Sari la conținut
Forum Roportal
WitchKing

Ce sa inteleg ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce imi ramane de facut...ar fi... un telefon cu o intalnire... o discutie la munte.... sa o sarut eu ca un barbat..nu sa astept sa imi zica numa ea...

 

O discutie serioasa despre ce am eu de oferit...despre ce vrea ea de la viata...de la un viitor partener...

 

 

Acu mi-am adus aminte..ca am refuzat-o la o intalnire in oras :roll:) ... dar aveam treaba atunci..dooh...

probabil ea a vazut ca eu nu misc nimic..nu ii ofer o posibila relatie..a renuntat intorcandu-se spre fostul..dar cu retineri caci fostul a ranit-o...dar ii e greu sa inceapa alta relatie de la inceput...blabla

 

 

Oricum ... cam asta e tot ce pot face...sa ma dau pe langa ea mai mult...sa ii arat afectiune...si sa vad daca se schimba..

si eventual daca ajung undeva...sa ii cer un simplu DA sau NU sincer..fara ocoliri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum ... cam asta e tot ce pot face...sa ma dau pe langa ea mai mult...sa ii arat afectiune...si sa vad daca se schimba..

si eventual daca ajung undeva...sa ii cer un simplu DA sau NU sincer..fara ocoliri...

Ce-ar fi sa incepi tu printr-un DA sau NU sincer... fara ocoliri... si sa lasi povestile pentru dupa? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-ar fi sa incepi tu printr-un DA sau NU sincer... fara ocoliri... si sa lasi povestile pentru dupa? :good:

.

 

 

 

Pai ca sa merg pe ideea...ca ea mi-a aratat ca vrea...mi-a zis ca vrea...

 

Eu nu am aratat ca vreau....si acuma vreau sa ii arat ca vreau...si apoi sa ii zic ca si vreau nu ? :roll:

 

 

Sau trec direct la vorbe...DA sau NU ??? ....si mai mult ca sigur deviaza chestia in ceva nasol..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau trec direct la vorbe...DA sau NU ??? ....si mai mult ca sigur deviaza chestia in ceva nasol..

Invit-o si tu la o cafea, sau ce-o fi moda la voi. Discuti cu ea putin sa dezmortesti atmosfera, apoi cand prinzi momentul ii spui direct ca esti nebun dupa ea (chiar esti :roll: ) si gata. Ii zici ca nu mai dormi noaptea cu gandul la ea (ceea ce e adevarat :good: ). Ii zici ca ai vrea sa ai o relatie serioasa cu ea (ceea ce e adevarat :doh: ). O intrebi ce parere are despre toate astea si o rogi sa-ti spuna adevarul (ceea ce vom vedea daca va fi adevarat :doh: )

 

Vezi ca trebuie sa te orientezi pe moment, nu inveti totul ca pe poezie, spui cum iti vine tie atunci, doar te feresti sa spui prostii :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Invit-o si tu la o cafea, sau ce-o fi moda la voi. Discuti cu ea putin sa dezmortesti atmosfera, apoi cand prinzi momentul ii spui direct ca esti nebun dupa ea (chiar esti :roll: ) si gata. Ii zici ca nu mai dormi noaptea cu gandul la ea (ceea ce e adevarat :good: ). Ii zici ca ai vrea sa ai o relatie serioasa cu ea (ceea ce e adevarat :doh: ). O intrebi ce parere are despre toate astea si o rogi sa-ti spuna adevarul (ceea ce vom vedea daca va fi adevarat :doh: )

 

Vezi ca trebuie sa te orientezi pe moment, nu inveti totul ca pe poezie, spui cum iti vine tie atunci, doar te feresti sa spui prostii :doh:

 

Bun sfatuitor esti Pippo! De obicei, daca face baiatul asa, fuge fetita respectiva mancand pamantul! Femeile nu vor barbati previzibili, si mai ales femeile Sagetator, ele vor ceva aura de mister, ceva inedit, vor sa "vaneze", pentru ele iubirea vine in urma unor fapte/intamplari care le trezesc instinctul de vanatoare (nu in urma unor declaratii/vorbe), si in general vaneaza personalitati iesite din comun, oameni deosebiti (sunt chiar si masochiste, daca e vorba de o persoana care le-a trezit "simturile"). Nu degeaba sunt considerate semne de foc. Aaa, si Sagetatoarelor le place natura si puterea (nu vorbim de cea fizica).

