Sari la conținut
Forum Roportal
valiscotty

vanzari telefoane..tepe...bisnitari

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt un "STAN PATITU" care sa dus si el sa vanda nu un telefon ci doua valoare total 150 lei si nea bisnitaru ce se gandeste el ca ar fi mai bine sa ma tapeasca, isi gaseste textele de rigoare si ce spune: hai ca merg aici intr-un birou si ti le vand la cineva, ii spun ca vrei 200 pe ele ca sa imi iau si eu un comision, ok zic eu si nu apuc sa traga usa dupa el ca si a disparut parca sa evaporat.dai si cautal si cauta si cauta si m-am dus la politie si vine o patrula povestesc ce sa intamplat si domnii spun ca e vina celor ca mine cai alimentam cu materie de tepuit, in fine dupa cautari dam de el si domnu tepar vine cu texte de smecher ca sa vezi ca sa nu crezi ca lea dat la unu sa le duca sa le vanda in alta parte si ca vineeeeeeeeeeee............ poate alta data ca pana la urma am ajuns la polite(sectie), apropo e vinovat de abuz de incredere ca nu mi lea furat direct ci i leam dat eu si ca imi da banii pana la urma a doua zi, o sa astept ziua de maine cu nerabdare(7.02.2008 orele 14.00) cand am intalnire cu el si va dati seama ce tare o sa fie ca or sa vina la intimidare mai mult ca sigur, o sa va tin la curent ....pa si sfatuitii si pe altii sa nu mai vanda la niciun tepar din toata tara asta ca toti sunt niste bisnitari tepari

 

MARE GRIJA SI ACULTATI CE MIA SPUS POLITIA SA-I LASAM SA MOARA DE FOAME CA SUNT NISTE HOTI

 

Cum ma descris si domnul agent ditamai omu.....27 de ani dar nu credeam ca poate sa faca asta ,ca toata ziua sta pe acolo, culmea ca acum un an i-am vandut tot lui unu

de abia astept azi sa ma duc (27.02.2008) ca sai vad cum o sa se stranga toti in jurul meu si o sa inceapa cu texte de parnaie, ce sa mai smecheri nu gluma, ca o sa vezi ca o sa patesti... si pana la urma a recunoscut singur ce sa intamplat, politia a zis ca de abia asteapta sa faca cate unu o prostie de asta ca sa poata sa-i salte ca altceva nu are ce sa le faca, asta e macar sa raman cu o paguba dar parchetu o sa ma contacteze si o sa ma intrebe daca sa rezolvat tranzactia, ca daca nu o sa-l salte, urmarire penala cu trimitere in judecata........

 

Eu,unu am trimis aceasta intamplare pe mail la toate cunostintele mele poate cineva stie pe cineva care are cumva de gand sa mai faca o traznaie ca a mea

va tin la curent cu ce se mai intampla

 

Si cum cred ca banuiati am fost la ora 14 si un pic l-am lasat putin sa nu se sperie si ce credeti surpriza??? a nu cica mai vino mai tarziu ca nu am acum, ne intelegem nu mai batem palma" " si vino dupa 17, dar la ora aia omu avea si mai mare tupeu cica< si daca nu-ti dau nimic ce se intampla?> a ,nimic , lasa ca ma suna de la parchet si ma intreaba... si ce daca stii ceam facut eu cu aia pe acolo, omu se simte ca acasa acolo, dar nu are nimic ca o sa=i fac eu niste surprize cat mai placute, nu va ganditi la violenta cum se asteapta ei, ci la puterea imaginilor , lanet ca deh am trecut de secolul vitezei, trebuie acum sa mediatizam si mai bine cazul si o sa vedeti de duminica(02.03.2008)incolo mediatizare a naibii ca acum aparatele digitale sunt la moda dar mai avem si imptrimante pe hartie foto si sa vezi ce smechereala ii dau eu cu imagini frate ca de de politie nu are nici o treaba si ii mai rezerv ceva dar nu va spun ca nu vreau sa-i stric surpriza, o sa o aiba pe loc...va tin la curent ca mi sa pus pata rau de tot pe el ca de omu e brunet si ca el nu e nimenea, nu am nimic cu brunetii unii dar cu el il fac si-l fac rau ... si o sa-i fac si cu mana intr-un loc dar o sa va arat si poze ca sa ma credeti, mai rau ca la ziar si la sfarsit o sa ma uit in oglinda si o sa zic sa mai dus o perioada din viata cand puteam face altceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×