Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

PC - Pe cine o sa puna Voiculescu Sef ?

Evaluează acest topic

Noul Sef PC  

3 membri au votat

  1. 1. Pe cine o sa puna Voiculescu la sefia partidului ?

    • Daniel Constantin
      2
    • Petru Marginean
      0
    • Altul
      1


Postări Recomandate

A, pardon, stimabile. Imi parea ca va vorbeste o persona careia antenele si Badea "i-au daunat grav sanatatii mintale" :P . Daca lipsa mea de delicatete va jeneaza pudoarea, imi cer scuze. Barbat mai suntem azi... :P

 

Scuzele se apreciaza si accepta. :cry: :spiteful: Pai prea multa "Badea" chiar dauneaza. Poti sa intrebi orice psiholog...daca iti traiesti viata in pesimism, negativism, minciuna, etc...face rau la sanatate. :pardon:

 

Am deviat de la topicul despre partidul comunist. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte bine! Inainte-l chemau pe Geoana de n ori pe saptamana, care nu avea mare lucru de spus si era extrem de plictisitor.

 

Si ce sa vad la Chucky ? :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soc la PC. A iesit cine trebuia adica omul lui Voiculescu. :pardon: Ce parodie de partid si de congres.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma doare undeva pe la 11 metrii ,cine este ales la conducerea PC. Pana sa ma dumiresc eu, astia au avut bag seama alegerile.Nu ma deranjez nici macar sa dau un clic pe google.Cred ca o sa aflu de aici care este treaba.Oricum tot Voiculescu este seful.Un singur lucru as vrea, asa de distractie:

Sa se alieze PC cu PDL-ul ,doar pana a doua zi dupa alegeri.

Jur ca nu pentru avantajul PDL, ci doar ca sa vad gasca aia de constipati antenisti,cum il pupa in cur pe Basescu.Cum il alinta ei cu limbutele lor de javre ,pe Boc . Asta ca sa se dovedeasca cat de "tonomate de mogul" sunt toti. Emisiunea lui Badita o sa fie cireasa de pe tort ,asta pentru ca nu il vad sa refuze cu demnitate ,ordinele viceversa fata de alea pe care le executa astazi. Nici mort de foame pe la colturile altor televiziuni nu il vad.

De ce pana a doua zi dupa alegeri? Pentru ca nu imi doresc ceva mai tare,politic vorbind, decat sa rateze PC-ul parlamentul.

Sa traga pentru PDL si sa ia apoi o mare teapa,iar pe mogul sa il vad falit , securist dovedit,turnator cu patalama si mafiot post revolutionar, cu catuse la parchet :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca n-o sa aveti placerea asta.

Daca va pricepeti cat de cat la oameni, va veti da seama ca cei care apar la Antena3 de pilda, sunt sinceri in demersurile lor (Badea, Gadea, Ciutacu & company), lasand la o parte faptul ca Voiculescu foloseste asta inspre avantajul propriu. Cat despre trecutul lui comunist si averea acumulata, pun pariu ca a facut si face lucruri reprobabile - dar diferenta de inteligenta dintre el si Basescu & camarila e ca de la cer la pamant.

De ce? Pentru ca l-a dus capul sa-i angajeze pe-astia si i-a lasat sa se desfasoare, indiferent de libertatea pe care si-au luat-o (Badea, barem, isi ia libertate totala in alegerea subiectelor, trecerea de la unul la altul, maimutareli samd; deci nu e nimic regizat in ceea ce face el. Cand lucra pentru Sarbu, era criticat pentru lucruri triviale ca frizura; la Antena 3 face, intr-o emisiune de maxima audienta, exact ce il taie capul!). Voiculescu a sesizat acest potential extraordinar pe care il are actul de a lasa un om cu adevarat inteligent, care nu se teme de nimic (si scelerat, dupa cum el insusi se caracterizeaza), sa vorbeasca absolut liber - ceea ce i-a adus credibiliate nu numai postului antena 3 dar implicit si lui Voiculescu. Badea poate sa vorbeasca o emisiune intreaga impotriva Baselului, sau sa povesteasca, extrem de dezinvolt, amanunte amuzante ale vietii lui cotidiene - lumea il asculta cu acelasi interes. Ii vezi pe altii, platiti pentru a reprezenta anumite interese, capabili de o asemenea spontaneitate...?

 

Inteligenta lui Voiculescu de a-i da frau liber unui geniu ca Badea (nu ma feresc in a o spune, scuipati-ma cat vreti), care desi l-a costat destul in amenzi de la CNA de-a lungul anilor, nu poate fi negata. Basescu ce a castigat lasandu-se lins in ... de limba catifelata a lui Moraru... ? Cata credibilitate i-a adus asta?

 

Fac un pariu cu dumneavoastra : daca au sa se vanda "servitorii lui Voiculescu" vreodata, orice le-ar cere la o adica mogulul - pentru Badea si Gadea bag mana-n foc; la o adica si pentru Ciutacu - ma rad in cap, si va trimit si poza :cheer: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
geniu ca Badea

 

Fac un pariu cu dumneavoastra : daca au sa se vanda "servitorii lui Voiculescu" vreodata, orice le-ar cere la o adica mogulul - pentru Badea si Gadea bag mana-n foc; la o adica si pentru Ciutacu - ma rad in cap, si va trimit si poza :P .

 

 

1. te hazardezi, si mie imi place desi uneori pare isteric. :cheer:

2. macar esti fata? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jur ca nu pentru avantajul PDL, ci doar ca sa vad gasca aia de constipati antenisti,cum il pupa in cur pe Basescu.

