Sari la conținut
Forum Roportal
Darkyn

La mijloc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred (defapt sunt convins) ca tu ne minti si ca defapt iti place situatia asta , sa te aflii intre doi barbati care te vor. :roll:

 

Ehe... intre doua / doi nu te ploua :salut: dar nici bine nu iti este !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e valabil in special daca se intampla ca M sau C sa fie roportalisti (cazul tipic de ghinion ) :salut:"

 

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar sunt foarte curios ce parere are C despre aceasta pseudo-aventura a ta de maine (daca te duci la intalnire desigur)

 

Asa cum zicea cineva mai devreme o sa scrii un topic " eu cu cine ma marit" si apoi unul cum ma despart de unul dintre cei doi logodnici

 

@ off topic : remember veritasaga - saga continua

Auzi la el/ea "pseudo-aventura" :salut:

 

Si da, o sa mai scriu un topic "cum sa scap de toti barbatii astia care ma vor" pt ca "ma iubeste femeile/barbatii, Si e moarte dupe mine" :P

 

Asta e valabil in special daca se intampla ca M sau C sa fie roportalisti (cazul tipic de ghinion ) :blink:"

 

:roll:

C stie ca stau pe Ro iar M...ar fi bine daca ar umbla pe aici. Poate intelege aluzia si ii vine mintea la cap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la intalnirea si a decurs in felul urmator:

 

intalnit - vorbit - lamurit - sfarsit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In timpul liceului am avut un coleg, M, cu care m-am inteles foarte bine. Eu l-am vazut tot timpul ca pe un coleg bun iar mai tarziu ca pe un prieten apropiat. M avea mai multe sentimente pentru mine(spuneau colegii dar nu credeam) insa nu mi-a spus niciodata lucrul asta, nu a facut nici o "miscare" in privinta asta. Asta s-a intamplat din clasa a noua si pana la sfarsitul liceului. Dupa terminarea liceului el a plecat din tara iar eu am intrat la facultate. Chiar si asa, am continuat sa vorbim la telefon destul de des, vorbeam despre orice chiar si 1 ora insa tot ca prieteni. In timpul facultatii am inceput relatia cu logodnicul meu, C, caruia i-am povestit despre M, fostul coleg de liceu si a fost de acord. Intre timp - 4 ani de cand am terminat liceul si nu l-am mai vazut pe M, dar cu care am vorbit la telefon, si 3 ani de cand sunt cu C - M s-a intors in tara si a vrut sa ne intalnim. Pana aici totul e relativ ok, insa problema e urmatoare: cand vorbeam la telefon vorbeam despre orice numai despre relatii nu (daca avem pe cineva) de aceea nu am zis niciodata ca am prieten sau ca m-am logodit. Nu a venit vorba si parca ma simteam aiurea sa zic in mijlocul conversatiei "stii la anul ma casatoresc, in rest ce ai mai facut, cum e la munca, bla bla". I-am povestit si lui C iar el a zis de la inceput ca M vrea mai mult decat sa fim prieteni dar eu nu am crezut. Cand am mai vorbit cu M m-am hotarat sa ii spun despre C, exact ca mai sus " am o veste, buna, m-am logodit". Si ce a urmat...nimic, nimic si nimic. Dupa o pauza interminabila l-am intrebat ce parerea are si a zis ca e ok, bravo, felicitari, etc. A urmat intalnirea. Intr-o dupa-amiaza m-a sunat sa iesim undeva si am acceptat dar i-am spus ca vine si C, sa se cunoasca. Intalnirea a fost decurs ok, am povestit vrute si nevrute, ei s-au inteles relativ bine(cat de bine te poti intelege cu o persoana pe care o cunosti pt prima data). Dupa aceea a ramas ca ne mai vedem, mai vorbim. Insa de atunci nu am mai vorbit, nu ne-am mai intalnit. Acum sunt la mijloc: C e gelos iar M e...nu stiu cum e pt ca nu mai vorbeste cu mine, nu a mai dat nici un semn de viata. Eu ma simt cel mai aiurea. Nu vreau sa am probleme cu C dar nu vreau sa il pierd(suna cam aiurea) nici pe M care e unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, s-au cel putin asa credeam. Acum ma simt ciudat sa il sun, sa vorbesc cu el, cand stiu care e situatia. Si in fond, ce sa ii spun? Ca vreau sa fim prieteni? Eu credeam ca suntem prieteni tot timpul asta. Ca imi pare rau? Pt ce, nu am gresit cu nimic, nu i-am dat niciodata de inteles ca vreau mai mult decat o relatie de prietenie. Ce fac acum? Cum rezolv toata situatia asta?

O astfel de situatie o intalnim deseori si in lumea animalelor.De fapt,oamenii au la baza comportamentul animalelor.De exemplu,.chiar

Ieri mi-a fost dat sa asist la o scena din lumea animalelor,scena care ne spune foarte multe;Bobita ,un frumos caine "adolescent" o zareste pe Lolita-o catelusa alba cu pete negre pe spate.Bobita,la prima vedere lasa impresia ca se joaca cu Lolita.Intr-adevar este tare jucaus si hazliu.La un momentdat,Bobita incearca mai mult dar nu-i prea iese nimic.Lolita, de-acum plictisita,credea ca Bobita vrea doar sa se joace,astfel ca il parasi pe Bobita fara sa se uite in urma.in drumul ei aparu dulaul Lord.Lolita il mirosi pe Lord,Lord pe Lolita,dupa care ai infipse dintii in ceafa Lolitei si...astfel supusa,Lolita se combina cu Lord.Sa speram c-o sa iasa niste pui pe cinste!

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O astfel de situatie o intalnim deseori si in lumea animalelor.De fapt,oamenii au la baza comportamentul animalelor.De exemplu,.chiar

Ieri mi-a fost dat sa asist la o scena din lumea animalelor,scena care ne spune foarte multe;Bobita ,un frumos caine "adolescent" o zareste pe Lolita-o catelusa alba cu pete negre pe spate.Bobita,la prima vedere lasa impresia ca se joaca cu Lolita.Intr-adevar este tare jucaus si hazliu.La un momentdat,Bobita incearca mai mult dar nu-i prea iese nimic.Lolita, de-acum plictisita,credea ca Bobita vrea doar sa se joace,astfel ca il parasi pe Bobita fara sa se uite in urma.in drumul ei aparu dulaul Lord.Lolita il mirosi pe Lord,Lord pe Lolita,dupa care ai infipse dintii in ceafa Lolitei si...astfel supusa,Lolita se combina cu Lord.Sa speram c-o sa iasa niste pui pe cinste!

Tristule, dispari de pe topicul meu. Asa e ca te exciti cand iti vorbesc asa? Am vazut ca asa iti place.

 

Am inteles ca nu mai poti de grija mea si nu stii cum sa o zici mai tare. Te-am auzit. Acum poti sa taci.

 

Mars la cotet!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×