Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Cum treceti peste deceptia sentimentala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu trecem peste, doar ne mintim ca trecem si ne trezim la un moment dat ca ne croim viata dupa tipare pe care n-ar fi trebuit sa le modificam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trecem peste, doar ne mintim ca trecem si ne trezim la un moment dat ca ne croim viata dupa tipare pe care n-ar fi trebuit sa le modificam.

Trebuie sa trecem peste.Cu timpul. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, cum trecem? Acum cateva zile credeam ca stiu raspunsul, dar uite ca m-am inselat. Vreau sa nu mai doara. Ce pot sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa astepti sa treaca timpul si sa privesti bine motivul durerii. In cazul meu merge si are efect si autosugestia.

 

Merg si la psiholog... nu merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merg si la psiholog... nu merge.

Depinde de fiecare sa-si de seama care e lucrul acela care il poate scoate din aceasta stare si de care sa se agate. Eu fiind o persoana cerebrala trec destul de repede peste perioadele rele. Nu fara durere, asta e clar, dar stiu ca totul e doar in mintea mea, toate trairile mele interioare.

Cand eram adoloscenta traiam momente teribile de pe urma unuor lucruri marunte. Ma afectau groaznic de tare... acum iau totul ca pe niste lectii, ca pe niste provocari.

Nu de putine ori, simt ca ma aflu pe marginea unei prapastii, dar eu am gasit lucrul de care sa ma agat pentru a-mi regasi mai devreme sau mai tarziu echilibrul.

Atunci cand nu mai gasesc un sens pentru persoana mea, ma gandesc ca altii sunt mai rau decat mine si ca au nevoie sa-i sustin. Mi-e foarte usor sa fiu puternica pentru altii.

Asta e colacul meu de salvare. Al tau care e?

 

TI-am citit mai jos semnatura si mi-ai adus aminte de o povestioara care se potriveste si pentru ceea ce spun eu, dar merge f bine ca o completare la semnatura ta.

 

Lumanarea e vesela ca poate face lumina, dar e trista ca facand lumina ea se consuma si moare.

Ultima data, se inveseleste din nou si-si spune ca e foarte fericita ca poate sa moara facand lumina pt tine.

 

Asta asa, pe scurt....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e colacul meu de salvare. Al tau care e?

 

Nu am asa ceva, pur si simplu ma scufund.

 

Ma intreb, oare cum iti revii in momentele in care crezi ca cel pe care il iubesti nu te mai vrea nici macar pt sex?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intreb, oare cum iti revii in momentele in care crezi ca cel pe care il iubesti nu te mai vrea nici macar pt sex?

mergi pe ideea ca sunt altii mai buni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca nu crezi in asta? Daca nu crezi ca ar putea fi altii... Altii mai buni nici nu s-ar pune problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×