Sari la conținut
Forum Roportal
PourMoi

Locul de munca ideal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

adica birou modern, cum am vazut pe la majoritatea...

 

 

stai maiii, aici e vorba de jobul ideal nu de workaholic people pentru ca asa le cere jobul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
al treilea este locul in care sa te simti bine :pardon: home sweet home

 

adica birou modern, cum am vazut pe la majoritatea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai maiii, aici e vorba de jobul ideal nu de workaholic people pentru ca asa le cere jobul

 

nu le cere jobul, ei au pretentia sa scoata cat mai mult din orice job... nu inteleg ca daca jobul e platit cu 10 lei pe ora, degeaba muncesti si acasa, tot 1800 lei iei pe luna...

iar munca acasa eu o vad ca o incapacitate de adaptare la ritmul mediu de munca de la servici...

si atunci, sub pretext de supraaglomerare, taskuri, deadlines, etc, se munceste pe unde se apuca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, dar uneori oamenii sunt stresati de faptul ca va fi angajat cineva mai bun pe postul lor

 

siiii mai este cazul in care sunt persoane entuziaste, la inceput de drum, care vor sa se implice in orice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau doar buna pace intre colegi, sa nu fie unii mai sefi ca altii, sa nu existe pupincurism .. dar asta e utopie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Locul de munca ideal e cel pe care il am acuma - home, sweet home, editor la Download3000.com (software reviews), PCTips3000.com si WebDev3000.com (cam tot ce misca acolo). Am incercat de vreo 3-4 ori si mi-a ajuns bataia de cap cu romanii/firmele romanesti. Un contract nu iti da decit siguranta ca intr-o buna zi nu vei mai avea nici un contract. Faptul ca nu ai nici un contract iti da motivatia de a munci pentru banii pe care ii merita munca pe care o faci, nu dus-intors-stat la servici, ca salariul oricum intra el pe 15...

 

P.S. Dintre prietenii mei ce inca nu au plecat din tara, majoritatea au de gind sa isi lase jobul de zi cu zi pentru regim freelance/proiecte proprii, si nu discutam aici de oameni cu 700RON salariu... de ce oare? :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu vreau doar buna pace intre colegi, sa nu fie unii mai sefi ca altii, sa nu existe pupincurism .. dar asta e utopie

 

 

exista utopie in sufletul nostru al fiecaruia :pardon:

 

 

mai ai vreun post liber? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Locul ideal de munca ideal e unde calatoresc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu . Sa si muncesc . Ce imi place . Doar ca nu imi place sa muncesc in acelasi loc . Ca asa daca calatoresti dar nu faci ceva in acel loc nu capeti prea multa experienta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×