In concluzie eu l-as sfatui pe barbatul respectiv sa faca ceva iesit din comun, nu stiu ... poate s-o invite la o plimbare cu parapanta (daca nu e prea frig), sau la mare iarna, sau la o sendinta de spiritism, binenteles toate insotite de o cana de vin fiert la final si o discutie in care el sa incerce sa "stimuleze" subiectele de interes pentru ea. etc. Si sa incerce sa para putin inacesibil, in timp ce de fapt isi foloseste toate resursele de care poate dispune s-o cucereasca. Si eu sa fiu in locul lui, nu mi-as expune sentimentele pe tava de la primele intalniri cu o Sagetatoare, ci as astepta undeva pe la a 3-a, cam asa. Si binenteles as fi si putin dur, dar numai putin (dur nu inseamna brutal), atat cat sa ii trezesc si latura sexuala. Sagetatoarelor le plac: pasiunea, barbatii focosi si mai ales ceva iesit din comun/ cu adevarat interesant. O Sagetatoare prefera barbatii puternici (influenti), putini duri dar de fapt destul de sensibili din cand in cand in interiorul lor, si destul de cerebrali. O Sagetatoare nu vrea doar un iubit ci si un prieten si un protector, daca se poate, ar fi combinatia ideala.

 

Hahaha... parca as stii ce vorbesc, nu? Doar "traiesc" cu o Sagetatoare de fapt!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hahaha... parca as stii ce vorbesc, nu? Doar "traiesc" cu o Sagetatoare de fapt!

Sigur, sigur, tu traiesti cu o "Sagetatoare". :roll: Altii traiesc cu oameni :good:

 

Tu il inveti pe baiatul asta sa fie un mincinos cat mai complex si autentic prin sfaturile astea. Problemele apar cand minciunelele astea incep sa pice sagetate una cate una, pic.. pic.. :doh: cand oamenii incep inevitabil in timp sa se cunoasca cu adevarat si vai de horoscopul lor mai tarziu! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur, sigur, tu traiesti cu o "Sagetatoare". :doh: Altii traiesc cu oameni :doh:

 

Tu il inveti pe baiatul asta sa fie un mincinos cat mai complex si autentic prin sfaturile astea. Problemele apar cand minciunelele astea incep sa pice sagetate una cate una, pic.. pic.. :o: cand oamenii incep inevitabil in timp sa se cunoasca cu adevarat si vai de horoscopul lor mai tarziu! :o:

 

Mda, nu cred deloc ca asta era mesajul pe care vroiam sa i-l transmit :good: : sa devina un mincinos complex si autentic. Dar in cazul in care are deja o personalitate complexa, cele spuse de mine s-ar putea sa-l indrume in directia corecta. Deci m-ai inteles gresit Pippo: eu nu ii spun sa para altceva decat este, ci, daca este deja asa, ce parte din el va atrage o femeie Sagetator. Sper ca acum am fost mai explicit si cer scuze masculului din tine daca l-am suparat dand de inteles ca nu se pricepe la sfaturi in materie de cuceriri... :doh:

 

In rest sunt perfect de acord cu raspunsul tau! :roll:

 

Numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, nu cred deloc ca asta era mesajul pe care vroiam sa i-l transmit :roll: : sa devina un mincinos complex si autentic.

Sunt convins ca nu intentionai sa-l modelezi mincinos complex, o faci fara sa-ti dai seama.

