Sari la conținut
Forum Roportal
darkfear

Sunt un prost, stiu!

Postări Recomandate

Singuratatea e grea.Responsabilizarea actelor si mai grea.Mai ales la inceput.Dar acum,isi cer cuvantul in fata TA.Si.. ce e usor pe lumea asta?..-Clubareala si cheltuitului banilor pe distractie.Tu pari mai 'rasarit' decat 'baietii tai' numai pt ca iti ridica problema faptul ca ai devenit un om 'usor',astfel ca,ai nevoie ca de aer sa iti dovedesti ca POTI mai mult.Altfel risti ca la 30-40 de ani sa devii omul pe care cu siguranta-in judecata ta-il areti cu degetul. Gandeste-te bine la asta si adauga meditatiei reprosurile repetate aduse de fosta ta iubita si de prietenul tau bun.Daca tineau cu adevarat la tine,iti cereau sa fii mai responsabil.Daca nu,toate grijile lor se invarteau in jurul distractiilor.Cat despre 'baieti',cu siguranta bifam la varianta doi.Tinzi sa fii usor influentabil si de aceea musti usor 'hai,ba,si tu ca tot omul,cu noi'.Doar ca e o mica mare problema-Tu NU esti si nu vrei sa devii intru totul acest tip de om.Solutia? -Indeparteaza tentatia vehement (nu raspunzi la telefon,nu lasi pe visible messul,NU iesi cand vrei sa faci ALTCEVA,chiar daca inca nu stii CE ai face).Pe scurt,te izolezi si investesti TIMP in tine.Baga putin Discovery,o care,un teatru,o poveste cu un prieten vechi,var sau fost coleg REALIZAT(din al TAU punct de vedere),ca iti va prinde bine.Nu ai problema cu vointa,ci cu orarul de ANTRENAMENT spre a fi tu,pastrandu-ti identitatea intr-o mare de oameni,indiferent de parerile gratuite ale celor din jur-caci in chintesenta,asta d drogul tau. Scapa de el!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa aduc o corectie la ce ai spus tu: focalizarea asupra lui "nu mai vreau sa fiu prost" este o focalizare tot asupra prostiei.De ce ar vrea cineva sa-si iroseasca energia investind-o in prostie?!

Decizia corecta este: "vreau sa actionez in mod inteligent,vreau sa inteleg mai bine,sa fiu mai constient".Asta e alta focalizare,alt gen de investitie.

 

p.s. titlul topicului este amuzant; "sunt un prost,STIU" :jester:

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa aduc o corectie la ce ai spus tu: focalizarea asupra lui "nu mai vreau sa fiu prost" este o focalizare tot asupra prostiei.De ce ar vrea cineva sa-si iroseasca energia investind-o in prostie?!

Decizia corecta este: "vreau sa actionez in mod inteligent,vreau sa inteleg mai bine,sa fiu mai constient".Asta e alta focalizare,alt gen de investitie.

 

p.s. titlul topicului este amuzant; "sunt un prost,STIU" :jester:

 

important e să schimbe atitudinea din "ştiu că.."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai incredere in tine , nu esti un prost , schimbati parerea despre tine mai si mai intai . Gandeste-te ca esti un om ca toti ceilalti , ac esti puternic si poti face ori ce daca iti doresti. Gandeste-te ca daca o sa-ti revii totul o sa fie ok , tre' sa treci peste impasul asta si o sa vezi ca o sa fii un om mai bun , gandeste-te la ce o sa fii daca o sa te lasi de porcariile astea . Iti zic eu ca asa e mai bine , si eu in urma cu un an ma drogam , fumam si ma taiam din cauza unei idiotenii de depresii a durat 1 an cat am fost absolut distrusa si 2 luni pentru am reveni . si uite acum ca toate sunt bune , am eu o problema de care acum ceva vteme credeam ca nu pot scapa dar acum ddeja cred ca daca voia vea vointa si voi crede in cel de sus voi trece si peste asta . fa si tu alfel si o sa veszi ce bine o sa fie :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×