Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu doar banii cheltuiti cu rude regret, altceva nimic,  Cu foarte multi n-am avut tangenta ca am refuzat sa le dau zestre si precum este o traditie intre anumiti oameni, s-au suparat pe mine. Pana la groapa nu vor sa auda de mine, care doar ma laud si nu-i nimic de capul meu, asa ma considerau, n-am idee daca mai traiesc ca nici pe cine sa intreb nu mai cunosc.

Daca ei au mai mult de capul lor, de ce au ajuns la mine sa se milogeasca???  La asta nu mai aveau raspuns decat sa-mi intoarca spatele.  Prin experienta asta am trecut cel putin cu 20 de familii din imediata familie, verisori, unchi, matusi, cumnata si cumneat care pretindea macar un Porsche, de colo, ca-i era rusine sa zica LUMII ca eu stau in America si n-am nimic!!!

Ceea ce regret, ca n-au murit mai devreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu mai am (o sa ma gandesc si revin aici daca simt vreunul), desi aveam destule intr-o vreme. Am avut o perioada in care am lucrat si le-am alocat timp ca sa le vindec. Daca ma gandesc acum la situatii pe care le regretam inainte, ma uit inapoi ori cu indiferenta, ori, ciudat, chiar cu caldura, deci cu o stare de intelegere - de genul: asta a fost, eram/era mic/a, asa au fost vremurile etc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu in continuare nu am regrete.

de ce sa am? nu e ca si cum as putea sa schimb ceva sau as fi putut face altfel. cred ca oamenii fac ce pot, nu ce vor. lectiile de viata te ajuta sa cresti si in orice aparenta greseala, e de fapt o poarta spre cunoastere si dezvoltare. 

n-as schimba nimic din trecutul meu. absolut nimic. important e ce ma gandesc ca pot sa fac pe mai departe, sa fiu mai constienta de cine sunt, ce ma reprezinta si sa-mi fiu loiala in primul rand sentimentelor mele.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dă-le drumul, cu te te ajută? Trăiește în prezent, trecutul nu-l mai poți schimba. Ceea ce ți s-a întâmplat în viață, bun sau rău, te-a modelat în ce ești acum. Învață din greșeli și privește înainte.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×