Sari la conținut
Forum Roportal
WitchKing

Ce sa inteleg ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceea ce mi s-a parut ciudat este ca ea a flirtat cu mine evident...adica sa fim seriosi...tot ce a facut ea era flirt..si apoi cand vorbesc cu ea sau nush ce...imi zice ce a mai facut ea..imi mai zice de fostul iubit...dar ea nu ma intreaba pe mine ... despre mine cum sunt..ce relatii am avut nimic de genul...

 

Cand imi suna telefonul la facultate imi zicea... : Cine te cauta .. iubita ?..

 

Si am stat am stat nu am facut nimic concret...cand s-a fac am facut-o lata cu intermediarii...si a iesit praf pulbere, nu stiu ... cam asta ar ramane..sa ii spun la munte..sa o iau frumos..sa vad...

 

 

La patinoar nu era fostul ei iubit...era altcineva..ca ea are mai multi prieteni baieti decat fete....dar nush de ce am impresia

ca ea flirteaza cu mai multi baieti...am asa o vaga impresie...creata de niste faze..

 

 

mai ales ca mi-a zis ca e pupacioasa...nu as pune mare pretz pe faptul ca am pupat-o si ca ar insemna ceva ptr ea...ca s-a mai pupat si cu altii...bine eu i-am dat si French Kiss...dar..nush parca zici ca testeaza baietii...sau poate gresesc eu..mi se pare doar...

Editat de WitchKing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La patinoar nu era fostul ei iubit...era altcineva..ca ea are mai multi prieteni baieti decat fete....dar nush de ce am impresia

ca ea flirteaza cu mai multi baieti...am asa o vaga impresie...creata de niste faze..

 

 

mai ales ca mi-a zis ca e pupacioasa...nu as pune mare pretz pe faptul ca am pupat-o si ca ar insemna ceva ptr ea...ca s-a mai pupat si cu altii...bine eu i-am dat si French Kiss...dar..nush parca zici ca testeaza baietii...sau poate gresesc eu..mi se pare doar...

Da, va testeaza, normal, sa vada cine-i mai bun. Si observ ca te-a pus bine pe jar. Cum am mai zis, incearca sa incepi o relatie si fi sincer.

 

Dar cu tine cred ca o sa fie greu, chiar daca te accepta, pentru ca esti foarte gelos. Trebuie sa faci un efort sa-ti implantezi bine ideea ca ea nu este proprietatea ta, chiar daca accepta relatia cu tine, nu trebuie sa o sufoci, trebuie sa va respectati. Mai tarziu daca o prinzi ca te inseala (fara sa ii stai mereu in spate sa o urmaresti, oricum afli daca te inseala, ... nu merge de multe ori la apa) aveti o frumoasa discutie despre respect si sinceritate si vedeti voi.

 

In orice caz, fereste-te cat poti sa o consideri o cucerire sau o posesie valoroasa sau "a ta" sau altele de genul asta (ca te oberv gelos si posesiv si nu-i bine). Trebuie sa o consideri un om care accepta ce-i oferi si accepti ce-ti ofera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum vine asta?Pai daca omul ajunge sa se culce cu ea, pana la urma a cui este? A primarului sau a agentului de politie de la sectorul cinci.Eu cred ca escapadele ar trebui sa fie diminuate pe masura ce relatia celor doi se adanceste.Daca nu se intampla asta, este un foc de paie si nu trebuiesc chemati pompierii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten zice ca ea face misto de mine...ca ma rade pe la spate..nush ce...

O prietena zice ca ii placea de mine din ce gesturi facea , dar o retine vechea iubire..si ii e greu sa o i-a de la capat..tocmai d-asta poate cauta ceva fara obligatii..o relatie lejera..foarte lejera..

Un prieten zice ca nu stiu sa ma bag pe ea...

Altu zice ca nu e genul meu..sa o las balta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai baiatule, eu am o idee.Fii atent si baga bine la socoteala.Decat sa stai si sa suspini de pomana sub umbra teiului, nu ar fi mai bine sa porti cu ea o discutie deschisa? Nu-i spui tema dinainte, dar poti sa o inviti la o cafea, si sa stai de vorba cu ea.Ii spui asa:

-Fata, vreau sa vorbesc cu tine, si te rog in numele respectului pe care il ai pentru tine si pentru mine, acorda-mi o pauza de cafea.Acolo, pentru ca, bautura asta turceasca da energie, vreau sa iti spun cateva lucruri.Poti sa imi faci aceasta favoare?Detin niste informatii in ce te priveste si nu este nici o problema daca nu vrei sa le asculti.Deci este in interesul tau sa imi acorzi aceasta favoare.Esti de acord?

Daca ea raspunde afirmativ, inseamna ca este curioasa, si vrea sa stie despre ce este vorba.Daca nu, ii spui la revedere si gata, nu o mai bagi in seama.Inseamna ca nu este interesata de persoana ta.

Daca accepta intalnirea, ii spui pe cinstite ca iti place de ea.Spune-i tot ce simti pentru ea.Ai vrut sa-i spui lucrurile astea, pentru ca se gaseau in sufletul sau si orice fata ar trebui sa stie ca este iubita.Nu ii ceri sa iti raspunda, pentru ca nu a avut timp sa se gandeasca.Si nici nu o ocolesti pe strada daca iti dai seama ca nu a mers.Dar ea trebuie sa stie.Da-i ocazia sa stie, sa poata compara intre tine si prietenul ei.

