Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

RElatia ta imi suna identica cu a mea... Si eu k si prietena ta am inceput o relatie de la varsta de 16 ani si am stat cu baiatul respectiv 7 ani. Deci am inceput de knd eram micuta, de knd am terminat generala, am facut liceul si am ajuns la facultate. Eu eram cu acelasi baiat. Insa la fac s-au schimbat lucrurile. Akolo este alta viata,cunosti alta lume, iti faci alti prieteni sa spunem ceva de genul - iesi din atmosfera cartierului in care ai locuit atat de mult timp. Intr-un final am terminat si fac si tot cu acelasi baiat in relatie dar crede-ma ca a devenit din ce in ce mai greu. In tot acesti ani am incercat de vreo 4 ori sa ma despart de el, dar el imi tot promitea ca se schimba, de cate ori ma certam, cu el se ducea si vorbea cu fratii mei, cu prietenele mele sa ma convinga sa el iert. Niciodata nu m-a inselat deci nu asta era motivul deciziei de a ma desparte de el, ci doar k eram mereu in opozitie, lui nu-i placea sa mergem afara, la restaurante pt k era gelos, nu suporta sa vada alti baieti uitandu-se la mine, in fine lista e lunga. Si tot ca voi, cred k ne vedeam in fiecare zi, incepuseram sa dormim si unul la altul. Ce sa mai toata lumea credea k suntem cuplul perfect. Ce vreau eu sa-ti spun este k in mom. cand o fata incepe asa de tanara o relatie si ramane in relatie atat de mult timp incepe sa se plictiseasca, vrea si altceva pe masura ce creste. Vrea sa cunoasca alte persoane, alte anturaje si cred k asta se intampla cu prietena ta.

Crede-ma ca te inteleg perfect si o inteleg si pe ea k akm este intre ciocan si nicovala. Pt k este f greu sa pui capat unei relatii de asa lunga durata pt k te-ai obisnuit cu persoana respectiva si este greu sa o iei din nou de la capat cu altcineva.

Din mom. ce ti-a spus sa inchideti relatia sau sa luati o pauza, motivul nu sunt doar examenele, pt k e stresata, intr-adevar isi doreste altceva de la viata iar tu nu mai faci parte din planurile ei. Exact asa s-a intamplat cu mine si cu fostul meu, knd eram in perioada de exam la fac, i-am cerut sa luam o pauza, sa nu ma streseze k scoala e pe primul loc. M-a inteles, totul a fost ok dar in incheiere vreau sa -ti spun k nu mai are rost sa te tii dupa ea, la un moment dat ea o sa fie cea care ar vrea sa se intoarca la tine dar o sa fie orgolioasa si o sa se gandeasca de ceva ori inainte sa faca pasul iar daca nu o sa existe altcineva care sa o consoleze, ma refer sa nu fi cunoscut pe altcineva intre timp si kiar asta sa fie motivul desprtirii voastre, nu cred k mai are rost sa visezi aiurea.

Vad k si tu esti un caz aparte decat ceilalti baieti si ma bucur k tii atat de mult la o fata dar nu are rost sa te umilesti pt k akm e decat varsta care te face sa gandesti asa si poate k ea kiar are dreptate knd iti spune k esti un copil. Ea akm s-a maturizat si vrea altceva langa ea, un barbat puternic cu caracter, nu un baiat din cartier care a fost poate prima ei dragoste a copilariei.

 

Te pup si numai succes iti doresc.

In incheiere vreau sa te anunt k nu s-au terminat fetele in sat si sunt sigura k ai sa gasesti pe altcineva care sa-ti imparta sentimentele dar intotdeauna tot fata asta va fi cea la care te vei gandi.

Haide, capul sus ca o singura viata avem si trebuie sa o traim, ok?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca si cu niste detectivi particulari ca sa vezi dc nu are pe altcineva( am avut o chestie similara si am rezolvat-o cu unii care s-au dovedit a fi tari, unii de la www.detectivv-ltprocerto.ro), asta dc nu cumva a asteptat prea mult ca s-o ceri de nevasta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

RElatia ta imi suna identica cu a mea... Si eu k si prietena ta am inceput o relatie de la varsta de 16 ani si am stat cu baiatul respectiv 7 ani. Deci am inceput de knd eram micuta, de knd am terminat generala, am facut liceul si am ajuns la facultate. Eu eram cu acelasi baiat. Insa la fac s-au schimbat lucrurile. Akolo este alta viata,cunosti alta lume, iti faci alti prieteni sa spunem ceva de genul - iesi din atmosfera cartierului in care ai locuit atat de mult timp. Intr-un final am terminat si fac si tot cu acelasi baiat in relatie dar crede-ma ca a devenit din ce in ce mai greu. In tot acesti ani am incercat de vreo 4 ori sa ma despart de el, dar el imi tot promitea ca se schimba, de cate ori ma certam, cu el se ducea si vorbea cu fratii mei, cu prietenele mele sa ma convinga sa el iert. Niciodata nu m-a inselat deci nu asta era motivul deciziei de a ma desparte de el, ci doar k eram mereu in opozitie, lui nu-i placea sa mergem afara, la restaurante pt k era gelos, nu suporta sa vada alti baieti uitandu-se la mine, in fine lista e lunga. Si tot ca voi, cred k ne vedeam in fiecare zi, incepuseram sa dormim si unul la altul. Ce sa mai toata lumea credea k suntem cuplul perfect. Ce vreau eu sa-ti spun este k in mom. cand o fata incepe asa de tanara o relatie si ramane in relatie atat de mult timp incepe sa se plictiseasca, vrea si altceva pe masura ce creste. Vrea sa cunoasca alte persoane, alte anturaje si cred k asta se intampla cu prietena ta.

Crede-ma ca te inteleg perfect si o inteleg si pe ea k akm este intre ciocan si nicovala. Pt k este f greu sa pui capat unei relatii de asa lunga durata pt k te-ai obisnuit cu persoana respectiva si este greu sa o iei din nou de la capat cu altcineva.

Din mom. ce ti-a spus sa inchideti relatia sau sa luati o pauza, motivul nu sunt doar examenele, pt k e stresata, intr-adevar isi doreste altceva de la viata iar tu nu mai faci parte din planurile ei. Exact asa s-a intamplat cu mine si cu fostul meu, knd eram in perioada de exam la fac, i-am cerut sa luam o pauza, sa nu ma streseze k scoala e pe primul loc. M-a inteles, totul a fost ok dar in incheiere vreau sa -ti spun k nu mai are rost sa te tii dupa ea, la un moment dat ea o sa fie cea care ar vrea sa se intoarca la tine dar o sa fie orgolioasa si o sa se gandeasca de ceva ori inainte sa faca pasul iar daca nu o sa existe altcineva care sa o consoleze, ma refer sa nu fi cunoscut pe altcineva intre timp si kiar asta sa fie motivul desprtirii voastre, nu cred k mai are rost sa visezi aiurea.

Vad k si tu esti un caz aparte decat ceilalti baieti si ma bucur k tii atat de mult la o fata dar nu are rost sa te umilesti pt k akm e decat varsta care te face sa gandesti asa si poate k ea kiar are dreptate knd iti spune k esti un copil. Ea akm s-a maturizat si vrea altceva langa ea, un barbat puternic cu caracter, nu un baiat din cartier care a fost poate prima ei dragoste a copilariei.

 

Te pup si numai succes iti doresc.

In incheiere vreau sa te anunt k nu s-au terminat fetele in sat si sunt sigura k ai sa gasesti pe altcineva care sa-ti imparta sentimentele dar intotdeauna tot fata asta va fi cea la care te vei gandi.

Haide, capul sus ca o singura viata avem si trebuie sa o traim, ok?

 

 

aseara a cautat un pretext k sa vorbim pe messenger.. crezi ca e un semn bun asta pentru mine? totusi mi-a zis ca ii e mai bine singura si m-a intrebat cum mi-e si mie..oare sa fie un semn bun? (mentionez k de vreo 4-5 zile nu am mai vorbit deloc pana aseara)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna. am si eu o intrebare pt cei cu experienta mai mare. am o iubita cu care am fost impreuna de 4 ani. acum cateva zile ne-am certat si ea nu mai vrea sa ne impacam. sunt aproape convins ca nu are pe altcineva. ea zice ca ma iubeste si k ii este si ei foarte greu dar e mai bine sa ne despartim. eu o iubesc foarte mult si nu ma pot obijnui cu ideea. credeti ca e ceva trecator si o sa ne impacam? sau sa incep sa ma obijnuiesc cu ideea?

