Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

azi ne-am intalnit prima oara dupa aproape o luna..a venit la mine sa-si ia pijamaua cica...a inceput sa planga fara sa-i spun nimik..cred k ma iubeste si k nu s-a saturat de mine asa cum ziceati..numai k nush daca ne mai impacam pt ca nush daca as mai fi dispus sa risc sa trec odata prin ce am trecut cu toate ca o iubesc din suflet...sunt tare confuz daca va invinge dragostea fata de ea sau frica de a nu mai trece prin asta odata

 

Crezi ca te iubeste?

Pai de ce nu ai stat de vorba cu ea sa lamuriti lucrurile.

Daca tu o iubesti si ea la randul ei te iubeste ar trebui sa fiti impreuna.

Nu te mai gandi la frica de inca un esec.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu te iubeste. Cred ca e obisnuita cu tine si se teme de schimbarea asta mare care urmeaza in viata ei. Probabil nici tu nu o mai iubesti. Relatiile astea lungi, care nu duc nicaieri...se termina tot timpul urat.

Daca o iubesti asa de tare, de ce nu o ceri in casatorie? Mai este si varianta ca ea sa te iubeasca, dar se teme de faptul ca langa tine nu are niciun viitor si timpul trece...trece...

 

obijnui

 

obijnuiesc

 

Obijnuieste-te

 

please God, nooooo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca te iubeste?

Pai de ce nu ai stat de vorba cu ea sa lamuriti lucrurile.

Daca tu o iubesti si ea la randul ei te iubeste ar trebui sa fiti impreuna.

Nu te mai gandi la frica de inca un esec.

 

 

v-am promis ca va tin in tema. s-a dovedit pana la urma ca nu e asa cum credeam eu. fata avea si are si in ziua de azi o relatie cu prietenul celei mai bune prietene a ei...ea sustine k a inceput acum o saptamana dar toata lumea are alta parere. toata lumea vorbea cum ca ei ar avea o relatie si ei sustin acum ca au relatia doar pt k lumea vorbeste asa si vor sa faca pe plac lumii. ma bucur ca v-am ascultat sfaturile si am trecut peste. chiar daca ma simt inca ranit am trecut peste greu. s-a dovedit ca dupa 4 ani nu o cunoasteam deloc asa cum credeam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai intamplat si altora. Stai calm, va veni si timpul tau. Mi-ar placea si mie ca viata sa fie simpla, dar nu e. Nimic nu e vesnic. Relatia si dragostea aia perfecta sunt basme. Dar noua ne place sa credem in ele. Cererea in casatorie ar fi aratat disperare si prostie, nu dragoste. Omul cere cand simte el nevoia, nu ca se teme sa nu ii plece printesa. Man, las ca e mai bine asa. Timpul trece... Tie iti va fi bine :o: Si, cum zicea o buna prietena - cei ce isi intemeiaza fericirea pe nefericirea altora mai devreme sau mai tarziu vor fi rasplatiti :blink: Just sit back and relax... :o: Vei avea o viata frumoasa, iar asta pentru ca stii ce inseamna iubirea si stabilitatea sentimentala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a mai intamplat si altora. Stai calm, va veni si timpul tau. Mi-ar placea si mie ca viata sa fie simpla, dar nu e. Nimic nu e vesnic. Relatia si dragostea aia perfecta sunt basme. Dar noua ne place sa credem in ele. Cererea in casatorie ar fi aratat disperare si prostie, nu dragoste. Omul cere cand simte el nevoia, nu ca se teme sa nu ii plece printesa. Man, las ca e mai bine asa. Timpul trece... Tie iti va fi bine :spiteful: Si, cum zicea o buna prietena - cei ce isi intemeiaza fericirea pe nefericirea altora mai devreme sau mai tarziu vor fi rasplatiti :spiteful: Just sit back and relax... :spiteful: Vei avea o viata frumoasa, iar asta pentru ca stii ce inseamna iubirea si stabilitatea sentimentala.

 

 

nici prin cap nu-mi trecea asa ceva de cerere in casatorie. cred k asta ar trebui sa fie ceva firesc acolo unde exista dragoste reciproca. cat despre fosta prietena si-a dat seama ca a gresit si incearca tot mai des sa vorbeasca cu mine. dar cale de intoarcere nu mai exista. nici macar nu vreau s-o vad si asta o doare ft tare. dar asta e razbunarea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am avut in relatia noastra si momente fericite si mai rele ca in orice relatie. am gresit si m-am iertat de ft multe ori. (nu greseli foarte mari). acum pur si simplu a zis k ii e foarte greu dar ar trebui sa ne despartim pentru ca nu ne mai intelegem. eu o iubesc foarte mult si i-am promis ca o sa ma schimb dar nu vrea sa ma asculte si sa mai imi dea o sansa. si prostia e ca a doua zii dupa cearta am facut si o criza de gelozie. stiu ca ma iubeste si ea pentru ca simt asta. peste 2 saptamani am implinii 4 ani de relatie. credeti ca daca i-as face o surpriza placuta ceva de genul trandafiri si lumanari as mai avea vreo sansa?

Renunta tu la k, tz, sh, etc. Nu suntem pe mirc. Multam fain.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai eu stiam ca are pe altcineva.banuiam ,daca citesti mai in urma am si scris asta...de obicei fetele nu renunta la o relatie de 4 ani ,doar asa ca "vor sa fie singure" sau ca "nu stiu ce vor". Daca vrei sa ai vreodata sanse sa mai fi cu ea ,ar fi bine sa nu o cauti sub nici o forma ,pentru nici un motiv ,la nici o ora ,nimic ,nimic. parerea mea:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai eu stiam ca are pe altcineva.banuiam ,daca citesti mai in urma am si scris asta...de obicei fetele nu renunta la o relatie de 4 ani ,doar asa ca "vor sa fie singure" sau ca "nu stiu ce vor". Daca vrei sa ai vreodata sanse sa mai fi cu ea ,ar fi bine sa nu o cauti sub nici o forma ,pentru nici un motiv ,la nici o ora ,nimic ,nimic. parerea mea:D

 

nuuuuu frate. nici prin cap nu-mi trece sa mai fiu cu ea vreodata. si de cautat nici vorba. nu vreau sa o mai vad... imi refac viata si am inceput si eu o relatie noua. nu imi pasa de ea.asta e viata si macar am invatat ceva din experienta asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot. La intrare sunt afisate regulile de functionare ale magazinului :

- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!

- Sunt 6 etaje si caracteristicile barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.

- Poti alege orice barbat de la un etaj, sau poti urca la etajul urmator.

- Nu te poti intoarce la etajul inferior!

O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a-si gasi un barbat. La etajul unu pe usa este urmatorul afis: “Acesti barbati au un loc de munca!” Femeia decide sa mearga la etajul urmator. Aici vede pe usa urmatorul afis: “Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!” Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator. Pe usa vede urmatorul afis: “Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi!”

-“Wow”, isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator . La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis :”Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa!”

-“Incredibil” ! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator.

La etajul cinci pe usa este urmatorul afis :”Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii,sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici!”

Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel.

 

La etajul sase se afla urmatorul afis : “Sunteti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie. Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru!”

 

S-a mai deschis intre timp inca un magazin asemanator, de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta. La primul etaj sunt femei care sunt innebunite dupa sex. La etajul doi sunt femei care sunt innebunite dupa sex si nu te bat la cap. Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati !

 

Cam asta e in capul unei femei ☺

Editat de Andrastus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×