Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca fiecare-si doreste ce-i mai bun: cel mai viril, cel mai atent, cel mai istet, cel mai indemanatic etc. etc., toate astea ca sa ne fie noua bine.

 

Eu nu vreau cel mai cel. Eu vreau sa ma simt in largul meu cu el si cand vorbeste sa-mi inspire calm, nu sa ma scoata din sarite.

 

nu ma plictisesc, sunt draguti cand nu incearca sa se impuna

 

Vrei sa zici ca iti plac tantalaii pt. ca nu sunt dominatori?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi plac calitatile care nu se impun, cum ar fi: bun simt, corectitudine, atasament, respect, bunatate, compasiune

 

iar pe astea le au baietii care sunt mai retrasi, deci da, nu dominatori in sensul de dau buzna

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau cel mai cel. Eu vreau sa ma simt in largul meu cu el si cand vorbeste sa-mi inspire calm, nu sa ma scoata din sarite.

 

 

Exageram. Mie imi place sa imi dea libertate, asta e o conditie esentiala.

In ceea ce priveste scosul din sarite, cam greu in zilele de azi, eu am invatat sa ma detasez, aiurea e cand ii simti agitatia celuilalt, cand devii, la randu-ti, agitat si nu te mai poti stapani. Doar cu timpul inveti sa te detasezi (daca iti pasa de relatie), n-ai incotro, inveti sa privesti partenerul nu doar din perspectiva momentului, inveti sa mai treci cu vederea.

 

imi plac calitatile care nu se impun, cum ar fi: bun simt, corectitudine, atasament, respect, bunatate, compasiune

 

iar pe astea le au baietii care sunt mai retrasi, deci da, nu dominatori in sensul de dau buzna

Si asta crezi tu ca numai la tantalai intalnesti? Ma indoiesc. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si imi mai plac cei romantici

 

n-as putea sa ma inteleg cu unul prea realist, sa imi numere firele albe si cosurile :)

m-as simti ca fac casa cu un bou, ma scuzati de expresie

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste scosul din sarite, cam greu in zilele de azi, eu am invatat sa ma detasez, aiurea e cand ii simti agitatia celuilalt, cand devii, la randu-ti, agitat si nu te mai poti stapani. Doar cu timpul inveti sa te detasezi (daca iti pasa de relatie), n-ai incotro, inveti sa privesti partenerul nu doar din perspectiva momentului, inveti sa mai treci cu vederea.

 

Eu ma refeream la o calitate pe care o au unii barbati, de a inspira calm. Nu stiu cum sa descriu chestia asta. Nu aveam in vedere faptul ca nu se enerveaza, ca reactioneaza intotdeauna adecvat sau ca se comporta intotdeauna corect. Ar fi aberant sa cer mereu asa ceva. E o chestie pe care o admir mult la barbati. Poate o sa-mi bat capul odata sa explic ce vreau sa zic. Miezul e ca nu sunt alarmisti, au o atitudine de genul `ok, s-a spart, o sa se repare, care-i baiul?`

 

n-as putea sa ma inteleg cu unul prea realist, sa imi numere firele albe si cosurile :)

m-as simti ca fac casa cu un bou, ma scuzati de expresie

 

te scuzam, inteleg ca faci casa cu un tantalau, dar cu un bou ba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la o calitate pe care o au unii barbati, de a inspira calm. Nu stiu cum sa descriu chestia asta. Nu aveam in vedere faptul ca nu se enerveaza, ca reactioneaza intotdeauna adecvat sau ca se comporta intotdeauna corect. Ar fi aberant sa cer mereu asa ceva. E o chestie pe care o admir mult la barbati. Poate o sa-mi bat capul odata sa explic ce vreau sa zic. Miezul e ca nu sunt alarmisti, au o atitudine de genul `ok, s-a spart, o sa se repare, care-i baiul?`

Am priceput, da. Daca s-ar putea modifica creierul fiecaruia in sensul asta. Sau daca fiecare ar incerca, prin vointa, sa si-l modifice. Da, asta e o mare calitate, sa stii sa-ti pastrezi calmul in orice situatie. Sa nu te agiti fara rost, sa te agiti numai daca ai de gand sa faci ceva constructiv. Eii, ferice de cine are asa ceva! :)

 

 

n-as putea sa ma inteleg cu unul prea realist, sa imi numere firele albe si cosurile :)

m-as simti ca fac casa cu un bou, ma scuzati de expresie

boii sunt animale calde si blande, e o jignire sa-i compari cu barbatii insensibili :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×