Sari la conținut
Forum Roportal
WitchKing

Ce sa inteleg ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmmm, exceptand raspunsul de la 3-..., asa mai merge. Esti mai calm, ceea ce iti permite sa fii mai obiectiv. Cat despre sincronicitatea de care spuneai, stii bine ca nimic nu este intamplator pe lume, deci faptul ca ai primit acea sugestie a doua oara astazi, poate ca spune exact asta: trebuie sa-ti revizuiesti atitudinea si parerile. Pana la urma toleranta - chiar si a "prostilor", sau mincinosilor autentici (daca poate exista asa ceva) :roll: - este numai buna de urmat in viata, pe langa alte principii morale si spirituale.

 

Cat priveste raspunsul meu initial pentru baiatul respectiv, ai avut perfecta dreptate, in contextul in care l-ai "vazut" tu si poate altii care-l vor citi, era complet gresit, dar tinand cont ca la momentul in care l-am trimis, urmaream doar sa ma joc si te provocam la o discutie pe ton glumet, si chiar urma ulterior sa fac precizarea asta, nu e chiar asa de rau - incearca sa-l vezi prin alta prisma. Ma rog, banuiesc ca putem continua pe PM aceasta discutie daca este cazul.

 

Totusi, sunt putin/foarte suprins,a de reactia ta.

 

Iti doresc tot binele din lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sigur asta a fost...latura mea enigmatica , misterioasa ce a starnit-o...si faptul ca ea a fost prima care s-a bagat in seama cu mine ... de la ea am luat orarul =)) bn eu nu am dat importanta...dar cand a zis ea la celelalte fete...mi-a picat fisa...

 

Si probabil de la faptele mele si vorbele nasoale ... copilaresti pe care le-am spus..ca m-am prostit...a respins-o...spera la persoana matura la care sunt....eu fiind Fecioara...ma apar..ma inchid ca un arici sau ca o testoasa...si decat persoanele care stau de capul meu...ajung sa ma cunoasca asa cum sunt...dar nu 100%

 

Acu probabil crede ca sunt imatur..si etc :| probabil ca s-a combinat deja cu altul...dar oricum eu imi incerc sansa..important e sa mai gandesc putin cum sa abordez situatia...ca sa nu ma inchid dinnou sa o iau la misto..

 

Mda...am intrebat-o niste chestii....si am dat-o din gluma in discutia...ca mai are putin si se impaca cu fostul :roll:) nu e inca cu el...dar fac multe lucruri impreuna...

 

Asa ca tot la misto i-am zis si eu... bine ca mi-au spus ca sa nu te mai iubesc =))

 

Acu ar fi la misto sa o iau pe bune la misto..cu faze de genul : parca iti era greata de el...sau vrei sa te impaci ca sa te mai insele o data ? :good:)

 

Dupa cum vedeti Horoscopul avea dreptate...sunt Blestemat...asta e soarta mea...

 

Dar cel putin pot sa imi zic...am fost prost ptr ultima oara...cand mai vine ocazia iau orice ar fi...mai greu ca nu trebuie sa astept..sa vina...ci sa incep eu sa caut :doh:

 

Pe asta oricum nu am ce face...ca ea decat sa inceapa relatie noua cu mine..care am dezamagit-o...mai bine se intoarce la fostul...ca stie ce o asteapta..stie cum face sex cu ala..ce ii place...etc..asa ca tot binele lor..si pot spera sa o dezamageasca ala cat de curand..ca sa ma simt si eu bine..ptr noptile pierdute din cauza ei =)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum vedeti Horoscopul avea dreptate...sunt Blestemat...asta e soarta mea...

 

 

Calauza, ce ziceam?... :doh:

 

Hmmm, exceptand raspunsul de la 3-..., asa mai merge. Esti mai calm, ceea ce iti permite sa fii mai obiectiv. Cat despre sincronicitatea de care spuneai, stii bine ca nimic nu este intamplator pe lume, deci faptul ca ai primit acea sugestie a doua oara astazi, poate ca spune exact asta: trebuie sa-ti revizuiesti atitudinea si parerile. Pana la urma toleranta - chiar si a "prostilor", sau mincinosilor autentici (daca poate exista asa ceva) :good: - este numai buna de urmat in viata, pe langa alte principii morale si spirituale.

Raspunsul ar fi mai complicat, dar cu ideea asta suntem pe drumul cel bun, oricum. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti blestemat si o sa mai iubesti de multe ori in viata. Ai tot timpul de pe lume. Si inca o data, repet sfatul pe care ti l-am dat cand am vorbit serios: nu fa ce te sfatuiesc unii si altii, ci fii tu insuti - dar nu uita ca "Dumnezeu ti-a dat, dar nu-ti pune in sac" (vorba aia romaneasca), deci orice insusiri native ti-a dat Domnul, tu fa bine de le sporeste, nu te astepta sa te ia lumea ca atare cu prostii cu tot, ci, orice probleme de caracter ai avea, incearca sa le convertesti in calitati, sau macar sa le indrepti!

Si inca ceva, Pippo avea dreptate sub aspectul ca horoscopul e o mare prostie cand il iei mottamo, el iti poate spune ceva despre caracteristici generale ale unei persoane, dar nu iti va prezice destinul sau ce faci tu sau altii zi de zi. Deci nu te mai ghida dupa el. Si de asemenea Pippo avea dreptate cu sfaturile legate de caracter, deci ar fi de dorit sa-ti "cresti" un caracter puternic si frumos, nu unul aparent frumos. Pippo a gresit doar in ceea ce priveste lipsa de toleranta - scuze Pippo.

 

Bafta!

 

 

Calauza, ce ziceam?... :good:

 

 

Raspunsul ar fi mai complicat, dar cu ideea asta suntem pe drumul cel bun, oricum. :roll:

 

Hahaha, ca vorbeam de sincronicitate.... Fara sa stiu ca ai raspuns deja, am postat cam in acelasi timp si vorbeam de aceleasi lucruri.

 

Un weekend bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hahaha, ca vorbeam de sincronicitate.... Fara sa stiu ca ai raspuns deja, am postat cam in acelasi timp si vorbeam de aceleasi lucruri.

 

Un weekend bun.

Da, interesant, mersi la fel! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeti ca daca se impaca cu ala...relatia lor va dura hmmm sa zicem mai mult de 6 luni de zile ??? ... daca e dupa ea..ar putea dura...ca nu cred ca vrea sa se razbune pe el...nu pare genul de fata (pare genul de fata proasta rau =)) si asta ca s-a crucit si alte fete cand le-am zis si mi-au zis ceva genu cu cine a putut sa se combine ea...)

 

 

Tot el ar putea sa calce stramb...pac sa mai scape o palma..dar asta am vazut ca ii place ei..ca il considera barbat probabil..daca se comporta ca un zavragiu de 2 lei...

 

Am vreo sansa sa intervin sa schimb ceva ? Nu cred..cel putin acuma..poate puteam atunci... dar nu era sigur nici atunci...

 

 

Oricum nu o iert ptr ca mi-a injectat sperante sclava naibii :roll:) imi zicea ca ii place mult de mine...ca vrea sa fim ceva mai mult decat prieteni...ca nush ce nush cum...blabla-uri....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intotdeauna fetele ni se par proaste atunci cand nu dau raspounsurile pe care le asteptam noi.

 

 

 

CE RASPUNSURI ???? ala o insala..o bate...o UMILESTE in oras...o UMILESTE IN CLUB....o bate in fata blocului se duce si tremura toata ca proasta...de suna parintii sa se ia de ala...

 

SI EA TOT VREA SA FIE CU EL ?!?!!? Dupa ce imi zicea mie...Sa nu auda de el...ca ii e greata..ca nush ce nush cum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am citit de la inceput.Alegerea pe care a facut-o la inceput a fost proasta.Nu-i ramane decat sa se desparta in mod legal de el si atunci toate lucrurile vor reveni la normal. Ai sa observi pe parcursul vietii ca foarte multi oameni, fie barbati, fie femei, fac alegeri gresite, dupa care trag consecintele.Totusi viata este mai complicata si eu cred ca nu trebuie sa consideram un om prost numai pentru ca accepta sa stea cu partenerul sau.Poate ca este o forma de autopedepsire?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a implicat pe mine....si i-am zis ca daca face faze genul Injectez Sperante...fac urat...

 

Nu putea sa ma trateze ca un coleg de la inceput ??? si poate imi starnea ea interesul incet si ma bagam eu..si daca nu reuseam asta era...dar nu asa...

 

 

oricum nimci nu e sigur 100%....asa ca doar timpul arata ce va urma

 

Deci dupa faza cu Alice..ma trantesc in pat sa dorm da ...nu pot :roll:) incep sa vorbesc de nebun cu Dumnezeu...ca simt ca cedez..nu neaparat din cauza lui Alice..ci ca se aduna toate...probleme in familie...de la facultate de la lucrari...problemele de bani...de viitor sumbru...

 

Si atat ceream sa iasa ceva bine cu Alice..sa mai uit de probleme...sa ma simt bine...si eu...ca prea sunt nefericit...

 

ma decid ca nu pot sa dorm sa intru pe mess...si cand PAC...o FATA...ma invita la un suc :good:)) (am fost LOOOL la faza asta)

 

...asa ca in seara asta am dating in 2 :doh:) cu o necunoscuta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×