Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:beee: DAC AI PUTEA ALEGE SA TE NASTI AICI PE PAMINT SAU NU CE AI ALEGE?,SI DE CE?

CREZI CA LIBERUL ARBITRU AR INSEMNA SA POTI AVEA ACEASTA OPTIUNE ? 8)

Editat de DAVIDDRAGOS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:beee: DAC AI PUTEA ALEGE SA TE NASTI AICI PE PAMINT SAU NU CE AI ALEGE?,SI DE CE?

CREZI CA LIBERUL ARBITRU AR INSEMNA SA POTI AVEA ACEASTA OPTIUNE ? 8)

Ofera o alternativa pentru 'Pamant' si apoi vedem de ce .....

Liberul arbitru se refera la altceva :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol: DAC AI PUTEA ALEGE SA TE NASTI AICI PE PAMINT SAU NU CE AI ALEGE?,SI DE CE?

CREZI CA LIBERUL ARBITRU AR INSEMNA SA POTI AVEA ACEASTA OPTIUNE ? :P

Incomplet.

Fa si tu o idee mai mult sens.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incomplet.

Fa si tu o idee mai mult sens.

domnule palarie nu t-i sar parea corect

sa ti se arate intii viata pe pamint cu toate aspectele ei si dupa ceea sa fii intrebat :"vrei sa te nasti acolo?"

nu crezi ca acesta ar fi liberul arbitru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
domnule palarie nu t-i sar parea corect

sa ti se arate intii viata pe pamint cu toate aspectele ei si dupa ceea sa fii intrebat :"vrei sa te nasti acolo?"

nu crezi ca acesta ar fi liberul arbitru

exista o teorie conform careia inainte de incarnare sufletul face un pact cu divinitatea, pact care consta in intelegerea asupra datei nasterii, a suferintelor care trebuie indurate, dar si asupra datei mortii(asta dak crezi in reincarnare)...

liberul arbitru cred k apare doar in viata pamanteana...dar nici acolo nu e foarte sigur ca apare! :brunette:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista o teorie conform careia inainte de incarnare sufletul face un pact cu divinitatea, pact care consta in intelegerea asupra datei nasterii, a suferintelor care trebuie indurate, dar si asupra datei mortii(asta dak crezi in reincarnare)...

liberul arbitru cred k apare doar in viata pamanteana...dar nici acolo nu e foarte sigur ca apare! :brunette:

Daca nu te superi eu as vrea sa ne referim la lucruri ,sentimente (sau orice altceva ) care le-am trait vazut sau le cunoastem sigur noi si sa nu discutam cu teorii sau ipoteze ci cu lucruri concrete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem uza de liberul arbitru in care ni se ofera alternative.

Ce alternativa am la pamant?

Si ca sa imi pot manifesta liberul arbitru ar trebui sa am in prealabil informatii, o sumara cunostinta despre ceea ce inseamna pamant, ce inseamna si cealalta optiune, nu?

Daca am putea sa ne alegem parintii?

Dar inainte trebuie sa cunosc istoricul acelei familii, nu? Si sa nu uitam un lucru esential - ce influenta voi avea eu aspura acelui aspect.

De exemplu - cum voi influenta eu viata mea pe pamant!; cum voi influenta eu viata mea in acea familie!

 

Nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun.

Noi influentam lucrurile din preajma noastra. Chiar daca am ales un lucru bun, s-ar putea ca in virtutea manifestarilor mele sa transform acel lucru intr-unul rau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×