 

dude ... cand o femeie zice ca te iubeste dar ar fi mai bine sa va despartiti atunci mai bine o lasi balta ca are pe altcineva. a apucat-o asa deodata faza cu nu ne mai intelegem ... blah blah blah ... are pe cineva ... asa ca ai un mare START la clubur isi desfrau ... go go goooooo PLAAAANNNNNNEEEEEEEEETTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dude ... cand o femeie zice ca te iubeste dar ar fi mai bine sa va despartiti atunci mai bine o lasi balta ca are pe altcineva. a apucat-o asa deodata faza cu nu ne mai intelegem ... blah blah blah ... are pe cineva ... asa ca ai un mare START la clubur isi desfrau ... go go goooooo PLAAAANNNNNNEEEEEEEEETTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

si daca ar fii asa nu ar fi mai usor sa-mi zica k are pe altcineva? am purtat si discutia asta cu ea si zice k nu are pe nimeni. si m-am mai informat si eu. si chiar nu are.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca ar fii asa nu ar fi mai usor sa-mi zica k are pe altcineva?

am purtat si discutia asta cu ea si zice k nu are pe nimeni. si m-am mai informat si eu. si chiar nu are.

 

Nu vrea sa te raneasca.

Are pe cineva dar nu e sigura daca va merge relatia cu el. Tu esti de rezerva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vrea sa te raneasca.

Are pe cineva dar nu e sigura daca va merge relatia cu el. Tu esti de rezerva.

 

 

cum as putea sa fiu sigur de asta? nu am nici o banuiala de asa ceva. si ma informeaza lume apropiata ei. nu cred ca e vorba ca are pe altcineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dude ... cand o femeie zice ca te iubeste dar ar fi mai bine sa va despartiti atunci mai bine o lasi balta ca are pe altcineva. a apucat-o asa deodata faza cu nu ne mai intelegem ... blah blah blah ... are pe cineva ... asa ca ai un mare START la clubur isi desfrau ... go go goooooo PLAAAANNNNNNEEEEEEEEETTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Asa e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna.parerea mea este ca nu se poate lasa asa usor dupa 4 ani ,deci cred ca este o greseala mare mmmm ar trebui sa stiu care ii adevaru ca sa pot sa dau un raspuns corect.tot ce pot sa spun sa iti ceri scuze daca sti ca ai gresit si sa astepti....daca chiar ii iubire se pot rezolva problemele ,poate nu se poate rezolva daca este vorba de inselat atunci problema este mai grava .te salut .succes

 

"dupa 4 ani" crezi ca e mult .... :doh: crezi ca relatia se raporteaza la timp ... poti sa iubesti 40 de ani si sa iti vina ceva pe creier si sa omori persoana iubita ...... sunt curios totusi cum de a rezistat atata timp relatia in care tu spui ca incercai sa faci doar ce iti convine ... sper totusi sa iti dai seama ca femeile au un alt fel de sistem de iertare (iarta dar nu uita ) asa ca s-a cam saturat saraca fata

Editat de alucard

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"dupa 4 ani" crezi ca e mult .... :swoon: crezi ca relatia se raporteaza la timp ... poti sa iubesti 40 de ani si sa iti vina ceva pe creier si sa omori persoana iubita ...... sunt curios totusi cum de a rezistat atata timp relatia in care tu spui ca incercai sa faci doar ce iti convine ... sper totusi sa iti dai seama ca femeile au un alt fel de sistem de iertare (iarta dar nu uita ) asa ca s-a cam saturat saraca fata

 

 

da mah fratilor aveti dreptate. mai bine trec odata prin asta decat de doua ori. ma dau batut si renunt. si imi reiau viata mai departe. multzam de sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×