Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu unul astept cu infrigurare timpul cand vremea la noi in tara va avea aspect de clima tropicala.

 

Din acest punct de vedere si mie imi convine incalzirea globala, dar numai din acesta!

 

Mi-e greu sa vad vreo deosebire esentiala intre taxele pentru evitarea incalzirii globale si impozitul "pe fum" din istoria 8)

S-ar zice ca la noi au fost primii ecologisti :doh:

 

Tot timpul se gaseste cineva care sa profite de pe urma la orice! Fanariotii cu "fumaritul" erau de fapt ecolohotisti :cry:

 

 

:o: Sunt multe aspecte de care trebuie sa se tina cont pentru a analiza incalzirea globala. Eu cred ca fiecare factor contribuie intr-o anumita masura.

 

Apopii: Daca ai timp, verifica sursele lui Nassim Haramein despre activitatea solara.

 

Cum voi avea putin timp la dispozitie o voi face 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum voi avea putin timp la dispozitie o voi face :doh:

In mod normal nu ar fi trebuit sa pun egal (cu atata usurinta) intre cuvantul unui om si cuvantul unei mari organizatii precum NASA. Dar considerand cantitatea prea redusa si controlata de informatii pe care NASA le face publice, e probabil ca NASA sa ascunda multe.

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu unul astept cu infrigurare timpul cand vremea la noi in tara va avea aspect de clima tropicala. Poate atunci constientizam ca vremurile se schimba intr-adevar...

 

Chiar ţi-ai dori o climă tropicală? Ce ai m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se joaca americanii cu clima....parca cineva de pe forum a adus dovezi ca se manipuleaza clima de vre-o 50 ani buni....:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se joaca americanii cu clima....parca cineva de pe forum a adus dovezi ca se manipuleaza clima de vre-o 50 ani buni....:cheer:

Cine a lansat ideea asta ar face bine sa-si faca un control psiho. Americanii nu sint in stare sa redreseze propria economie si faceau ei incalzirea asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine a lansat ideea asta ar face bine sa-si faca un control psiho. Americanii nu sint in stare sa redreseze propria economie si faceau ei incalzirea asta...

Nu ma refer la forumisti, ci la cei care lanseaza idei la prima....

Acum 50 ani, englezii aveau smog in tara. Acum nu mai au datorita masurilor antipoluare de la ei. Deci acum 50 ani, cam aia se putea face, sa pui filtre peste tot, nu sa aduci ploaie si caldura, pe tot globul.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Extrapolarile duse dincolo de sensul de baza denatureaza in general esenta acestuia.

Fractalii sunt abstractizări matematice. Ei sunt utili

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×