Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai in acest caz nici baba nu a aflat de infidelitatea mosului

si nici mosul nu a aflat de infidelitatea babei

adica tu sutii ca nu exista om pe lume care sa fie fidel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink:

 

si mai sustin ceva in care cred cu tarie :

 

ce nu stii nu te afecteaza !

uite eu nu cred asta.

cred ca si de stii si de nu stii, energia negativa tot isi face loc in jurul aurei tale, ca vrei sau ca nu vrei! :bye:

 

cate cazuri nu sunt in care ei s-au despartit..fara sa stie practic de ce..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bla bla bla cliseistic, domu' care da din cap.

Cind nu stii sa problematizezi, lasa-i pe altii. :blink: Si cind nu intelegi rostul exemplificarilor on-topic.

 

s., nimic nou sub soare. Fiecare cu (ne)credintele lui. Si cu cit poate duce. Fidelitatea functioneaza ca o povara in unele cazuri, in altele, e alegere libera. Chiar daca fidelitate absoluta, ca orice absolut ce poate fi gindit, cam greu se atinge ...

Editat de fustita.rosie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite eu nu cred asta.

cred ca si de stii si de nu stii, energia negativa tot isi face loc in jurul aurei tale, ca vrei sau ca nu vrei! :blink:

 

cate cazuri nu sunt in care ei s-au despartit..fara sa stie practic de ce..

 

bullshitul asta il discutam la paranormal daca vrei

 

cel mult se rasfrange asupra copiilor daca vrei.

 

Chiar daca fidelitate absoluta, ca orice absolut, cam greu se atinge ...

 

Ai scris asta dupa ce ai iesit din spirala ? sau o gandeai inainte ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Userule, vezi ca iarasi esti offtopic si te cam iei de lume aiurea pe aici. Ia incearca sa te uiti in oglinda, dar pe bune, si dup-aia da-ti doua palme sa-ti revii ... daca asta o fi posibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Userule, vezi ca iarasi esti offtopic si te cam iei de lume aiurea pe aici. Ia incearca sa te uiti in oglinda, dar pe bune, si dup-aia da-ti doua palme sa-ti revii ... daca asta o fi posibil.

 

pertinet raspuns. Fa o cerere de moderator, dupa ce ti se aproba mai vino pe aici sa imi zici ca sunt offtopic.

Pana atunci integrare placuta !!! in absolut, ofc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fluturel..cred ca in stadiul evolutiv in care am ajuns ca si oameni, se accepta ca informatia ca forma de energie nu e nicidecum de natura fantastico-paranormal.

 

Si cum ii afecteaza si pe copii, pt ca bine ai intuit ca ei sunt mai sensibili la informatiile de acest gen, il va afecta si pe partener - vrem or nu a recunoaste.

 

Si va rog, de chiar e rost de cearta, nu o faceti aici.

 

 

 

Bla bla bla cliseistic, domu' care da din cap.

Cind nu stii sa problematizezi, lasa-i pe altii. :blink: Si cind nu intelegi rostul exemplificarilor on-topic.

 

s., nimic nou sub soare. Fiecare cu (ne)credintele lui. Si cu cit poate duce. Fidelitatea functioneaza ca o povara in unele cazuri, in altele, e alegere libera. Chiar daca fidelitate absoluta, ca orice absolut ce poate fi gindit, cam greu se atinge ...

nu ma refeream la fidelitatea abslouta..nu cred ca omul e facut sa atinga absolutul in ceva..

ma refer la fidelitate cel putin responsabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s., cred ca rugamintea aceasta ar fi trebuit sa o adresezi exclusiv celui care provoaca si cauta nod in papura la modul personal, fara nici o legatura cu topicul.

Ce-am avut de zis ontopic am spus, astept sa vad de voi primi raspunsuri pertinente, cum am primit pina acum, si poate doar atunci sa mai am ceva de spus.

 

Cred ca avem momente in care putem atinge valori absolute: dragoste suprema, compasiune fara capat, libertate chiar. Dar snt doar momente. Iar aici, da, deja intram in alta sfera, cea a valorilor sufletului.

Editat de fustita.rosie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vezi ... deja amesteci informatia.

 

energia e energie, informatia e informatie

informatia nu e energie (forma de energie asa cum ai zis-o)

daca vrei, energia poate fi incarcata cu o anumita informatie... dar asta e cu totul altceva.

 

si nu ne certam. e doar o reactie adversa la ceea ce au facut yoghinii la Herculane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×