 

La asta nu m-am gandit dar ai perfecta dreptate si mie mi-ar place...m-as distra copios. :good:

 

Daca va pricepeti cat de cat la oameni, va veti da seama ca cei care apar la Antena3 de pilda, sunt sinceri in demersurile lor (Badea, Gadea, Ciutacu & company)

 

Asta intra la categoria "gluma anului". Aia primesc cateva mii de euro bune si stiu foarte bine ca seful lor nu il suporta pe Basescu asa ca nu fac altceva decat sa latre impotriva lui Basescu pentru ca Voiculescu sa nu aibe motiv sa ii dea afara. Nu sunt jurnalisti ci oameni care sunt interesati sa aibe un loc de munca bine platit. Omeneste ii inteleg.

 

Inteligenta lui Voiculescu de a-i da frau liber unui geniu ca Badea (nu ma feresc in a o spune, scuipati-ma cat vreti), care desi l-a costat destul in amenzi de la CNA de-a lungul anilor, nu poate fi negata. Basescu ce a castigat lasandu-se lins in ... de limba catifelata a lui Moraru... ? Cata credibilitate i-a adus asta?

 

Badea un geniu ? Da, este priceput la ceea ce face insa scopul lui a fost si o sa ramana unul singur: sa induca ideea ca toate partidele sunt la fel, toti fura, toti sunt o apa si un pamant, nu trebuie sa mergem la vot. Era de-a dreptul ingrozit cand a vazut ca am mers 60% la vot. Pur si simplu a esuat in misiunea lui.

 

Foarte multi se uita la el, inclusiv eu ma uit uneori, pentru ca este comic, ridicol si face un spectacol bun. Insa niciodata nu am sa il folosesc parerea lui in deciziile mele cu privire la vot. De fapt, eu am sa votez exact ce imi spune el si restul de lingai sa nu votez pentru ca Voiculescu in nici un caz nu vrea binele acestui popor...nu l-a vrut niciodata si nici nu o sa il vrea. Este o lepra de ceea mai mare speta.

 

 

 

1. te hazardezi, si mie imi place desi uneori pare isteric. :cheer:

2. macar esti fata? :P

 

Pai este isteric...da si eu ma mai uit si ma distrez deseori pe ceea ce spune. Uneori are dreptate, uneori exagereaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. te hazardezi, si mie imi place desi uneori pare isteric. :good:

2. macar esti fata? :P

 

1. Nu, nu ma hazardez. Poate doar vad anumite lucruri pe care nu le vede oricine :doh: .

2. Sunt, dar lucrurile nu au nuanta pe care ti-o inchipui. Sunt in stare sa gandesc cu mult mai departe de nivelul acela. No offense :cheer: .

 

Asta intra la categoria "gluma anului". Aia primesc cateva mii de euro bune si stiu foarte bine ca seful lor nu il suporta pe Basescu asa ca nu fac altceva decat sa latre impotriva lui Basescu pentru ca Voiculescu sa nu aibe motiv sa ii dea afara. Nu sunt jurnalisti ci oameni care sunt interesati sa aibe un loc de munca bine platit. Omeneste ii inteleg.

 

:P Pun pariu ca un asemenea comportament nu va e strain! Dar stiti si dumneavoastra, cand omul petrece prea mult timp cu nasul indesat intre... componentele dosului cuiva (fie el si Basescu!) oriunde ar intoarce capul dupa aceea, ii va mirosi a rahat! (Turcesc, normal, cu aroma de trandafiri). Daca dumneavoastra va vindeti constiinta expunand idei pentru care sunteti platit, asta nu insemna ca toti o fac. Tot nu ati zis cat primiti pentru elogiile aduse basescianismului pe forumul asta! Macar de ati fi fost mai subtil... dar... username "marinaru"....? :P

 

Badea un geniu ?

 

Da. Poate va confirma posteritatea :P . Omul asta are mai mult de dat lumii decat o emisiune TV, desi si prin asta deschis ochii multora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:good: Pun pariu ca un asemenea comportament nu va e strain! Dar stiti si dumneavoastra, cand omul petrece prea mult timp cu nasul indesat intre... componentele dosului cuiva (fie el si Basescu!) oriunde ar intoarce capul dupa aceea, ii va mirosi a rahat! (Turcesc, normal, cu aroma de trandafiri). Daca dumneavoastra va vindeti constiinta expunand idei pentru care sunteti platit, asta nu insemna ca toti o fac. Tot nu ati zis cat primiti pentru elogiile aduse basescianismului pe forumul asta! Macar de ati fi fost mai subtil... dar... username "marinaru"....? :cheer:

 

Nimic din postarea "marinarului" nu va este adresat direct.Sunt atacate doar acele persoane publice care va sunt "dragi".

Pentru replica asta de mai sus, ar fi necesare mai multe dovezi decat postarile "marinarului" pro Basescu.Ati fost de fata cand s-a facut tranzactia respectiva? As vrea sa stiu si eu cat mai merge pe piata constiinta.

Cat priveste usernameul ,ma uit la data de logare a marinarului si parca prin 2006 nu posta la politica asa angajat ca acuma.Eu zic ca este doar o coincidenta.Asa si eu am postat pro Basescu,doar ca nu il doream pe celalalt,antenistii nici eu nu ii sufar, Iliescu mi-e la fel de antipatic ca si "marinarului" si zau ca nu mi-am vandut bunatate de constiinta.De aia si intreb:

Cat mai este Kilul,litrul,metrul, ma rog ,in ce se masoara ,ca sunt in jena financiara si mi-ar prinde bine o suma acolo ,sa ies din nevoi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×