Sari la conținut
Forum Roportal
Majoritarul

Nu putem mai mult?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce va tot bazati pe sindicatele conduse de niste marlani cumparati de putere.

 

Nu stiu de ce ai inteles asta din ce am postat eu.

 

 

 

In alta ordine de idei, topicul asta mi se pare asemanator cu multe altele de pe aici. Chiar era nevoie de inca un loc unde sa ne plangem de mila?

 

Cu parere de rau o spun, dar are dreptate Oneiros.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu de ce ai inteles asta din ce am postat eu.

 

 

 

In alta ordine de idei, topicul asta mi se pare asemanator cu multe altele de pe aici. Chiar era nevoie de inca un loc unde sa ne plangem de mila?

 

Cu parere de rau o spun, dar are dreptate Oneiros.

Ideea aici este ca tocmai asta nu mai vrem sa facem, nu vrem sa ne mai plangem de mila. Imi pare rau ca ai ajuns la aceeasi concluzie cu Oneiros. Inseamna ca iti este mai usor sa te resemnezi decat sa iei atitudine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea aici este ca tocmai asta nu mai vrem sa facem, nu vrem sa ne mai plangem de mila. Imi pare rau ca ai ajuns la aceeasi concluzie cu Oneiros. Inseamna ca iti este mai usor sa te resemnezi decat sa iei atitudine.

 

 

De unde ai tras concluzia asta?

 

 

A te resemna inseamna a nu te mai amagi? Daca da, atunci poate. Eu zic ca mai multe lucruri bune se pot face atunci cand pleci de la un adevar, decat de la o minciuna care ne indulceste auzul. Astia suntem, nu vad de ce ne-am da drept altceva.

Asta nu inseamna ca m-am resemnat. Nici nu am cu ce. Eu sunt convinsa ca fiecare poate schimba ceva, in parcela lui. Eu imi vad de treaba cum stiu si cum pot. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde ai tras concluzia asta?

 

De aici : "Cu parere de rau o spun, dar are dreptate Oneiros."

 

A te resemna inseamna a nu te mai amagi? Daca da, atunci poate. Eu zic ca mai multe lucruri bune se pot face atunci cand pleci de la un adevar, decat de la o minciuna care ne indulceste auzul. Astia suntem, nu vad de ce ne-am da drept altceva.

Asta nu inseamna ca m-am resemnat. Nici nu am cu ce. Eu sunt convinsa ca fiecare poate schimba ceva, in parcela lui. Eu imi vad de treaba cum stiu si cum pot. :flowers:

Conform DEX

RESEMN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles, dar nu o mai iau de la capat. Prin "a imi vedea de treaba mea" inteleg chiar asta. Sa imi fac treaba ca cetatean. Nu a ma durea in cot :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-ai inteles, dar nu o mai iau de la capat. Prin "a imi vedea de treaba mea" inteleg chiar asta. Sa imi fac treaba ca cetatean. Nu a ma durea in cot :flowers:

Daca la asta te referi... Mea culpa

Editat de Majoritarul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca la asta te referi... Mea culpa

 

 

Am mai zis pe aici, degeaba dam vina pe 3 oameni din conducerea tarii, cand toti romanii "stau degeaba". Ca si cand toti ne-am face treaba si doar aia 3 distrug tara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×