Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exact ! Iubirea reală e cea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce atata adevar? de unde atata adevar?

daca femeia inseala este numita direct "curva"...daca barbatul inseala, femeia este numita direct "frigida"

 

asa ca... haidem sa-i dam fetei o solutie la problema ei... sa nu mai incercam sa fim drepti si onesti, cand nu suntem... sigurrr.... dar sigurrr....mai toti am facut anumite prostii de care nu suntem mandri...si sigurrr...nu am spus adevarul in acel moment...asa ca...

eu una zic asa: ii spui sincer ca nu mai este barbatul de care te-ai indragostit, nu mai este spontan ca inainte...

 

ps: poate merge :giveheart:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
reciteste postarea ei!

 

tocmai ca a repetat-o!

 

ceea ce o face sa creada ca o mai poate repeta iar

daca te impaci cu tine insuti poti merge mai departe dar ea pare ca are remuscari precum criminalul care mai bine recunoaste fapta decat s-o duca in carca de unul singur

 

 

Cu bunatate schimbi mai mult decat cu rautate

 

Doar o opinie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu bunatate schimbi mai mult decat cu rautate

ea a zis clar ca a avut un fel de relatie cu Dani 2 luni

apoi dupa o vreme linistita i-a cedat iar

nu prea are optiuni, decat sa ramana cu prietenul ei si sa se invinovateasca mereu mai bine se desparte de el

daca poate trece peste sentimentul de vinovatie atunci sa ramana cu el

 

cam usor arunci epitete saharian

 

 

 

 

si inca ceva:

daca ar ramane gravida cu Dani ce ar face? stiti la ce topic fac aluzie...

un compromis face calea usoara spre multe altele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam usor arunci epitete saharian

 

 

:dance: :giveheart:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o relatie de 3 ani, iar acum un an am intalnit un tip(dani) cu care am avut o aventura( nu m`am culcat cu el, doar ne intalneam, iesam in oras si atat)care a durat cam 2 luni,dupa care i`am zis sa na mai caute si a facut`o. Dupa astea 2 luni mi`am dat seama ca nu faceam bine si ca am gresit fata de prietenul meu si am vrut sa ma despart de el(de preietenul meu) dar el nu a vrut in niciun fel, mi`a zis ca se schimba , ca vrea din nou sa il iubesc.

Ne`am impacat si totul a mers destul de bine pana acum 3luni cand dani a incepu iar sa ma caute, sa fie insistent , am inceput iar sa ne intalnim si am ajuns...sa ma culc cu el...

Acum ma simt foarte prost fata de prietenul meu dar mai ales fata de mine .

Vreau sa ma despart de prietenul meu dar nu stiu cum sa o fac....sau nu stiu daca e cea mai buna solutie asta....

voi ce ati face in locul meu....??Daa stiu nu v`ati fi culcat cu altul, dar asta deja s`a intamplat si nu mai am cum sa schimb nimic.

 

daca asta vrei, fa'o!

si nu te lasa influentata de faptul ca EL te iubeste mai mult, nu te lasa santajata sentimental. cu cat amani despartirea, cu atat vei suferi mai mult, vei acumula frustrari, vei fi tot mai nemultumita.

faptul ca ai simtit nevoia sa iesi cu alt barbat, sa'ti petreci timpul cu el iar apoi sa ajungeti si'n pat spune destul de clar ca tu si iubitul tau aveti ( cel putin) o problema.

probabil inca il iubesti dar gandeste'te bine, ceva lipseste in relatia cu iubitul tau: aveti probleme de comunicare? te intereseaza pasiunile lui, iti place sa'ti petreci timpul liber cu el, sa stati de vorba, iti da inca fiori atingerea lui, il doresti fizic? ai vrea sa fie tatal copiilor tai, te vezi imbatranind alaturi de el?

daca raspunsul tau e da, ramai alaturi de el. dar daca nu...fa pasul.

 

 

 

 

eu una zic asa: ii spui sincer ca nu mai este barbatul de care te-ai indragostit, nu mai este spontan ca inainte...

