Jump to content
Forum Roportal
Henna

Un sfat va rog!

Rate this topic

Recommended Posts

Am o relatie de 3 ani, iar acum un an am intalnit un tip(dani) cu care am avut o aventura( nu m`am culcat cu el, doar ne intalneam, iesam in oras si atat)care a durat cam 2 luni,dupa care i`am zis sa na mai caute si a facut`o. Dupa astea 2 luni mi`am dat seama ca nu faceam bine si ca am gresit fata de prietenul meu si am vrut sa ma despart de el(de preietenul meu) dar el nu a vrut in niciun fel, mi`a zis ca se schimba , ca vrea din nou sa il iubesc.

Ne`am impacat si totul a mers destul de bine pana acum 3luni cand dani a incepu iar sa ma caute, sa fie insistent , am inceput iar sa ne intalnim si am ajuns...sa ma culc cu el...

Acum ma simt foarte prost fata de prietenul meu dar mai ales fata de mine .

Vreau sa ma despart de prietenul meu dar nu stiu cum sa o fac....sau nu stiu daca e cea mai buna solutie asta....

voi ce ati face in locul meu....??Daa stiu nu v`ati fi culcat cu altul, dar asta deja s`a intamplat si nu mai am cum sa schimb nimic.

Vreau sa ma despart de prietenul meu dar nu stiu cum sa o fac....

Ii spui ca l-ai inselat si ca nu-l mai iubesti.

Edited by Amicul_tau

Am o relatie de 3 ani, iar acum un an am intalnit un tip(dani) cu care am avut o aventura( nu m`am culcat cu el, doar ne intalneam, iesam in oras si atat)care a durat cam 2 luni,.... pana acum 3luni cand dani a incepu iar sa ma caute, sa fie insistent , am inceput iar sa ne intalnim si am ajuns...sa ma culc cu el...

Vreau sa ma despart de prietenul meu dar nu stiu cum sa o fac....

Cum să o faci ? Să-i spui prietenului tău, cu care ai fost 3 ani, că, ai făcut sex cu ...Dani.

ideea e ca nu vreau sa`l fac sa sufere , e ultimul om caruia i`as face rau, iar el ma iubeste enorm, nu stiu cum ar reactiona daca i`as spune ca l`am inselat...

O relatie care nu mai merge, trebuie sa se termine. Nu-ti mai fa griji, omul de langa tine se poate descurca foarte bine si dupa incheierea relatiei, este singurul mod in care ii poti face un bine: sa-i spui ca s-a terminat si sa-l lasi sa-si linga ranile, o luna, doua luni, un an, cat are nevoie pentru a-si reveni. Adu-ti aminte: dupa ploaie, intotdeauna va iesi soarele... si nu poate fi soare tot timpul, nu am mai stii sa-l apreciem si sa ne bucuram de el. Nu conteaza ce ii spui sau cum ii spui, mesajul care trebuie transmis este: "La revedere, e timpul ca fiecare sa mearga pe drumul lui".

Daca nu se va mai repeta, taci si uita !

Ce nu stii, nu te doare

Daca intentia e sa iti pastrezi relatia de durata

ideea e ca nu vreau sa`l fac sa sufere

Pai de ce te mai intereseaza acest lucru?

Cand l-ai inselat nu te-ai gandit la asta?

Nu conteaza ce ii spui sau cum ii spui, mesajul care trebuie transmis este: "La revedere, e timpul ca fiecare sa mearga pe drumul lui".

E bine sa ii spuna si motivul adevarat. Asa e fair-play. Sa nu stea baiatu timp de un an pe ganduri si sa se gandeasca la tot felul de scenarii.

ca sa n-o mai scoata din "curva" pe urma? :giveheart:

trebuie sa-i dau dreptate florentiei, de data asta.

sa-i dea un motiv oarecare si sa se desparta.

hmm.... in proportie de peste 80% barbatii inseala si femeile lor nu afla...

o colega de-a mea de munca imi spunea: "atata timp cat eu nu aflu ca s-a culcat cu alta, este perfect ok!"

daca nu il mai iubesti, nu este neaparat necesar si obligatoriu sa-i spui ca te-ai culcat cu altul, ii spui pur si simplu ca relatia voastra a ajuns la un final si cu asta basta...ce atatea procese pe constiinta, ce atata tevatura...

tu crezi ca daca el era in locul tau, ti-ar fi spus adevarul? :giveheart: