrurile noi imi repugna .

Either way, nu critic vietile altora, imi sunt indiferenti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci a fi multumit de viata ta si a face lucruri noi este echivalentul retetarului de succes in existenta .

Nu sunt multumit de viata pe care o duc, uneori o dispretuiesc iar lucrurile noi imi repugna .

Either way, nu critic vietile altora, imi sunt indiferenti .

 

Ura te tine pe loc . Din punctul meu de vedere

 

Nu exista o reteta standard de fericire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu alte cuvinte este frica de a-ti infrunta normalitatea pe care ti-ai proiectat-o pana intr-un moment din pricina faptului ca iti confera tot ceea ce ai nevoie din punctul de vedere al satisfacerii sentimentelor; pana intr-un punct sunt de acord cu aceasta betie a indiferentei fata de diferite chemari justificate ale ratiunii, chemari care, chiar daca sunt negate , ele exista si chestioneaza propria normalitate dar sunt infranate de primatul natural al satisfacerii sentimentelor in detrimentul ratiunii .

Nu ma intereseaza sa ma bag peste lumea cealalta, e mai bine asa. Cand voi dori sa imi complic existenta sau va fi nevoie, probabil o voi face, la momentul potrivit. Nu imi ghidez actiunile dupa vreun dicton bisericesc sau vreun principiu de crede si nu cerceta, daca sta voiai sa spui.

 

Deci a fi multumit de viata ta si a face lucruri noi este echivalentul retetarului de succes in existenta .

Nu sunt multumit de viata pe care o duc, uneori o dispretuiesc iar lucrurile noi imi repugna .

Either way, nu critic vietile altora, imi sunt indiferenti .

:suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×