Sigur exista si alte solutii.Dar aceasta cale este corecta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui mai intai sa o iau frumos cu discutia...ptr ca ea a fost interesata de mine , dar a dat inapoi cand m-a facut mai copil ca fostul iubit si mai rau ca Ernest de la Tradati..

Trebuie sa o conving ca eu nu sunt asa...ca nu sunt gelos.....

Faza cea mai rea...e ca da am fost copil la chestiile alea..mai mult ptr ca vroiam sa ma lase in pace ptr ca nu imi placea de ea...dar apoi am prins drag si am visat-o :rot: si m-a prostit rau...na..acu imi place de ea :| ... nu cred ca e o idee buna sa ii zic adevarul ca dupaia poate crede ca eu imi schimb sentimentele ca shosetele..

Eu i-am zis ca i-am testat prietenii ... ceva de genul..

 

 

Acuma cine stie ce i-au zis aia/alea ... si ce parere si-a format si ea...daca chiar avea o intentie serioasa..sau daca a fost ceva antiplictiseala la ea...aici nu prea stiu ca sunt pareri si pareri...

 

 

 

 

Acuma nici neatza nu imi mai zice cand intru pe mess...inainte ea ma saluta..ma baga in seama...si la facultate la fel..tot ea ma suna sa imi zica ce facea...eu nu o sunasem niciodata..si venise vorba asta chiar mi-a zis :D , dar eu atunci eram ceva de genul...pfff la ce sa imi sun colegele...abia acu mi-am dat seama ca poate se dadea la mine...

 

 

Si mai si chestia cand imi zicea ca ii place de mine ... nu o luam in serios.. adica pana la urma nu cred ca eram eu asa special... din gesturile ei si faptele ei ... ea cred ca defapt spunea la mai multi faze de genu ca imi place de tine nush ce..si ii testa cateva intalniri ..si cam atat nu stiu ce criterii de alegere are...si de asta imi e teama..ca mie mi-a zis NexT cand a vazut ca sunt pasiv...si acuma cand a inceput sa imi placa mie de ea...ea este aia pasiva :lol2:) daca nu poate s-a cuplat cu altul...

Oricum e vorba aia ... femeile nu pot sta ne*****e ... si cred ca d-aia era ea mai asa...

Editat de WitchKing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma decide-te ce vrei.Ori vrei sa mananci cu furculita, ori sa stai cu fundul pe castron. Si daca tot esti pe mess cu ea, trimite-i o poezie de dragoste frumoasa, chiar daca nu ai scris-o tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Horoscop dragoste decembrie 2009 pentru Sagetator

 

Zodia Sagetatorului este incununata de noroc si atractie sexuala in luna decembrie. Asternuturile se incing, pasiunea devine mistuitoare, iar barbatii interesati de tine par sa apara de te miri unde – vei cunoaste persoane interesante in cele mai inedite locuri, la care nu te astepti deloc sa-ti pregateasca vreo surpriza romantica. Debordezi de charisma datorita conjunctiei dintre Soare si Venus in Sagetator, iar dragostea este, cu adevarat, pe primul loc in viata ta in horoscopul lunii decembrie.

 

 

 

Horoscop dragoste decembrie 2009 pentru Fecioara

 

Romantism pe toata linia: cam asa s-ar putea traduce luna decembrie 2009 pentru o frumoasa nativa a zodiei Fecioara. Ai inceput sa visezi, chiar si in secret, la o familie fericita si, de ce nu, o casatorie ca in basme, cu rochie de mireasa alba si petrecere care sa tina trei zile si trei nopti. Din pacate, Fat Frumos nu este chiar ca in visele tale in realitate, iar iluziile desarte nu-ti vor aduce nimic bun – nici in decembrie, nici altadata in viata ta.

 

 

 

 

 

Eu sunt zodia Fecioara , iar ea zodia Sagetator...

 

Deci eu sunt cu iluziile..in timp ce ea si-o trage cu cine poate... :lol2:

 

Ce-mi place horoscopul... :rot:

 

 

 

 

 

FECIOARA :

La 15 ianuarie 2010 va avea loc o eclipsa solara in aceasta parte a diagramei dvs. care este strans legata de Venus, planeta iubirii. Daca sunteti singur, atunci va puteti astepta la aparitia unei iubiri fermecatoare. O eclipsa de Luna pe 26 iunie 2010 va intari relatia amoroasa dar si cea sexuala.

 

 

Viata sexuala: 4

Dating de succes: 3

Dragoste & Romantism: 3

Financiar & Cariera: 1

 

 

 

Cupluri incompatibile

Se spune ca semnele aflate la 90 de grade distanta, arareori se suporta cu placere un timp mai indelungat:

Fecioara-Sagetator

Editat de WitchKing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea sa ii trimiti un horoscop putin modificat, astfel incat sa reiasa ca in aceasta perioada zodia ei se calareste cu zodia ta.Dar i-o spui cu alte cuvinte, ca vine pe la miezul noptii calare pe matura si iti bate la geam.Daca vrei sa ii dai o zodie care sa iti fie favorabola, iti scriu eu una. Ce zici? Iti fac favorul asta pentru ca si eu sunt fecioara. Asta asa ca intre confrati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×