Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Exista viata dupa moarte?

Postări Recomandate

Orice are viata are un inceput si un sfarsit , ma refer la indivizi biologici nu la Geneza si Apocalipsa. Nu exista viata fara invelis material , inafara corpului .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice are viata are un inceput si un sfarsit , ma refer la indivizi biologici nu la Geneza si Apocalipsa. Nu exista viata fara invelis material , inafara corpului .

astea sunt bineinteles supozitii...oare nu ar fi mai bine sa ne pastram mintea deschisa si sa incercam sa vedem si alte puncte de vedere?

cum se explica toate acele evenimente "iesite din comun"? sunt prea multe relatari cu fantome, suflete, energii...sunt si eu constienta ca multe dintre ele sunt "abureli", dar o poveste nu incepe din nimic. Chiar si imaginatia omului este alimentata de real.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
astea sunt bineinteles supozitii...oare nu ar fi mai bine sa ne pastram mintea deschisa si sa incercam sa vedem si alte puncte de vedere?

cum se explica toate acele evenimente "iesite din comun"? sunt prea multe relatari cu fantome, suflete, energii...sunt si eu constienta ca multe dintre ele sunt "abureli", dar o poveste nu incepe din nimic. Chiar si imaginatia omului este alimentata de real.

 

Crezi ca ceea ce am boldat reprezinta viata ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te stingi ca un televizor (cum se face punctul ala mic in mijlocul ecranului), si pe fundal auzi: s-a dus(stins)....cam asta e tot...sa deschid un nou topic sau sa intreb aici....cum credeti ca va fi ultima clipa de viata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice are viata are un inceput si un sfarsit , ma refer la indivizi biologici nu la Geneza si Apocalipsa. Nu exista viata fara invelis material , inafara corpului .

ba da exista :) Iisus e viata , calea si adevarul si viata exista si in lumea de dincolo dar nu neaparat in forma asta pe care o stii tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da exista :) Iisus e viata , calea si adevarul si viata exista si in lumea de dincolo dar nu neaparat in forma asta pe care o stii tu.

Dovedeste...poti?

E usor sa faci afirmatii,fara nici o sustinere....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu tre sa dovedesc nimanui nimic ;fiecare isi are propia credinta..am vazut ca sunt foarte multi necredinciosi pe forum si nu am nici un interes sa-mi bat capul cu ei mai ales cand au anumite fixatii.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da exista :) Iisus e viata , calea si adevarul si viata exista si in lumea de dincolo dar nu neaparat in forma asta pe care o stii tu.

 

parerea ta , a mea e diferita ; momentan amindoi traim singura viata care exista cu certitudine .

 

nu tre sa dovedesc nimanui nimic ;fiecare isi are propia credinta..am vazut ca sunt foarte multi necredinciosi pe forum si nu am nici un interes sa-mi bat capul cu ei mai ales cand au anumite fixatii.... :doh:

 

ti se par credinciosii lipsiti de fixatii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice are viata are un inceput si un sfarsit , ma refer la indivizi biologici nu la Geneza si Apocalipsa. Nu exista viata fara invelis material , inafara corpului .

 

 

Un atom este o galaxie in miniatura. Poti tu sa stii ca nu contine viata? Crezi ca viata se manifesta doar in felul tau de a o vedea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×