 

O sa-ti dau exemple de modelare mincinoasa, excluzand faptul ca presupui horoscopul ca fiind o realitate - ceea ce e foarte grav daca te inseli - daca te inseli tu si cu altii care perpetueaza si transmit ideile astea cu influenta foarte mare asupra deciziilor oamenilor, nu stiu daca realizezi raspunderea, dar poate echivala cu o crima, decizii care pot schimba/distruge vieti) Esti atat de convins ca este adevarat ceea ce transmiti, incat sa influentezi destinele poate sincere ale unor oameni? Esti constient ca daca te inseli, esti un fel de "criminal de destine" pentru cei ce te asculta si un formator de "mincinosi complecsi"?

 

Esti atat de sigur ca e adevarat incat sa risti vietile celor din jur?

 

 

Incurajare la comportament implicit mincinos :

"Si sa incerce sa para putin inacesibil, in timp ce de fapt isi foloseste toate resursele de care poate dispune s-o cucereasca. Si eu sa fiu in locul lui, nu mi-as expune sentimentele pe tava de la primele intalniri cu o Sagetatoare, ci as astepta undeva pe la a 3-a, cam asa. Si binenteles as fi si putin dur, dar numai putin (dur nu inseamna brutal), atat cat sa ii trezesc si latura sexuala."

 

Nu cred ca intelegi cat de oribil este caracterul unui om care se comporta in felul asta, mincinos, josnic, cu scopuri pervers premeditate.

 

 

 

Poate fata aia cauta sinceritate, n-ai tu de unde sa stii, si-l indemni sa fie un mincinos si-i distrugi viitorul cu ea. Cel putin daca e sincer, nu are nimic de pierdut, daca nu este pentru ea, are numai de castigat, afla mai repede si nu pierde nici timp. Daca se ia dupa tine, daca teoriile tale sunt corecte, e semi ok, deoarece il inveti sa minta pentru a-si atinge scopul, dar daca teoriile tale sunt gresite, se poate alege dracu de viata lui...

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt convins ca nu intentionai sa-l modelezi mincinos complex, o faci fara sa-ti dai seama.

 

O sa-ti dau exemple de modelare mincinoasa, excluzand faptul ca presupui horoscopul ca fiind o realitate - ceea ce e foarte grav daca te inseli - daca te inseli tu si cu altii care perpetueaza si transmit ideile astea cu influenta foarte mare asupra deciziilor oamenilor, nu stiu daca realizezi raspunderea, dar poate echivala cu o crima, decizii care pot schimba/distruge vieti) Esti atat de convins ca este adevarat ceea ce transmiti, incat sa influentezi destinele poate sincere ale unor oameni? Esti constient ca daca te inseli, esti un fel de "criminal de destine" pentru cei ce te asculta si un formator de "mincinosi complecsi"?

 

Esti atat de sigur ca e adevarat incat sa risti vietile celor din jur?

 

 

Incurajare la comportament implicit mincinos :

"Si sa incerce sa para putin inacesibil, in timp ce de fapt isi foloseste toate resursele de care poate dispune s-o cucereasca. Si eu sa fiu in locul lui, nu mi-as expune sentimentele pe tava de la primele intalniri cu o Sagetatoare, ci as astepta undeva pe la a 3-a, cam asa. Si binenteles as fi si putin dur, dar numai putin (dur nu inseamna brutal), atat cat sa ii trezesc si latura sexuala."

 

Nu cred ca intelegi cat de oribil este caracterul unui om care se comporta in felul asta, mincinos, josnic, cu scopuri pervers premeditate.

 

 

 

Poate fata aia cauta sinceritate, n-ai tu de unde sa stii, si-l indemni sa fie un mincinos si-i distrugi viitorul cu ea. Cel putin daca e sincer, nu are nimic de pierdut, daca nu este pentru ea, are numai de castigat, afla mai repede si nu pierde nici timp. Daca se ia dupa tine, daca teoriile tale sunt corecte, e semi ok, deoarece il inveti sa minta pentru a-si atinge scopul, dar daca teoriile tale sunt gresite, se poate alege dracu de viata lui...

