Sari la conținut
Forum Roportal
arra12

Laparoscopie la dr.Ion Ionut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara,

 

Am deschis acest subiect pentru ca nu il regasesc pe lista. Sunt noua in arta forumului asa incat imi cer scuze pentru eventualele greseli sau stangacii.

 

Peste aproximativ o saptamana va trebui sa ma operez laparoscopic la dr Ion Ionut de chist endometriozic 5cm si fibrom pediculat 5cm.

 

Toata lumea evita sa dea informatii despre inerentele costuri extra asigurare din spitale.

 

Nu este de ajuns sa te duci cu adeverinta, op si trimitere...este necesar sa fii atenta cu dr pentru ca...asa trebuie ...de el depinde viata ta. Dar cat de atenta astfel incat sa nu jignesc sau sa nu exagerez? Domnul dr. Ion Ionut am inteles ca refuza categoric "atentii" dar nu ma pot duce nepregatita.

 

Asa ca :jester: ajutati-ma cu informatii va rog pe voi cele ce ati trecut printr-o operatie laparoscopica. PM pls!

 

Va pup si astept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna arra12

 

Si eu sunt incepatoare pe forum dar ma intereseaza exact acelasi subiect care te-a presat pe tine acum 1 luna : laparoscopie la dr Ion Ionut (Giulesti).

 

Urmeaza sa ma operez cam in 1 - 2 saptamani cu el, tot pentru un chist endometriozic si as dori sa stiu cum a decurs operatia. E OK doctorul? Experiente neplacute, ceva?

 

Iar cu partea financiara cum ai rezolvat? Ca vad ca nimeni nu deschide si comenteaza acest subiect si chiar e nasol, ca nu stii la ce sa te astepti pe acolo...

Ca de conditiile spitalicesti de la Giulesti nu prea vad cuvinte de lauda pe la nimeni.

 

Iti multumesc din suflet daca imi poti da si mie un feedback sincer si orice detalii consideri tu necesare (pe PM).

 

Multumesc si iti doresc sanatate multa si sper ca esti deja recuperata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna arra12

 

Si eu sunt incepatoare pe forum dar ma intereseaza exact acelasi subiect care te-a presat pe tine acum 1 luna : laparoscopie la dr Ion Ionut (Giulesti).

 

Urmeaza sa ma operez cam in 1 - 2 saptamani cu el, tot pentru un chist endometriozic si as dori sa stiu cum a decurs operatia. E OK doctorul? Experiente neplacute, ceva?

 

Iar cu partea financiara cum ai rezolvat? Ca vad ca nimeni nu deschide si comenteaza acest subiect si chiar e nasol, ca nu stii la ce sa te astepti pe acolo...

Ca de conditiile spitalicesti de la Giulesti nu prea vad cuvinte de lauda pe la nimeni.

 

Iti multumesc din suflet daca imi poti da si mie un feedback sincer si orice detalii consideri tu necesare (pe PM).

 

Multumesc si iti doresc sanatate multa si sper ca esti deja recuperata.

 

Eu abia azi ma programez dar asta inseamna cateva zile....deci peste cateva zile ma voi opera si ...iti voi scrie impresii dupa operatie.

 

Nimeni nu spune nimic despre partea financiara, este un subiect tabu. Am aflat de la niste fete foarte dragute de pe alt forum ca acum un an jumatate au dat una 200 ron alta 100 euro la doctor, una 100 ron una 50 euro la anestezist, la asistenta 50ron resprectiv 100 ron. deci asta se intampla acum 1-2 ani

 

Cred ca ar trebui 300 euro la dr si la anestezist 100 euro....Dar fiecare cu cat are si cat poate. O sa iti pove dupa operatie.

te pupic si multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult de informatii, imi cer scuze ca nu am fost atenta la data la care ai postat tu mesajul, am ramas cu impresia ca deja te-ai operat intre timp.

Iti doresc numai bine, sa decurga totul OK, am inteles ca de spitalizat stai foarte putin pe acolo (2-3 zile) si te astept cu informatii "la cald", dupa operatie, cat sa am si eu timp sa fiu la curent cu ce e pe acolo inainte de operatie.

Dar, inainte de toate, BAFTA MULTA si SANTATE!

 

Si eu te pup!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna,fetelor.Am vazut ca urma sa faceti laparoscopie anul trecut.Sper sa-mi puteti spune si mie cum a decurs aceasta interventie pentru ca in 1 luna as vrea sa fac si eu laparo tot cu dr. ion ionut de care sunt foarte multumita.Am facut cu dansul si HSG-ul.Va rog mult, dc puteti sa-mi dati si mie mai multe amanunte despre cum decurge aceasta procedura,despre cheltuieli,despre cate zile v-a tinut dl doctor in spital.Va rog mult.Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×