Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ia id meu si vb pe mess daca poti (mikidutzad) id nu semnifica nimik pt mine il am asa de cativa ani si nu miam mai facut altul adik sa nu credeti ca sunt vreo satanista sau stiu eu ce :P....''''Doi la mana,faptul ca n'ai mers la inmormantarea bunicii tale e de neinteles pentru mine.Justifici asta asa:"n-am vrut sa ma complic". Te complici cu un mers la inmormantarea unei rude? ''''....am zis cu ironie ...sunt constienta ca am gresit dar deja e prea tarziu .....anyway mam exprimat prost scz....

N'are nimic,vom vorbi.Simti ca ai nevoie de consiliere? Simti ca te'ai ratacit,ca ai pierdut drumul,calea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am avut cu cine sa vorbesc despre asta ....cand o sati povestesc cu amanunte o sa intelegi ...nu am probleme psihice ...cel putin asa mia zis psihologul ...e un soc care mai ales la o varsta mica te marcheaza ..da nu am facut o obsesie ...ma simt oarecum vinovata dar viata merge inainte ...ps bea ast sa vb ...app am 16 ani ...sunt copil dar stiu pe ce lume sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu prea am avut cu cine sa vorbesc despre asta ....cand o sati povestesc cu amanunte o sa intelegi ...nu am probleme psihice ...cel putin asa mia zis psihologul ...e un soc care mai ales la o varsta mica te marcheaza ..da nu am facut o obsesie ...ma simt oarecum vinovata dar viata merge inainte ...ps bea ast sa vb ...app am 16 ani ...sunt copil dar stiu pe ce lume sunt

Da,totusi nu reusesc sa inteleg.E un soc ca ai pierdut-o pe bunica ta,asta e evident. E posibil sa nu fi mers la inmormantare pentru ca ti'era teama sa infrunti realitatea? Si ulterior sa fi inceput imaginatia sa te..."bombardeze" cu fel si fel de iluzii,vise?

Tot ce'i posibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact ce spuneam.Imaginatie cel putin bolnava.Trezeste-te,memoria iti joaca feste...

Vorba lui mikisor,nu a sunat nici un ceas...cred ca ai o problema...ai incercat sa apelezi la un psiholog si sa renunti la spiritism? Nu iti foloseste la nimic :crazy:

Totul se petrece si se deruleaza in mintea ta. Mai pateam si eu de-astea cand eram copil,dar mi-a trecut intre timp :P

 

 

mai nu stiu ce sa-ti zic... si niste prieteni ai mei au facut spiritis, si cica au uitat sa goneasca spiritul care l-au chemat .. si una din fete, care a vb cu el a gasit in casa dulapul daramat, etc ... *( eu nu am fost cand au facut asta) si cand le-au propos sa faca a 2a oara nu au mai vrut...acum nu stiu daca de frica sa ca au mintit :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu am nimic cu tine. Doar mi`am spus parerea mea proprie si personala.. daca mie asa mi se pare, ce vrei..nu putem avea aceleasi gusturi..

 

 

Aici nu este vb de gusturi!!!! Iti respect parerea este a ta.Oricum mai asteptam povesti de la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa va povestesc si eu ceva.bunica mi-a povestit ca tatal ei obisnuia sa pescuiasca la balta in sat si intr-o noapte a stat mai tarziu dupa 12 noaptea si cand sa se intoarca acasa a simtit ceva in spatele lui pur si simplu i s-a urcat cineva in spate doborandu-l.sarmanul om a tipat dar cine sa-l auda,cica s-a luptat cu o aratare si cand a scapat si s-a uitat sa vada ce e era ceva negru ca un animal,paros si cu coarne,omul a cazut in genunchi si a spus tatl nostru si aratarea a disparut

alta poveste,bunica mea cand era copil dormea cu bunica ei si intr-o noapte a auzit un cantec duios cantat de un cor de fete in departare.a trezit-o pe bunica ei care i-ar fi spus ca sunt ielele

intr-o noapte am visat ca cineva ma striga pe nume si simteam ca nu e in regula ca e cineva rau care ma cheama la el,nu am raspuns si m-am trezit leoarca,in alta noapte am visat ca un glas dar nu vedeam pe nimeni,ma chema si imi promitea ca daca merg cu el o sa ma faca frumoasa si tanara pe vecie insa eu am zis"nu,nu vreau sa raman vesnic tanara si frumoasa"si atunci a disparut, e clar ca o entitate negativa inceraca sa isi faca adepti ptr ca nu numai eu visez asa ceva

altadata,pe vremea cand fumam si era vara ma aflam pe balcon si am vazut la un moment dat pe cer o cruce formata din nori era putin asimetrica dar...era o cruce e ciudat nu?

Editat de iepu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inca o poveste din seria "seri de groaza"....sper sa va placa....dupa ce am auzit-o ma gandeam la fostele mele papusi....

 

 

 

povestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.

Se facea ca intr-o zi Mihai,un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa,intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul.Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna ,sunt Mary,sunt in fata mallului,hai sa ne jukam!'.Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera.Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary,sunt in fata supermarketului,hai sa ne jukam.Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna ,tot eu sunt,sunt in fata casei tale,hai sa ne jukam'.Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba,acum e randul tau!!!!!!!!!'

Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inca o poveste din seria "seri de groaza"....sper sa va placa....dupa ce am auzit-o ma gandeam la fostele mele papusi....

povestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.

Se facea ca intr-o zi Mihai,un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa,intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul.Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna ,sunt Mary,sunt in fata mallului,hai sa ne jukam!'.Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera.Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary,sunt in fata supermarketului,hai sa ne jukam.Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna ,tot eu sunt,sunt in fata casei tale,hai sa ne jukam'.Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba,acum e randul tau!!!!!!!!!'

Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.

pare a fi fost ca in filmul cu papusa chaky sau cum il chema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca tu ai raspunul la tot....esti "ateu"...(atee nush daca merge la feminim :o: )asa...in postarile tale suna de parca ai avea raspuns la tot si ca orice intamplare deasta este rodu imaginatiei....cand nu gasesti adevaru asta e ultimu lucru care iti vine in minte...sunt prea obosit, mintea mea...m-am gandit prea mult , etc....dar ai fi surprinsa sa vezi ca uneori chiar se intampla lucruri ciudate...mie mi s-au intamplat si am gasit raspunsu si nu era intotdeauna din cazua mintii mele , uneori poate chiar e ceva legat de spirite desi si eu am o indoiala, nici yo nu prea mai cred in D-zeu de la un timp...ce vroiam sa zic este ca poti pana si tu sa te inseli in aceasta privinta, care pari (pentru tine) sa le stii pe toate....uneori chiar se intampla lucruri paranormale si o sa iti dai seama cand o sa ti se intample cu adevarat, nu intamplari banale de zi cu zi....

Da,totusi nu reusesc sa inteleg.E un soc ca ai pierdut-o pe bunica ta,asta e evident. E posibil sa nu fi mers la inmormantare pentru ca ti'era teama sa infrunti realitatea? Si ulterior sa fi inceput imaginatia sa te..."bombardeze" cu fel si fel de iluzii,vise?

Tot ce'i posibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×