 

ps: poate merge :giveheart:

 

subscriu.

dar nu i'as spune de aventura mea. nu intotdeauna sinceritatea e calea cea mai buna, exista situatii cand tacerea e de aur. valabil pt.ambele sexe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca a putut sa o faca cu altul inseamna ca cel pe care il are nu e .. de ajuns. si cum nu ne permitem haremuri ar trebui sa aleaga unul dintre cei doi. ea cred ca a dat pasarea din mana pe cioara din gard, dani sigur nu o iubeste asa cum o face iubitul ei, in schimb probabil ca i-a oferit o partida de sex ca in vis, o sa-i mai ofere cateva si ... cine stie?

daca as fi in locul ei i-as spune adevarul iubitului meu si m-as desparti .. de amandoi. as lua-o de la capat, eu si cu mine, cuplul perfect.

si daca-i spune apoi 'curva', ce? nu .... e? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar nu i'as spune de aventura mea. nu intotdeauna sinceritatea e calea cea mai buna, exista situatii cand tacerea e de aur. valabil pt.ambele sexe.

Bineinteles... Doar stiti voi ce-i aia sinceritate intr-o relatie? :roll: Si sa nu mai vorbim de loialitate care a devenit o chestie mai "porcoasa" decat sexul anal intr-o familie de martori ai lui yehova. Daca au probleme in relatie pot discuta si le pot rezolva, daca nu, fiecare pe drumu lui si adio! Da nu sari in pat la altu sau incepi sa-i ascunzi lucruri, oarecum, importante! Mai si comentati ca barbatii sunt nu stiu cum.. dar se pare ca multi dintre noi (barbatii), daca nu chiar majoritatea, suntem mai sentimentalisti decat voi...

Editat de Daemonicus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi, m`am despartit de prietenul meu, ce`i drept nu i`am zis ca am facut`o cu altul ci celalalt adevar , ca eu nu il mai iubesc si gata.

Iar pentru cei ce m`au criticat si m`au numit curva am sa va spun cateva lucruri.... in primul rand 80% daca nu mai multi dintre voi ati inselat, in al 2-lea rand eu de prietenul meu am mai incercat sa ma despart pt ca eu de un an nu`l mai iubesc dar el a fost cel care a insistat si a zis ca o sa se schimbe si ca o sa ma faca sa`l iubesc iar si fiind primul si singurul barbat din viata mea am acceptat sperand totusi ca o sa se schimbe in vreun fel relatia dintre noi.

Si in + noi faceam sex odata poate la 2-3 luni.....aia nu mai era o relatie normala,devenisem poate cei mai buni prieteni care din cand in cand ( poate nici de 10 ori intr`un an si ceva) faceau sex(nu dragoste)!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc pentru sfaturi, m`am despartit de prietenul meu, ce`i drept nu i`am zis ca am facut`o cu altul ci celalalt adevar , ca eu nu il mai iubesc si gata.

Iar pentru cei ce m`au criticat si m`au numit curva am sa va spun cateva lucruri.... in primul rand 80% daca nu mai multi dintre voi ati inselat, in al 2-lea rand eu de prietenul meu am mai incercat sa ma despart pt ca eu de un an nu`l mai iubesc dar el a fost cel care a insistat si a zis ca o sa se schimbe si ca o sa ma faca sa`l iubesc iar si fiind primul si singurul barbat din viata mea am acceptat sperand totusi ca o sa se schimbe in vreun fel relatia dintre noi.

Si in + noi faceam sex odata poate la 2-3 luni.....aia nu mai era o relatie normala,devenisem poate cei mai buni prieteni care din cand in cand ( poate nici de 10 ori intr`un an si ceva) faceau sex(nu dragoste)!

....cam rautacioasa cu cei care crezi caq te-au criticat(era de la sine inteles ca ai sa primesti si critici nu numai sfaturi si pareri pe care ai fi dorit sa le primesti).......sper ca esti impacata cu tine insuti acum, eu una consider ca odata ce ai simtit ca ti s-a luat o "piatra de pe suflet"si te simti mai libera inseamna ca ai facut ce trebuia si pe viitor in cearca sa fii mai sincera cu tine si cu ce simti.

:pardon:

P.s:conteaza foarte mult ca atunci cand te deranjeaza ceva spune, nu tine in tine si spera ca o sa se rezolve de la sine...doarece in timp se aduna si provoaca opusul a ceea ce doreai de fapt. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×