Sari la conținut
Forum Roportal
Keka72

Upgrade cu ?

Postări Recomandate

Salut.Detin urmatoarea configuratie:placa de baza Asus M2N-E{rev 1.02G}bios actualizat{5001},CPU Athlon 64x2/3800+,RAM 2Gb DDR2/667,VIDEO WinFast PX 7300GT Extreme/256Mb GDDR3/128bit,HDD Seagate 500Gb/7200/sata2.Carcasa este Thermaltake Soprano VB1000 BVS si sursa de alimentare Thermaltake TR2-420W.

As dori sa fac un upgrade de procesor Athlon IIx2 ori Procesor AMD Phenom II X2 555 Dual Core, 3200MHz, socket AM3, Box, Black Edition dar peste tot unde am fost zic domnu o sa mearga ori nu.Chiar nu inteleg se poate ori ba.

A doua problema este cu placa video as dori un Sapphire ATI Radeon HD 5670, 512MB, DDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E ori Gigabyte nVidia GeForce GTS430, 1024MB, DDR3, 128bit, DVI-I, HDMI, PCI-E.Nu stiu pe care sa o iau si daca duce sursa asta este dilema mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sursa nu e problema. O sa iti trebuiasca o placa de baza noua. Legat de procesor, ti-as recomanda un "e" dual-/tri-/quad-core de la AMD, au TDP de doar 45W - de exemplu asta. Cu placa video situatia e cam nasoala, in sensul ca sint foarte scumpe in momentul de fata - eu mi-am luat HD 4770 acum un an si ceva cu 380 RON si acuma e cam 450-480 una, chiar daca e usor depasita. Sub 450-500 RON nu prea gasesti placi noi care chiar sa merite investitia... :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×