Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Casatoria despre care stiam eu initial a avut loc in Marea Britanie, aia fiind a doua lui casatorie. Iubitul meu e de origine din Albania, si respectiv musulman de religie. Prima casatorie despre care am aflat o saptamina in urma a fost cu o fata din Albania, mariajul fiind unul de convenienta, la o virsta foarte tanara, insa din care au rezultat si 2 copii, despre care am aflat tot zilele astea.

adica el castorit si cu doi copii incheie a doua casatorie in Uk, asta am priceput eu, apoi te intalneste pe tine, iubirea vietii lui

permite-mi sa cred ca nu vei fi si ultima lui "iubire"

cine stie ce minciuni si suprize te mai asteapta

totusi spera ca ai suficienta naivitate incat sa-i fii alaturi in continuare

din cate stiam minciuna unui copil se pedepseste, la oameni mari nu are repercursiuni?

si inca ceva....tu chiar crezi ca doi copii se fac din GRESEALA? doi, nici macar unul...

desi sunt convinsa ca ar fi extrem de incantat sa-i faci si tu cel putin un copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CORECT!

 

 

Albanezii sunt slabi de minte,asa ca nu m-as mira ca peste 10-20 de ani, copii albanezului sa vina dupa tine pentru a se razbuna.

 

 

Scapa de el!

 

Fugi de el cel putin din trei motive: albanez , musulman , mincinos.....

 

Sunt un pic fortate afirmatii de genul asta...bietii albanezi...Nici noua nu ne plac etichetele pe care ni le pun altii.Sunt si ei oameni intre oameni.Pana la urma,sunt si romani aflati in aceeasi situatie.Nu e bine,pentru ca niciodata nu va fi liniste pe lumea asta ,daca aruncam cu piatra atat de usor.Si linistea ca linistea,dar de la comportamente de genul asta se ajunge la conflicte sangeroase intre etnii...Mai ganditi-va un pic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita in privinta copiilor, nu vor afla niciodata de existenta ta

spune-i ca ramai cu el daca te recunoaste in fata familiei ca femeia lui, o va face?

Editat de Elexira

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...ma simt atat de disperata...il iubesc prea mult...

 

Trebuie sa accepti faptul ca nu este el printul care te salveaza din lumea plina de tristete si disperare in care traiai inainte sa il intalnesti pe el.Ba sunt sigura ca de-a lungul timpului vei constata cu durere ca te va rani chiar mai rau decat au facut-o altii.Ce-ai avut si ce-ai pierdut?Ai avut doar o iluzie.Pentru iluzii nu trebuie sa iti para rau,ci oricat te-ar durea trebuie sa te bucuri cand scapi de ele,pentru ca te fac doar sa pierzi timpul.Stai linistita ca un barbat care in loc sa isi creasca puii lui,ii place sa isi traiasca viata,nu e nici pe departe persoana de care ai tu nevoie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti dependenta relational de el, si codependenta luandu-ti in carca probleme lui ca si cum ar fi ale tale. Pui relatia cu el mai presus de bunastarea ta pentru ca iti lipseste o viata personala a ta (pentru ca iti lipseste iubirea de sine) si increderea in sine care te determina sa crezi ca nu poti supravietui fara a fi cu el (elementul dependenta). De ce ai nevoie de el ca sa te simti "cea mai fericita femeie din lume"? Ce te impiedica sa te simti asa pe cont propriu? Te impiedica tiparele inconstiente care te constrang sa alegi durerea! Daca vrei sa explorezi ceea ce am descris, vreau sa-ti transmit e ceea ce mi-a folosit mie si cred ca te poate ajuta si pe tine sa-ti clarifici haosul din minte: spui ca il iubesti prea mult - iata ca exista o carte despre femei ca tine si ca mine, despre "Femei care iubesc prea mult", chiar asa se numeste. Descarc-o de aici.

 

Foarte multe femei sunt dependente de relatii cum esti si tu, si eu am fost ca tine. Stiu ca iti scriu aceste lucruri intr-un mod direct, si posibil te vei simti acuzata (ceea ce ar fi o perceptie a ta daca asa simti), dar evident alegerea este a ta daca vrei sa explorezi in directia pe care eu si ceilalti care ti-au raspuns ti-o indicam sau nu.

 

 

O carte cu - Barbatii care iubesc prea mult n-ai? :doh:

cat pt Lilu85- vezi poate o gasesti si pe a 3-a sotie :good: mai bine termini tu decat sa termine el sa suferi mai mult dupa aia :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare cel putin amuzant.

