Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Exista viata dupa moarte?

Postări Recomandate

de fapt, ce inseamna viata pentru tine?

vrei sa traiesti o eternitate, sa faci ce?

culmea e ca vei "trai" intradevar o eternitate si nici macar nu stii asta si mai ales nu stii cum

Vreau sa traiesc cit vreau eu,sa mor daca si cind vreau eu... :ph34r: adica,cind ma plictisesc de viata... nu,sa decida altcineva cind mor eu! :P Ce fac,muschii mei!

Buei...terminati cu afirmatiile nefondate!

Dovediti ca exista viata dupa moarte! :P Carnala...nu,fluturas. :yahoo: Ca ala, nu mai sunt eu... :pardon: Eu,sunt cea care tuseste,baseste... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa traiesc cit vreau eu,sa mor daca si cind vreau eu... :ph34r: adica,cind ma plictisesc de viata... nu,sa decida altcineva cind mor eu! :P Ce fac,muschii mei!

Buei...terminati cu afirmatiile nefondate!

Dovediti ca exista viata dupa moarte! :P Carnala...nu,fluturas. :band: Ca ala, nu mai sunt eu... :pardon: Eu,sunt cea care tuseste,baseste... :spiteful:

baghera informeaza-te si vei vedea ca exista (dar nu stiu daca carnala) :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai,m-am informat.Nu exista! :P

De carnala vorbim.Alta,nu ma intereseaza.Ca nu o cunosc si nici nu vreau. :ph34r:

Sunt adepta zicalei:"ce-i in mina,nu-i minciuna!"

Nu dau cioara din mina pe vrabia de pe gard.

Cine e dispus,n-are decit.

Ma uit la toti cacatii astia care spun ca vor sa se sinucida;cine-i opreste? :spiteful: Si de ce trebuie sa ne spuna noua?

Uite,la astia,le-as fi dat cancerul celor care il au dar,vor sa traiasca ... :pardon: ca ar incepe cu siguranta sa zbiere ca baba la cimitir:"nu,Marine...ca glumii cu tine!" :P

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai,m-am informat.Nu exista! :P

De carnala vorbim.Alta,nu ma intereseaza.Ca nu o cunosc si nici nu vreau. :band:

Sunt adepta zicalei:"ce-i in mina,nu-i minciuna!"

Nu dau cioara din mina pe vrabia de pe gard.

Cine e dispus,n-are decit.

Ma uit la toti cacatii astia care spun ca vor sa se :pardon: sinucida;cine-i opreste? Si de ce trebuie sa ne spuna noua?

Uite,la astia,le-as fi dat cancerul celor care il au dar,vor sa traiasca ... :yahoo: ca ar incepe cu siguranta sa zbiere ca baba la cimitir:"nu,Marine...ca glumii cu tine!" :P

:spiteful: m-ai facut sa zambesc cam tare :ph34r: dar nu e chiar asa .. cei care vor sa se sinucida sufera cu toate ca nu gandesc limpede si cer un sfat ...tre ' sa-i ajutam sa nu faca gestul ala si venim cu diverse argumente :good: sa stii ca nimic nu e intamplator si exista viiata dupa moarte..sufletul nu moare niciodata ,sufletul merge unde ii este locul adica alaturi de Dumnezeu ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yahoo: m-ai facut sa zambesc cam tare :band: dar nu e chiar asa .. cei care vor sa se sinucida sufera cu toate ca nu gandesc limpede si cer un sfat ...tre ' sa-i ajutam sa nu faca gestul ala si venim cu diverse argumente :good: sa stii ca nimic nu e intamplator si exista viiata dupa moarte..sufletul nu moare niciodata ,sufletul merge unde ii este locul adica alaturi de Dumnezeu ;)

Ei,cer pe dracu' sfat! :spiteful: Ca daca le dai sfaturi le si iau in seama...

Sunt circari... :pardon: Escroci.Santajisti.Atit tot...

Ca sufera,de acord. :P Dar,cine nu sufera?

Dovedeste. :P

Sufletul e insasi viata.Dzeu.Suflarea de viata.Cameleonica.Fara constiinta.Eu,sunt acea constiinta...incarnata. :ph34r:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa traiesc cit vreau eu,sa mor daca si cind vreau eu... :ph34r: adica,cind ma plictisesc de viata... nu,sa decida altcineva cind mor eu! :P Ce fac,muschii mei!

Buei...terminati cu afirmatiile nefondate!

Dovediti ca exista viata dupa moarte! :P Carnala...nu,fluturas. :band: Ca ala, nu mai sunt eu... :pardon: Eu,sunt cea care tuseste,baseste... :spiteful:

 

 

 

fara suparare...dar cine a avut cel putin o dedublare semiconstienta...sa nu zic chiar constienta...in timpul noptii.....si-a dat seama....ca spiritul a iesit din corp....si ca exista viata in afara vietii fizicului.....daca nu experimentezi....degeaba vine lumea cu dovezi sau teorii.......nu poti schimba credintele unui om.......trebuie sa se convinga singur.......:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buei,taticu'...pe mine ma convingi doar intrun fel:intorcindu-te din mormint si continuind sa traiesti. :P

Sau pescuind info demonstrabile de dincolo si aducindu-le aici. :pardon: La dorinta. :P La comanda.

Altfel,e doar...propaganda. :spiteful: Zburatori cu mintea,pe toate gardurile.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei,cer pe dracu' sfat! :spiteful: Ca daca le dai sfaturi le si iau in seama...

Sunt circari... :pardon: Escroci.Santajisti.Atit tot...

Ca sufera,de acord. :P Dar,cine nu sufera?

Dovedeste. :P

Sufletul e insasi viata.Dzeu.Suflarea de viata.Cameleonica.Fara constiinta.Eu,sunt acea constiinta...incarnata. :ph34r:

da! sunt egoisti! dar asta nu inseamna ca nu imi este mila de ei si ca refuz sa-i ajut atat cat pot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma bucur ca esti o persoana optimista . felicitari dar sa stii ca exista si viata dupa moarte;)

 

asta nu inseamna ca tre sa ne dorim sa murim...

 

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu exista suflet nemuritor. Omul e doar trupul pe care-l vedem in oglinda si creierul e cel ce face totul. Prin urmare lumea de apoi e doar un vis in mintile oamenilor. Totusi sa presupunem ca ar exista viata dupa moarte... de ce preferi lumea de apoi ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu exista suflet nemuritor. Omul e doar trupul pe care-l vedem in oglinda si creierul e cel ce face totul. Prin urmare lumea de apoi e doar un vis in mintile oamenilor. Totusi sa presupunem ca ar exista viata dupa moarte... de ce preferi lumea de apoi ?!

ai mentionat cuv " suflet" crezi ca sufletul moare? eu nu cred asa ceva ptr ca nu e adevarat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×