Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 oră în urmă, Stu' a spus:

37% ?

Sursa?

Și apoi ne ocupam și de arc

 

http://firme.efin.ro/centrul-de-sociologie-urbana-si-regionala---curs-srl-cui-8398832

https://www.kompass.com/z/ro/c/centrul-de-sociologie-urbana-si-regionala-curs-srl/ro019705/

 

contactM.png

Dl. Dorel ABRAHAM

CEO - Chief Executive Officer (Director General)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, adal* a spus:

Si cum este mai rau, sau mai bine? S-o faci sau s-o analizezi?

Si pe urma daca asta este singura analogie intre mine si dragnea, nu cred ca ma afecteaza.

Nu era intenția mea sa te jignesc.

Ci sa subliniez că feelingul nu e totuna cu argumentul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 minutes ago, Stu' said:

Vri, e alb pe negru. 18% români au votat cu PSD, nu mai multi. Peste 40% din votanți nu înseamnă 40% români.

 

Păi nimeni n-a zis că au fost mai mulți. Da. Aproximativ 18% din românii cu drept de vot au votat cu PSD-ul. Dar, atenție! Asta din 7,2 milioane de alegători prezenți la vot, din totalul ipotetic de de 18,2 milioane de alegători, adică din doar 40 % din alegătorii care au votat!  Presupunând, ipotetic, că toți românii s-ar duce la vot, votanții PSD ar fi cam pe-acolo pe unde spuneam mai sus.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 27 minute, LuciaD a spus:

 

Ce procent a avut PSD-ul la ultimele alegeri?  Totusi,  poporul care a participat la alegeri a preferat programul PSD-ului, nu al PNL-ului sau USR-ului!

Desigur, la ce program ireal de guvernare au afișat, și mie îmi venea să ii votez. :))) 

Programul lor de guvernare Este Ca acel cal cu un corn in frunte. El are și un nume, dar nu inseamna ca exista. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Păi nimeni n-a zis că au fost mai mulți. Da. Aproximativ 18% din românii cu drept de vot au votat cu PSD-ul. Dar, atenție! Asta din 7,2 milioane de alegători prezenți la vot, din totalul ipotetic de de 18,2 milioane de alegători, adică din doar 40 % din alegătorii care au votat!  Presupunând, ipotetic, că toți românii s-ar duce la vot, votanții PSD ar fi cam pe-acolo pe unde spuneam mai sus.

Cu cât crește Nr votanților, cu atât PSD scade dramatic.

Ei au un maxim de 3 milioane și ceva. Și nici pe ăla nu cred că îl mai au.

Ca sa nu mai zic că mulți boi, nefiind psdisti, au votat ,,programul'' sau- una și mai buna - au votat că sa dea o palmă opoziției neserioase, bu Hu.

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu participa lumea la vot, ca sa nu mai iasa PSD-ul? Daca ar iesi lumea la vot asa cum ii place sa iasa in strada, poate ca ar avea sanse actuala opozitie sa fie aleasa, dar asa! Lumea se plange ca nu-i bine, dar cand pot sa aleaga sa fie bine, nu voteaza!

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Stu' said:

Cu cât crește Nr votanților, cu atât PSD scade dramatic.

Ei au un maxim de 3 milioane și ceva. Și nici pe ăla nu cred că îl mai au.

Ca sa nu mai zic că mulți boi, nefiind psdisti, au votat ,,programul'' sau- una și mai buna - au votat că sa dea o palmă opoziției neserioase, bu Hu.

 

E-adevărat, cu cât ar crește numărul votanților, cu atât procentele PSD-ului ar scădea. Însă , din nefericire, nu chiar așa dramatic. În sensul că, oricum am lua-o, tot PSD-ul e „fruncea”. Asta-i realitatea și nu putem să o contestăm. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×