Sari la conținut
Forum Roportal
'Scumpika

Ce parere aveti despre vicii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Interesant.

 

Dintre acestea trei pe locul numarul 1 e alcoolul considerat ca drog,cine e muscat de el nu mai scapa iar celelalte vin usor din urma si sclavagesc omenirea si o duc usor usor la gura mormantului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci fumez , beau cafea zilnic, consum alcool ocazional , si am sa mor fratilor , la fel cum toti vom muri o data si o data mai devreme sau mai tarziu , dar macar stiu ca am facut ce am vrut io , ca doar sunt destul de mare sa stiu ca trebe sa suport si consecintele :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dah!!stiu ca tot vom murii odata si'o data,dar..chestiile astea nu ma pasioneaza..mai ales ca la varsta mea o multime de persoane,adica,adolescenti fumeaza,mi'e mi se pare o prostie,sincer!!nu ii vad rostul,asa cum nu il vad nici la alcool si nici la cafea!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci fumez , beau cafea zilnic, consum alcool ocazional , si am sa mor fratilor , la fel cum toti vom muri o data si o data mai devreme sau mai tarziu , dar macar stiu ca am facut ce am vrut io , ca doar sunt destul de mare sa stiu ca trebe sa suport si consecintele :santa2:

de baut - ocazional, dar selectiv (nu orice), de fumat m-am lasat, ca -mi place sa umblu pe coclauri, sa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bautura... nu e rau sa bei dar trebuie facut cu o limita

cat despre tigari, este o prostie sa ajungi SCLAVUL TIGARII; majoritatea se apuca de fumat la o varsta frageda pentru a arata cat de tari sunt ( si eu am fumat dar putin :lol:)

efectele sunt vizibile mai devreme sau mai tarziu,asa ca degeaba spuneai Joanna ca o sa mori ca toti ceilalti, nu stii in ce chinuri poti muri de la un cancer la gat...de exemplu

si cafeaua....si ea este destul de periculoasa, tata bea cantitati industriale cand era tanar si acum daca bea o gura de pepsi/ cola etc. .... :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh,alcool nu consum...nici macar ocazional....

Cafea bag la greu,si tigari la fel....

Dar nu mi-e frica de moarte.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tigari si cafea consum si eu la greu, dar cafea la greu doar la ocazii. adica daca ies in oras la o cafea, ma intind la 2, 3, 4 cafele intr-o zi.. :santa2:

dar in general nu beau cafea, decat asa, la ocazie sau cand sunt obosita si trebuie sa fiu treaza. :doh:

alcool, neah, poate un paharel de sampanie sau un vin bun la ocazii. :lol:

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dc dreq sunt asa chior si n`am vazut topicu` asta mai devreme? in fine sa va zic cum sta treaba:

mai merge cate o bere/altceva din cand in cand, da` ce efecte are? nu ca ma face mai treaz (beau o tona de cafea dimineata si nu are nici un efect, asa ca la ea am renuntat), da` imi da mai mult tupeu si chiar daca pare paradoxal, imi vin idei de... patineaza creieru`. de ex daca ma duc la romana dup`o bere si ma asculta, iau cel putin 9 ca zice profa "cornele, mai taci dracului din gura!! stai jos. ai 9/10" si totusi nu ma pot abtine si zic "doamna da` inca n`am terminat de spus" oricat de ametit as fi.

sau tot "bere-at" eram in autobuz... ce discutie politica a urmat timp de 45 min cu 2 mosi si o baba... tot tacamu`: de la carol pan` la basescu si`napoi... vorbeau aia de "caracatita"... in fine, ca nu stiam multe lucruri despre politica, asta e partea a IIa.

da` nici in exces fratilor; cunosc o persoana pe la 50 ani care a baut toata viata si nu manca; daca apuc sa`i zic la multi ani peste cateva zile e bine...

si ajungem la vorba Joannei: oricum murim, cu sau fara... numai ca daca traiesc mult sunt multumit.

cu tigarile era o faza:

- ce tigari fumezi?

- altora

- Altora?? ce marca`i asta? n`am auzit...

- nu ma, fumez tigarile altora...

 

PS: ca fac sa moara de ras o clasa`ntreaga e partea a IIIa... si mai rad si eu, ca imi vine inspiratia.

chiar mi`ati facut pofta de`o bere; n`am mai gustat una de o saptamana si ceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca sunteti sinceri, poate totusi sunteti incostienti de efectele pe care le aduce in viata voastra, fiecare stie ca tigara ucide incet dar sigur, cafeaua distruge ficatul lent iadevarat dar nu da gres, iar alcoolul e cel mai napraznic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×