Nu stiu ce vad femeile la musulmani instariti.

Ete scartz.Ce draga numai ai vostri sunt oameni sau cinstiti? Hai ca esti chiar ridicola.A mintit datorita etniei sau a apartenentei religioase? Ma intreb de unde scoateti unii idei din astea.Din cur probabil ca din creier nu prea.

Am si eu la povestioare auzite de la una si de la alta despre ce au patit cu tot felul de barbati.Hai acum sa ungem cu rahat nationalitatea sau religia lor nu pe ei ca oameni.

Cutarica e badaran ca e italian,Xulescu e mincinos ca e musulman,altul e mojic ca e somalez sau mai stiu eu din ce pastele masii etnie se trage.Ma doare mintea de cat de plini de prejujecati sunteti.

Hai si io cu una asa ca sa dau cu mucii in fasole ca voi: pe vara'mea din Romania o bate barbata'su de-o zvanta,e un alcoolic notoriu care umbla numai pe la curve si asta pentru ca e roman crestin.E bine asa? Ca doar asa sunt toti nu?...daca e sa judec dupa prejudicii ca ale voastre.F***ing ignorants.

 

Si pentru fata cu topicul: cu parere de rau dar asa iti trebuie daca ai impresia ca-ti cunosti perechea pe internet.De parca nu stii cate rebuturi se perinda pe internet sa cunoasca cate una careia sa-i cante verzi si uscate. :good: Iubitul asta al tau e un mincinos,profitoriu si coward dar nu pentru ca e albanez,musulman sau mai stiu eu ce ...ci pentru ca nu are caracter si integritate.

Saftul meu: da-l in colea si'n colo si departeaza-te cat poti de repede de situatia asta unsa cu atata bullshit de pute de la o posta.Nu au intrat nici barbatii nici iubirea in sac.

 

Despre faptul ca ma mintit a zis ca a facut-o din considerentul ca daca stiam asta de la inceput, din start nu avea nici o sansa cu mine, iar el a vrut ca eu sa reusesc sa-l cunosc mai bine pana sa imi zica istoria asta...

Iar chestia asta da dovada de cea mai mare mojicie din partea lui.Ti-a ascuns adevarul de la inceput astfel furandu-ti sansa si dreptul de a decide cu buna stiinta si in cunostinta de cauza daca vrei sa ai ceva deaface cu el sau nu.A sperat mai intai sa te indragostesti de el dupa care sa-ti tranteasca telenovela lui in nas? Merita un scuipat intre ochi.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand la mijloc sunt bani, diferenta de cultura si traditie [ unii spun ca nici sexul :good: ], nu mai conteaza.

Nu stiu cum naiba se lasa unele aburite de ciurucuri de barbati de ajung vai de mama lor.:doh: Cu ce le vrajeste mai bydy draga? Or fi unii aratosi,buni la saltea dar las ca nici romanii nu-s mai prejos la capitolele astea din cate am auzit.Deci cu ce? Banii? Greu de crezut ca flutura unii bani grei initial ca dupa aceea sa afle Cosanzeana ca nu e Harapul ei sheikul Bin Whatever ci e de fapt gradinarul.

Eu cand le aud pe astea cu cunoscutul pe internet,dupa care cer sfaturi pe forumuri,dupa care sunt cerute in casatorie dupa vreo cateva luni de yahoo messenger raman masca.Bineinteles ca mai sunt si cei care economisesc 5 ani sa stranga ceva euros ca sa mearga in Romania sa o vrajeasca pe Ileana.

Of of naivitatea si lipsa de documentare sau cunoastere a indivizilor cu care se inhama.Si dupa aia se smiorcaie ca uite ce mitocani sunt barbatii musulmani sau arabi.Pai daca i-au cules din canistra cu mitocani de pe internet....:o:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai si io cu una asa ca sa dau cu mucii in fasole ca voi: pe vara'mea din Romania o bate barbata'su de-o zvanta,e un alcoolic notoriu care umbla numai pe la curve si asta pentru ca e roman crestin.E bine asa? Ca doar asa sunt toti nu?...daca e sa judec dupa prejudicii ca ale voastre.F***ing ignorants.

dar tu chiar ai o parere foarte proasta despre Romania si despre romani, ti-ai sustinut parerea in nerepetate randuri, asta nu mai e surpriza.

insa nu accepti ca romanii sa aiba parere proasta despre musulmani

 

intr-adevar am auzit nenumarate cazuri despre barbati musulmani care mint in legatura cu faptul ca sunt casatoriti sau au copii, a naibii coincidenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×