 

WOW!

1- Ai luat-o prea in serios! In caz ca n-ai remarcat tonul mesajelor mele este usor glumet!

2- Mi se pare mie sau chiar tu ai trecut printr-o experienta de genul asta, care te-a marcat? Te rog, raspunde sincer.

3- Esti putin agresiv si nepoliticos: de ce?

4- Ca tot vorbim de cine invata ce pe altul, si de simtul responsabilitatii, crezi ca esti mai putin responsabil, in urma postarii in care il sfatuiai sa se comporte intr-u anumit fel? Iti asumi tu responsabilitatea ca in urma sfaturilor tale, baiatul sa dea gres si sa piarda persoana iubita?

Concluzia: fii obiectiv - chiar si cu tine insuti, nu mai judeca pe altii si nu mai gandi in locul lor. :roll:

 

Inca o data, iti doresc numai bine.

 

P.S. Aviz tanarului care cere sfaturi de dragoste: nu te lua dupa nici unul, ci fa asa cum simti si esti tu cu adevarat. SI ACUM AM VORBIT SERIOS.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
WOW!

1- Ai luat-o prea in serios! In caz ca n-ai remarcat tonul mesajelor mele este usor glumet!

Din pacate asta e o problema serioasa, in legatura cu influenta horoscopului in viata persoanelor, nu sunt doar niste simple sfaturi. Este o modelare de caracter cu idei implantate in subconstient, care vai de mama alora care le iau de bune, in cazul in care ele sunt false.

 

2- Mi se pare mie sau chiar tu ai trecut printr-o experienta de genul asta, care te-a marcat? Te rog, raspunde sincer.

In legatura cu previziunile si personalitatile definite de horoscop? Nu, au fost intotdeauna false (statistic vorbind) indiferent de sursa. Poate doar sa ma influentat in subconstient auzind ceva in treacat. M-a marcat doar dupa cum observi ideea ca un numar impresionant de oameni sa fie influentati, programati in subconstient dar si la nivel constient de o fantasma, deoarece previziunile horoscopului nu exista, cel putin la un nivel destul de bine definit cat sa faci predictii si sa descrii destine. Predictiile sunt pur si simplu minciuni. Nu spun ca nu exista un miez de adevar, dar ala este bine ingropat, ce se vehiculeaza in jur, nu se verifica deloc in practica (statistic este irelevant), horoscoapele se potrivesc cat se potrivesc si numerele de la loto.

 

3- Esti putin agresiv si nepoliticos: de ce?

De fapt am fost direct si sincer, "agresiv si nepoliticos" ma percepi tu probabil tocmai prin prisma caracterului "pe ocolite si cu falsitate", dupa cum l-ai sfatuit si pe baiat sa actioneze pentru a-si atinge scopurile.

 

4- Ca tot vorbim de cine invata ce pe altul, si de simtul responsabilitatii, crezi ca esti mai putin responsabil, in urma postarii in care il sfatuiai sa se comporte intr-u anumit fel?

Da. L-am sfatuit sa spuna adevarul, ceea ce e bine intotdeauna (direct sau indirect).

 

 

Concluzia: fii obiectiv - chiar si cu tine insuti, nu mai judeca pe altii si nu mai gandi in locul lor.

Interesanta partea cu judecata, esti a doua persoana care mi-o spune in seara asta, sincronicitate care poate imi sugereaza sa-mi intaresc (sau sa-mi revad?) raspunsul pe care l-am dat si prima data (adaptat cazului de fatza): "nu ii judec, pentru ca daca i-as judeca ar fi rezolvati/condamnati" -

 

 

 

 

Nu sunt agresiv, ti se pare, e doar o discutie, un schimb de idei. :good:

Noapte buna :roll:

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×