Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Dintre foarte putinele persoane pe care le cunoste aici(de la lucru)..da.Tu ai iesi cu barbati care pana nu termina o sticla de vodca si nu isi sparg capul,nu merg acasa?

Sunt crestini sau musulmani?

Toti cunoscutii vostrii fac asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt crestini sau musulmani?

Toti cunoscutii vostrii fac asta?

 

nu cred ca are vreo relevanta.eu de exemplu am foarte multi prieteni musulmani cu care ma impac cateodata mult mai bine decat cu multi crestini.

nici mie nu-mi vine sa cred ca TOTI cunoscutii lor fac asa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat cu un scop precis. Este usor sa contabilizam oile negre din ograda altora. Daca ne-am da seama ca de fapt, suntem toti la fel, poate ca nu ar fi atatea razboaie in lume :cheer: (cu raspunsul asta as putea participa la un concurs de miss, tu m-ai provocat)

 

Si ca sa fiu ontopic: ti s-au dat sfaturi bune. Nu exista pentru voi varianta inscrierii la un curs de dans sau mersul la piscina macar de doua ori pe saptamana sau voluntariatul la un spital de..........arsi de exemplu.............invatarea unei limbi straine la un curs pe grupe specifice (varsta, nivel de pregatire).............

Pentru el : fotbal, box sau judo, aici are sansa sa intalneasca "altfel " de oameni

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact, poate nu vrea sa fie salvat, poate trece printr-o cautare de sine,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineinteles ca nu sunt toti cunoscutii nostri asa!Cei de la lucru ,da.Mi se pare ca are vreo trei colegi(repet,nu pot da prea multe amanunte unde lucreaza),care se reunesc pentru a bea,a merge la femei etc.Iar rude..putine si batrane.In rest cunoscuti mai multi.Dar fiecare cu familia si problemele sale.Ideea cu voluntariatul e foarte buna.Ma voi nteresa neaparat!La spitale,primarii,biserici cred,nu?

 

scoli, orfelinate,aziluri de batrani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca nu sunt toti cunoscutii nostri asa!Cei de la lucru ,da.Mi se pare ca are vreo trei colegi(repet,nu pot da prea multe amanunte unde lucreaza),care se reunesc pentru a bea,a merge la femei etc.Iar rude..putine si batrane.In rest cunoscuti mai multi.Dar fiecare cu familia si problemele sale.Ideea cu voluntariatul e foarte buna.Ma voi nteresa neaparat!La spitale,primarii,biserici cred,nu?

 

exact, poate nu vrea sa fie salvat, poate trece printr-o cautare de sine,

Bineinteles ca vrea!Nu e vorba de nimic grav,doar ca repet,simte lipsa de relationare cu barbati de varsta lui,asa cum noi am duce liopsa suetelor inte fete/femei unde ne impartasim experiente,idei,sfaturi etc.Din contra,nu cauta nod in papura nimanui.Doar ca e un oras strain pentru el si se simte un pic instrainat.E absolut normal!Oricum,pentru inceput,ideea cu voluntariatul este minunata!Va multumesc! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Ideea cu voluntariatul e foarte buna.Ma voi nteresa neaparat!La spitale,primarii,biserici cred,nu?

Nu stiu sa-ti spun exact unde. Locuiti in Ro?

Eu am de gand sa fac asta la cluj, o saptamana, doua . O sa ma duc la directoarea unui azil de batrani si o sa o intreb daca are nevoie de ajutor . Am prietene care se inscriau in bazele unei agentii, de acolo eru sunate si trimise in diverse locuri. Numai ca eu am preferinte..................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×