Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Mamele care fac prostitutie pentru a-si creste copiii.

Postări Recomandate

eu cred ca e o falsa problema... problema e ca prostituatele ajung sa fie mame, nu ca mamele se transforma in prostituate...

 

ca daca ar fi asa, am vorbi de cel putin 50% dintre femei, care fac tot felul de compromisuri ca sa isi creasca progeniturile cat mai in siguranta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-s de condamnat-muncesc fetele-chiar fac cea mai veche meserie din lume!

 

cea mai veche e agricultura sau cea de culegător fructe din copac

că mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce oare nu aleg sa castige altfel?

Copilul creste intr-un mediu viciat?

Prostitutia aduce dupa ea alte probleme--drog, alcool, lume de proasta factura...

Este o alegere buna sau este doar calea cea mai usoara?

Efectele vor fi simtite de copil si va fi influentat?

 

 

"rog un moderator sa modifice titlul..am gresit din cauza vitezei"--Mamele in loc de Mamale

Nu are nici o legatura prostitutia cu cresterea unui copil.Poti face multe alte lucruri daca chiar ajungi intr-o situatie atat de disperata.Avantaje:niciunul.Dezavantaje(cat de cat in ordinea importantei): dispretul copilului fata de mama respectiva si fata de toate femeile cand va creste,dispretul fata de ea insasi,mizerie,boli psihice si fizice,expunerea la violente de tot felul, izolare si blamare sociala etc.Ar fi multe altele de adaugat.In mod sigur copilul unei astfel de mame are cruce grea de dus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu are nici o legatura prostitutia cu cresterea unui copil.Poti face multe alte lucruri daca chiar ajungi intr-o situatie atat de disperata.Avantaje:niciunul.Dezavantaje(cat de cat in ordinea importantei): dispretul copilului fata de mama respectiva si fata de toate femeile cand va creste,dispretul fata de ea insasi,mizerie,boli psihice si fizice,expunerea la violente de tot felul, izolare si blamare sociala etc.Ar fi multe altele de adaugat.In mod sigur copilul unei astfel de mame are cruce grea de dus.

eeee?

zici tu?

pai tocmai ce ai enumerat avantajele si dezavantajele..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In functie de ce fel de om este femeia respectiva, banuiesc ca cele doua chestii s-ar putea disocia, dar cred ca spun asta pentru ca am vazut de prea multe ori Pretty Woman si mi-a placut si Dama cu camelii. :) De cele mai multe ori, probabil ca mediul este viciat pentru copil, dar viciat poate fi si intr-o familie "normala".

Ca si chestie, n-am nimic cu prostitutia, cred doar ca ar trebui legalizata, sa se plateasca impozite, sa se dea bon de casa sau cum Dumnezeu ii zice aluia, asa, cam ca pentru orice alt serviciu :doh: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eeee?

zici tu?

pai tocmai ce ai enumerat avantajele si dezavantajele..

Nu ai inteles.Spuneam ca o femeie care vrea sa isi creasca copilul asa cum trebuie,oricat de rea ar si situatia ei materiala,nu ajunge sa se prostitueze.E simplu.Faci orice altceva,insa nu te prostituezi.Care isi incarca copiii cu motivatia asta,gresesc enorm.Ele oricum s-ar fi prostituat,chiar si fara existenta lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai inteles.Spuneam ca o femeie care vrea sa isi creasca copilul asa cum trebuie,oricat de rea ar si situatia ei materiala,nu ajunge sa se prostitueze.E simplu.Faci orice altceva,insa nu te prostituezi.Care isi incarca copiii cu motivatia asta,gresesc enorm.Ele oricum s-ar fi prostituat,chiar si fara existenta lor.

zici tu?

sunt doua "meserii" in lumea asta care iti aduc venituri consistente fara prea multa bataie de cap.

Cersetoria si Prostitutia..

..si multe mame, mai ales in occident, aleg sa se prostitueze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zici tu?

sunt doua "meserii" in lumea asta care iti aduc venituri consistente fara prea multa bataie de cap.

Cersetoria si Prostitutia..

..si multe mame, mai ales in occident, aleg sa se prostitueze.

Iar nu ne intelegem.Probabil ca sunt situatii cand se fac bani cu asta.Dar mamele alea "multe" care se prostitueaza o fac din pasiune,pentru ca le place.Nu pentru ca au un copil de crescut.Inainte de a avea copilul tot un fel de prostituate or fi fost,poate nu pe strada.Daca vrei sa iti cresti copilul,accepti orice munca(in afara de prostitutie),daca vrei sa ii dau un exemplu bun si daca vrei sa nu faci asta.Deci nu are nici o legatura statutul de "mama" cu statutul de "prostituata". Asta vreau sa spun.Cei care fac asa ceva(prostituate si proxeneti),o fac pentru ca asa au fost educati.Intr-un mediu in care se valorifica totul,inclusiv sexul.Sunt si cazuri in care sunt femei fortate.Dar aici e vorba tot despre familie,care are vina pentru asa ceva.Ca nu vine sa te ia nimeni cu forta(in afara de ai tai),sa te duca pe strada.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar nu ne intelegem.Probabil ca sunt situatii cand se fac bani cu asta.Dar mamele alea "multe" care se prostitueaza o fac din pasiune,pentru ca le place.Nu pentru ca au un copil de crescut.Inainte de a avea copilul tot un fel de prostituate or fi fost,poate nu pe strada.Daca vrei sa iti cresti copilul,accepti orice munca(in afara de prostitutie),daca vrei sa ii dau un exemplu bun si daca vrei sa nu faci asta.Deci nu are nici o legatura statutul de "mama" cu statutul de "prostituata". Asta vreau sa spun.Cei care fac asa ceva(prostituate si proxeneti),o fac pentru ca asa au fost educati.Intr-un mediu in care se valorifica totul,inclusiv sexul.Sunt si cazuri in care sunt femei fortate.Dar aici e vorba tot despre familie,care are vina pentru asa ceva.Ca nu vine sa te ia nimeni cu forta(in afara de ai tai),sa te duca pe strada.

Eu stiu ce vrei sa zici..

Din prostitutie se fac multi bani...si din cersetorie la fel.

Inteleg ca de fapt, mamica care ajunge sa se prostitueze, de fapt foloseste ca motivatie pentru actiunea ei, cresterea copilului si ca de fapt, firea ei, caracterul , gandirea, educatia, o "ajuta" sa aleaga calea ce mai usoara.

Nu stiu daca as numi asta --pasiune--, dar cu siguranta ii pot spune ca este o metoda facila de a face bani, pasiunea fiind una artificiala, doar de suprafata.

Statutul de mama nu se poate indentifica cu statutul de prostituata...de unde pana unde o asa analogie?.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×